in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE

ZBurger zamiast Big Maca? W Rosji szykuje się obrzydliwa fast foodowa rewolucja

mcdonald's rosja zburger

Znak “Z”, pod którym rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę, ma oznaczać “za zwycięstwo” i może pojawić się w menu przejętych przez rosyjskiego oligarchę restauracji McDonald’s.

Amerykanie wycofali się z kraju, gdyż po 32 latach prowadzenia biznesu w Rosji, dalsza obecność firmy w tym państwie okazała się “niemożliwa i niezgodna” z wartościami prezentowanymi przez sieć.

McDonald’s postanowił wycofać się niedługo po rozpoczęciu wojny z Ukrainą. Prawie 850 restauracji obsługiwanych przez 62 tysiące pracowników, zostało niedawno kupione przez Aleksandra Gowora, który już wcześniej prowadził w kraju 25 franczyz McDonald’s. Z firmą współpracuje od 2015 roku i pomagał jej w ekspansji na Syberię.

Podstawowym warunkiem przejęcia był rebranding sieci. Nie mogą pojawić się złote łuki w kształcie litery M. Ponadto Gowor nie może używać nazwy, marki oraz menu McDonald’s. Ma on również przez dwa lata zapewnić dalsze zatrudnienie na dotychczasowych warunkach wszystkim pracownikom.

Po przejęciu sieci restauracji, rosyjskie Ministerstwo Handlu zwróciło się do obywateli z prośbą o inspirację w zakresie nowego brandingu. “Jak będzie się nazywać nowa sieć?” – zapytano na Telegramie. “Nazwa dla rosyjskiej sieci fast foodów nie została jeszcze wymyślona, dlatego chętnie poznamy Wasze propozycje. “Najbardziej kreatywne i interesujące z nich przekażemy rosyjskiemu właścicielowi” – uzupełniono.

Wśród popularnych propozycji znalazły się ZBurger – nawiązujący do insygniów rosyjskiego wojska – oraz Rusburger. Tym samym Rosjanie niedługo mogą zacząć ustawiać się w kolejkach nie po Big Maca a po ZBurgera, który dla nas byłby niesmacznym symbolem niewyobrażalnej zbrodni na narodzie ukraińskim. Tylko Rosjanie mogą to przetrawić.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zwiastun serialu Mecenas She-Hulk

Czołówka “Mecenas She-Hulk” jak z “Ally McBeal”

Premiery tygodnia Stranger Things Netflix Tob Gun w kinach Obi-Wan Kenobi na Disney+

Nowości tygodnia: “Stranger Things” na Netflix, “Obi-Wan Kenobi” na Disney+, “Top Gun: Maverick” w kinach