Ad image

Nowa gra z uniwersum “Minecraft” już w produkcji. To będzie gra strategiczna?

Jakub Kozakiewicz
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Ostatnio podczas swojej transmisji, Jeff Gertsmann – znany dziennikarz, powiedział, że Microsoft pracuje nad nową grą z uniwersum “Minecraft”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nowy spin-off nie był… Strategią czasu rzeczywistego (RTS).

image 4
Jeff Gerstmann podczas transmisji

Dziennikarz podczas swojej transmisji „Video Gaming Done Right” na platformie Twitch ogłosił, że Microsoft pracuje nad sekretnym spin-offem. Podobno widział już pierwsze zdjęcia gry i porozmawiał z odpowiednimi pracownikami na ten temat.

- Reklama -
Ad image

„Nie wiem, czy to zostanie ogłoszone na prezentacji Microsoft (…) Wygląda na to, że to gra strategia czasu rzeczywistego. Kontrolujesz tam Steve’a i zarządzasz jednostkami z perspektywy trzeciej osoby. Będą tam „Piglimy”, jest fabuła i duża ilość cut-scenek. Te raporty, które widziałem, są w dużej mierze niedokończone, w końcu gra nie została jeszcze ogłoszona. Wygląda na to, że zaszło to na tyle daleko, że Microsoft może to ogłosić w przyszłym tygodniu.”

Warto przypomnieć „Minecraft Dungeons” – świetny spin-off w typie dungeon crawl. Z początku wydawało się, że to połączenie jest zwyczajnie niemożliwe i pozbawione sensu, jednak okazał się świetną grą i przy okazji kolejnym hitem. Kupił serca zarówno młodszych, jak i starszych graczy, więc może RTS w „Minecraft” to nie jest tak głupi pomysł?

3042 minecraft dungeons screenshot 1 1585731520
Zrzut ekranu z gry “Minecraft Dungeons”

Jako iż E3 odbędzie się dopiero w 2023, wielkie firmy uruchamiają własne prezentacje, w których ogłaszać będą nowości i szczegóły na temat nadchodzących produkcji.

Microsoft zdaje się rozszerzać względy “Minecrafta” na coraz to nowsze zakamarki świata gier. Poprzednia gra prezentowała się doskonale. Jak będzie tym razem? Być może więcej szczegółów dowiemy się na „Xbox & Bethesda Showcase”, które odbędzie się już 12 czerwca.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz