młody wallander cień zabójcy
in

SUPER!SUPER!

Premiera dnia: “Młody Wallander: Cień zabójcy” w serwisie Netflix

Zwiastun serialu

“Młody Wallander” wrócił na Netflix z drugim sezonem. W kontynuacji Kurt rozważa odejście z policji. Jednak wciąga się w śledztwo mające na celu ustalenie tożsamości ofiary wypadku, który najprawdopodobniej nie był wypadkiem.

“Młody Wallander: Cień zabójcy” to opowieść oparta luźno na motywach książkowej serii pióra Henninga Mankella. Jego proza doczekała się wielu adaptacji. Nie tylko w Szwecji, gdzie między 1994 a 2007 roku Kurt Wallander wracał na małe ekrany z kolejnymi odcinkami kryminalnych zagadek do rozwikłania. Powstała również seria kilkudziesięciu szwedzkich filmów, z których dwa debiutowały w kinach. Również Brytyjczycy mają swojego Wallandera, którego zagrał Kenneth Branagh.

Aktorzy wcielający się w Kurta Wallandera
Aktorzy wcielający się w Kurta Wallandera

W serialu opowiadającym o przygodach początkującego w pracy policjanta, Kurta Wallandera, wcielił się tym razem Adam Pålsson. Twórcą widowiska jest Ben Harris, który wcześniej pracował nad “Diabelską grą” dla Sky czy “Okupem” koprodukowanym przez CBS, TF1 oraz RTL.

Oceny nie zachwycają

Pierwszy sezon nie zachwycił ani widzów, ani krytyków. I chociaż tu i ówdzie pojawiały się pozytywne głosy o serialu, to przeważała opinia, iż “Młody Wallander” stara się być prequelem osadzonym w dzisiejszych czasach, a na koniec dnia widowisko jest nieudanym restartem historii. Na Rotten Tomatoes pierwsza odsłona ma słabiutką średnią notę 4,9/10. Z kolei użytkownicy IMDB ocenili serial nieco lepiej, bo na 6,8/10.

Nawiedzony film

Nawiedzone filmy

Nawiedzone filmy może i nie są faktem, ale wiele widowisk miało większe problemy produkcyjne od innych. Niejednokrotnie plany filmowe i ich okolice były usłane krwią niewinnych. I właśnie o tym opowiada dokument “Cursed Films”. Czytaj więcej o nawiedzonych filmach ▶

Drugi sezon już dostępny

“Młody Wallander: Cień zabójcy” jest już dostępny w serwisie Netflix z kolejnymi sześcioma odcinkami. Kryminał jest sugerowany widzom powyżej 16 roku życia.

Serial “Młody Wallander: Cień zabójcy” obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

They Live in the Grey film horror 2022 shudder premiera online cda filmweb

Premiera dnia: “They Live in the Grey” w serwisie Shudder

stranger things 4 sezon data premiery część 1 część 2

Czwarty sezon “Stranger Things” podzielony na dwie części. Znamy daty premier pierwszej i drugiej