mesjasz sezon 2 netflix serial skasowany
Netflix skasował serial Mesjasz - nie będzie drugiego sezonu
in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK SUPER!SUPER! LOLLOL Na czasieNa czasie OkropneOkropne

Mesjasz skasowany. Netflix nie pokaże drugiego sezonu

Chociaż Mesjasz (Messiah) zebrał mieszane recenzje, to po premierze cieszył się popularnością wśród widzów. Netflix podjął zaskakującą i trudną decyzję – serial został skasowany.

Mesjasz to jedna z najciekawszych premier Netflixa bieżącego roku. Serial opowiada o pogrążonym w wojnie Damaszku, gdzie uliczny kaznodzieja, nazywany Al-Masih, porywa tłum, który idzie za nim w kierunku Izraela. Szybko staje się obiektem zainteresowania izraelskich służb i CIA. Jednak od zdarzenia do zdarzenia znika z Bliskiego Wschodu i niedługo później pojawia się na teksańskiej prowincji, gdzie ratuje córkę miejscowego pastora przed niechybną śmiercią. Zjednuje sobie wyznawców, ale na karku ma agentkę CIA Evę Geller i podążającego za nim agenta izraelskich służb Avirama Dahana.

Wil Traval, który w Mesjaszu wcielił się w agenta Willa, poinformował na Instagramie, że otrzymał smutną wiadomość od Netflixa, że nie będzie drugiego sezonu. Podziękował fanom za wsparcie i oznajmił, że chciałby, żeby było inaczej.

https://www.instagram.com/p/B-LD3cjHw_c/?utm_source=ig_web_copy_link

Mesjasz – dlaczego nie będzie drugiego sezonu?

Mesjasz spotkał się z dosyć mieszanym przyjęciem wśród krytyków, którzy na Rotten Tomatoes wystawili serialowi uśrednione 6,06/10. Na Mediakrytyku widowisko ma mocniejsze 7,4/10. Z kolei widzowie na IMDB wystawili serialowi solidne 7,7/10, a na Filmwebie 7,2/10. W naszej recenzji Mesjasza również przede wszystkim chwaliliśmy i widowisko dostało mocne 7/10.

Netflix do tej pory przedłużał seriale o wiele gorzej oceniane. Jednak w tym przypadku rzeczy są o wiele bardziej skomplikowane i bardzo prawdopodobne, że za decyzją stał fakt, iż serial wywołał sporo kontrowersji w krajach islamskich, ale również pojawiły się głosy zniesmaczenia wśród innych nacji, gdyż widowisko bardzo mocno opierało się na religii chrześcijańskiej.

Szkoda. Serial zakończono cliffhangerem i najpewniej już nie dowiemy się, ile w tytułowym mesjaszu jest mesjasza faktycznego.

Oglądaj serial Mesjasz w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix cenzura

9 produkcji, które Netflix musiał wycofać z przyczyn polityczno-prawnych

trying serial apple tv plus

Trying, czyli serial od Apple TV Plus o parze starającej się o dziecko