The Boys sezon 4

Moon Knight jako serial na Disney+

Dariusz Filipek
2 min czytania
Serial Moon Knight pojawi się na Disney+ (Marvel Comics)

Z ostatniej chwili

D23 obfituje w niesamowite wiadomości. Jedną z najważniejszych zdecydowanie jest pojawienie się Moon Knighta w Marvel Cinematic Universe.

Moon Knight zadebiutuje w serwisie Disney+ w serialowym wydaniu. Ciężko dziś powiedzieć, jakie podejście do postaci zaserwuje nam Marvel Studios, ale bohater, który pojawił się na kartach komiksów pierwszy raz w Werewolf by Night #32 w 1975 roku, to jedna z bardziej nietuzinkowych postaci. I co scenarzysta, to niemal zupełnie inna wizja na tego bohatera.

- Reklama -
Ad image

Z jednej strony Moon Knight był próbą odtworzenia sukcesu Batmana – nieudaną, ale ostatecznie całkiem oryginalną. Z drugiej strony mamy do czynienia z najemnikiem, który został ożywiony przez egipskie bóstwo. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przywdziewa kostium tytułowego Moon Knighta, który nie jest jedynym alter-ego Marca Spectora. Przez lata ukazywania się komiksów z nim w roli głównej, stworzył on mnóstwo różnych, bardzo złożonych osobowości – od taksówkarza po milionera. Niektóre komiksy sugerowały, że Marc Spector jest po prostu chory psychicznie.

Logo serialu Moon Knight (Marvel Studios)
Logo serialu Moon Knight (Marvel Studios)

Fani od lat czekali na ogłoszenie widowiska o tym bohaterze. Mieliśmy informacje, iż miał się on pojawić już w pierwszym sezonie serialu Punisher na Netfliksie. Ostatecznie dostaliśmy postać miejscami do niego podobną, co sugerowało, iż Moon Knight został z widowiska wycięty. Byłaby to zapewne o wiele mocniejsza i mroczniejsza wersja tego superbohatera, który zdecydowanie nie przebiera w środkach. Serial na Disney+ najpewniej będzie grzeczniejszym odbiciem Marca Spectora. Jednak piecza producencka Kevina Feige zapewne sprowadzi się do tego, że niedobory w mroku, widowisko nadrobi jakością.

Źródło: Comic Book

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz