in

SUPER!SUPER!

“Monster: The Jeffrey Dahmer Story” – nowy serial Netflixa o seryjnym mordercy, kanibalu, gwałcicielu i nekrofilu

Monster: The Jeffrey Dahmer Story serial netflix seryjny morderca ryan murphy
"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" to nadchodzący serial Netflixa o seryjnym mordercy

Netflix szykuje serial o prawdziwym potworze w ludzkiej skórze. “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” od Ryana Murphy’ego opowie o jednym z najokropniejszych seryjnych morderców.

“Monster: The Jeffrey Dahmer Story” nie będzie pierwszym podejściem Ryana Murphy’ego do tematu prawdziwych zbrodni. Wcześniej stworzył dla stacji FX dwa sezony uznanego “American Crime Story”. Dla Netflixa wyprodukuje widowisko traktujące o Jeffreyu Dahmerze – seryjnym mordercy, który był gwałcicielem, nekrofilem i kanibalem. Mężczyzna nazywany Kanibalem z Milwaukee zamordował siedemnastu mężczyzn.

Twórcy i obsada

Ryan Murphy ostatnio wyprodukował dla Netflixa serial “Ratched”, który spotkał się z mieszanymi opiniami. Jego nadchodzące widowisko jest kolejnym, które tworzy w ramach wieloletniego kontraktu z serwisem. Serial o Jeffreyu Dahmerze napisze Janet Mock (“Pose”), która będzie reżyserowała widowisko z Carlem Franklinem (“Mindhunter”).

W obsadzie znalazł się Richard Jenkins (“Kształt wody”). Obecnie trwają poszukiwania aktora, który wcieli się w Jeffreya Dahmera.

Richard Jenkins wcieli się w Lionela Dahmera
Richard Jenkins wcieli się w Lionela Dahmera

Fabuła serialu

Akcja serialu obejmie lata 60., 70., i 80., a zakończy się na aresztowaniu seryjnego mordercy na początku lat 90. “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” w dużej mierze będzie opowieścią zaprezentowaną z perspektywy ofiar. Serial ma także głęboko zanurzyć się w policyjnej niekompetencji i apatii, które pozwoliły potworowi na wieloletni morderczy szał.

Widowisko zaprezentuje dziesięć przypadków, kiedy Jeffrey Dahmer został prawie zatrzymany przez władze. Skupi się również na przywileju białych. Morderca był schludnym i przystojnym białym mężczyzną, którego władze wielokrotnie wypuszczały na wolność, a sędziowie byli dla niego wyrozumiali, gdy był oskarżany o drobne przestępstwa.

Jeffrey Dahmer został skazany za szesnaście morderstw i został pobity na śmierć przez innego osadzonego w 1994 roku. Zmarł w wieku 34 lat.

To nie pierwsza opowieść o Kanibalu z Milwaukee

O Jeffreyu Dahmerze wielokrotnie przypominali filmowcy i pisarze. Stał się nawet “bohaterem” kilku sztuk teatralnych. Ostatnio Ross Lynch wcielił się w niego w filmie “Mój przyjaciel  Dahmer”, który znalazł się w naszym zestawieniu dziesięciu filmów o seryjnych mordercach na faktach, które warto sprawdzić.

Serial ma mieć dziesięć odcinków i być może stanie się kolejną antologią Ryana Murphy’ego, która będzie opowiadała o seryjnych mordercach. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” zawita na Netflix.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Evil Dead Rise

“Evil Dead Rise” ma być horrorowym rollercoasterem

The Boys Quiz

“The Boys” – Quiz. Sprawdźcie, ile wiecie o serialu