Mesjasz skasowany. Netflix nie pokaże drugiego sezonu

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 70 wyświetleń
1 min czytania
Netflix skasował serial Mesjasz - nie będzie drugiego sezonuChociaż Mesjasz (Messiah) zebrał mieszane recenzje, to po premierze cieszył się popularnością wśród widzów. Netflix podjął zaskakującą i trudną decyzję – serial został skasowany.

Mesjasz to jedna z najciekawszych premier Netflixa bieżącego roku. Serial opowiada o pogrążonym w wojnie Damaszku, gdzie uliczny kaznodzieja, nazywany Al-Masih, porywa tłum, który idzie za nim w kierunku Izraela. Szybko staje się obiektem zainteresowania izraelskich służb i CIA. Jednak od zdarzenia do zdarzenia znika z Bliskiego Wschodu i niedługo później pojawia się na teksańskiej prowincji, gdzie ratuje córkę miejscowego pastora przed niechybną śmiercią. Zjednuje sobie wyznawców, ale na karku ma agentkę CIA Evę Geller i podążającego za nim agenta izraelskich służb Avirama Dahana.

Wil Traval, który w Mesjaszu wcielił się w agenta Willa, poinformował na Instagramie, że otrzymał smutną wiadomość od Netflixa, że nie będzie drugiego sezonu. Podziękował fanom za wsparcie i oznajmił, że chciałby, żeby było inaczej.

https://www.instagram.com/p/B-LD3cjHw_c/?utm_source=ig_web_copy_link

Mesjasz – dlaczego nie będzie drugiego sezonu?

Mesjasz spotkał się z dosyć mieszanym przyjęciem wśród krytyków, którzy na Rotten Tomatoes wystawili serialowi uśrednione 6,06/10. Na Mediakrytyku widowisko ma mocniejsze 7,4/10. Z kolei widzowie na IMDB wystawili serialowi solidne 7,7/10, a na Filmwebie 7,2/10. W naszej recenzji Mesjasza również przede wszystkim chwaliliśmy i widowisko dostało mocne 7/10.

Netflix do tej pory przedłużał seriale o wiele gorzej oceniane. Jednak w tym przypadku rzeczy są o wiele bardziej skomplikowane i bardzo prawdopodobne, że za decyzją stał fakt, iż serial wywołał sporo kontrowersji w krajach islamskich, ale również pojawiły się głosy zniesmaczenia wśród innych nacji, gdyż widowisko bardzo mocno opierało się na religii chrześcijańskiej.

Szkoda. Serial zakończono cliffhangerem i najpewniej już nie dowiemy się, ile w tytułowym mesjaszu jest mesjasza faktycznego.

Oglądaj serial Mesjasz w serwisie Netflix >>

Podziel się artykułem