The Boys sezon 4

“Monster: The Jeffrey Dahmer Story” – nowy serial Netflixa o seryjnym mordercy, kanibalu, gwałcicielu i nekrofilu

Dariusz Filipek
3 min czytania
"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" to nadchodzący serial Netflixa o seryjnym mordercy

Z ostatniej chwili

Netflix szykuje serial o prawdziwym potworze w ludzkiej skórze. “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” od Ryana Murphy’ego opowie o jednym z najokropniejszych seryjnych morderców.

“Monster: The Jeffrey Dahmer Story” nie będzie pierwszym podejściem Ryana Murphy’ego do tematu prawdziwych zbrodni. Wcześniej stworzył dla stacji FX dwa sezony uznanego “American Crime Story”. Dla Netflixa wyprodukuje widowisko traktujące o Jeffreyu Dahmerze – seryjnym mordercy, który był gwałcicielem, nekrofilem i kanibalem. Mężczyzna nazywany Kanibalem z Milwaukee zamordował siedemnastu mężczyzn.

- Reklama -
Ad image

Twórcy i obsada

Ryan Murphy ostatnio wyprodukował dla Netflixa serial “Ratched”, który spotkał się z mieszanymi opiniami. Jego nadchodzące widowisko jest kolejnym, które tworzy w ramach wieloletniego kontraktu z serwisem. Serial o Jeffreyu Dahmerze napisze Janet Mock (“Pose”), która będzie reżyserowała widowisko z Carlem Franklinem (“Mindhunter”).

W obsadzie znalazł się Richard Jenkins (“Kształt wody”). Obecnie trwają poszukiwania aktora, który wcieli się w Jeffreya Dahmera.

Richard Jenkins wcieli się w Lionela Dahmera
Richard Jenkins wcieli się w Lionela Dahmera

Fabuła serialu

Akcja serialu obejmie lata 60., 70., i 80., a zakończy się na aresztowaniu seryjnego mordercy na początku lat 90. “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” w dużej mierze będzie opowieścią zaprezentowaną z perspektywy ofiar. Serial ma także głęboko zanurzyć się w policyjnej niekompetencji i apatii, które pozwoliły potworowi na wieloletni morderczy szał.

Widowisko zaprezentuje dziesięć przypadków, kiedy Jeffrey Dahmer został prawie zatrzymany przez władze. Skupi się również na przywileju białych. Morderca był schludnym i przystojnym białym mężczyzną, którego władze wielokrotnie wypuszczały na wolność, a sędziowie byli dla niego wyrozumiali, gdy był oskarżany o drobne przestępstwa.

Jeffrey Dahmer został skazany za szesnaście morderstw i został pobity na śmierć przez innego osadzonego w 1994 roku. Zmarł w wieku 34 lat.

- Reklama -
Skazana Max serial

To nie pierwsza opowieść o Kanibalu z Milwaukee

O Jeffreyu Dahmerze wielokrotnie przypominali filmowcy i pisarze. Stał się nawet “bohaterem” kilku sztuk teatralnych. Ostatnio Ross Lynch wcielił się w niego w filmie “Mój przyjaciel  Dahmer”, który znalazł się w naszym zestawieniu dziesięciu filmów o seryjnych mordercach na faktach, które warto sprawdzić.

Serial ma mieć dziesięć odcinków i być może stanie się kolejną antologią Ryana Murphy’ego, która będzie opowiadała o seryjnych mordercach. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” zawita na Netflix.

Źródło: Deadline

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz