The Boys sezon 4

Po amerykańsku świętujemy Narodowe Święto Niepodległości. Z Melem Gibsonem i w Nowym Jorku

Dariusz Filipek
2 min czytania
(źródło: 1. tazzior/wykop, 2. Polska Fundacja Narodowa/YouTube; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=Z57Uuwt1cIk

- Reklama -
Ad image

Już obawiałem się, że tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości upłynie nam wokół typowych sporów i zastanawiania się, czy wypada zabraniać neofaszystom maszerować przez kraj.

Jednak z rana zaskoczył mnie spot z Melem Gibsonem, który świetnym aktorem i genialnym reżyserem jest. Jakkolwiek nieco dziwi wybór właśnie tego człowieka na twarz materiału zrealizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapewne większość z Was kojarzy jego wyskok po pijaku, kiedy poinformował funkcjonariusza, który go kontrolował, że należy – wersja delikatna – kopulować z Żydami. Dodając, iż Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny świata. Zapytał policjanta, czy również jest żydem. Policjant potwierdził i aresztował Gibsona. Atakował także organizacje LGBT. Jednego z recenzentów, który mocno skrytykował wyreżyserowaną przez Gibsona Pasję, chciał widzieć nabitego na pal. Twierdzi również, że dla ludzi poza kościołem nie ma zbawienia. Został również oskarżony przez jedną ze swoich dziewczyn o pobicie, a nawet wypłynęła taśma, na której zwrócił się do niej następująco: – Wyglądasz jak świnia w rui, jeśli zgwałci cię banda murzynów, to będzie twoja wina.

Czytaj również: 10 najbardziej kontrowersyjnych reżyserów w dziejach >>

Jakkolwiek Mel Gibson na spocie wypadł nieźle, ale coś podskórnie do mnie nawołuje, że Hollywood jest na tyle rozległe, iż można przebierać w twarzach, kiedy chce się uczcić coś tak ważnego. Dlaczego Polska Fundacja Narodowa wybrała właśnie Mela Gibsona, tego zapewne nigdy się nie dowiemy.

nowy jork niepodległość 100-lecie times square
tazzior/wykop

Z inną ciekawą inicjatywą wystąpił serwis Na Temat.

Dzięki niemu możecie podziwiać kilka razy na godzinę krótki spot przypominający o naszym 100-leciu na nowojorskim wieżowcu NASDAQ na Times Square. O całej sprawie więcej dowiecie się na Wykopie, gdzie rzecz jest jednym z najgorętszych tematów dnia. Polacy mieszkający w Nowym Jorku narobili pełno zdjęć i nagrań wprost z Times Square.

[interaction id=”5be6f1eddce847e7c433596f”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz