mel gibson polska spot reklama
(źródło: 1. tazzior/wykop, 2. Polska Fundacja Narodowa/YouTube; edycja: Popkulturyści)
in

SZOKSZOK

Po amerykańsku świętujemy Narodowe Święto Niepodległości. Z Melem Gibsonem i w Nowym Jorku

https://www.youtube.com/watch?v=Z57Uuwt1cIk

Już obawiałem się, że tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości upłynie nam wokół typowych sporów i zastanawiania się, czy wypada zabraniać neofaszystom maszerować przez kraj.

Jednak z rana zaskoczył mnie spot z Melem Gibsonem, który świetnym aktorem i genialnym reżyserem jest. Jakkolwiek nieco dziwi wybór właśnie tego człowieka na twarz materiału zrealizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapewne większość z Was kojarzy jego wyskok po pijaku, kiedy poinformował funkcjonariusza, który go kontrolował, że należy – wersja delikatna – kopulować z Żydami. Dodając, iż Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny świata. Zapytał policjanta, czy również jest żydem. Policjant potwierdził i aresztował Gibsona. Atakował także organizacje LGBT. Jednego z recenzentów, który mocno skrytykował wyreżyserowaną przez Gibsona Pasję, chciał widzieć nabitego na pal. Twierdzi również, że dla ludzi poza kościołem nie ma zbawienia. Został również oskarżony przez jedną ze swoich dziewczyn o pobicie, a nawet wypłynęła taśma, na której zwrócił się do niej następująco: – Wyglądasz jak świnia w rui, jeśli zgwałci cię banda murzynów, to będzie twoja wina.

Czytaj również: 10 najbardziej kontrowersyjnych reżyserów w dziejach >>

Jakkolwiek Mel Gibson na spocie wypadł nieźle, ale coś podskórnie do mnie nawołuje, że Hollywood jest na tyle rozległe, iż można przebierać w twarzach, kiedy chce się uczcić coś tak ważnego. Dlaczego Polska Fundacja Narodowa wybrała właśnie Mela Gibsona, tego zapewne nigdy się nie dowiemy.

nowy jork niepodległość 100-lecie times square
tazzior/wykop

Z inną ciekawą inicjatywą wystąpił serwis Na Temat.

Dzięki niemu możecie podziwiać kilka razy na godzinę krótki spot przypominający o naszym 100-leciu na nowojorskim wieżowcu NASDAQ na Times Square. O całej sprawie więcej dowiecie się na Wykopie, gdzie rzecz jest jednym z najgorętszych tematów dnia. Polacy mieszkający w Nowym Jorku narobili pełno zdjęć i nagrań wprost z Times Square.

[interaction id=”5be6f1eddce847e7c433596f”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

making a murderer sezon 2 making a murderer 2 sezon making a murderer recenzja netflix making a murderer netflix opinie
8/10

Making a Murderer – sezon 2 – recenzja kryminalnego serialu dokumentalnego Netflixa

anime netflix Carole and Tuesday Shinichiro Watanabe cowboy bebop

Twórca anime Cowboy Bebop zapowiada Carole and Tuesday dla Netflixa