Moon Knight serial premiera online pl disney
in

SUPER!SUPER!

Premier serialu “Moon Knight” na Disney+

Zapowiedź serialu “Moon Knight”

“Moon Knight” wreszcie pokazuje, na co go stać. Serial zadebiutował właśnie w serwisie Disney+ i zbiera głównie pochlebne opinie.

“Moon Knight” to kolejne po “WandaVision”, “Falconie i Zimowym Żołnierzu”, “Lokim” i “Hawkeye” aktorskie widowisko wyprodukowane dla Disney+ przez Marvel Studios. Serial jest częścią Marvel Cinematic Universe, a tytułowego superbohatera w przyszłości będziemy mogli zobaczyć nie tylko na małych, ale również na dużych ekranach.

Za produkcję odpowiada Jeremy Slater, który wcześniej pracował między innymi nad scenariuszami do seriali “The Umbrella Academy” czy “Egzorcysta” oraz nad filmami “Projekt Lazarus”, “Fantastyczna Czwórka”, “Notatnik śmierci” i “Schronisko”.

W głównego, a właściwie w głównych bohaterów wcielił się Oscar Isaac, którego portfolio występów i nagród za nie, jest tak długie, że nie będę przytaczał wszystkich produkcji. Ma na koncie między innymi “Rok przemocy”, najnowszą trylogię “Gwiezdnych wojen”, “Kto się odważy”, “Ex Machinę”, “Sceny z życia małżeńskiego” czy “Diunę”.

W serialu zobaczycie także Ethana Hawke’a, May Calamawy, F. Murraya Abrahama, tragicznie zmarłego Gasparda Ulliela czy Fernandę Andrade.

Jak krytycy i widzowie oceniają “Moon Knighta”?

Chociaż “Moon Knight” nie jest najlepiej ocenianym serialem wyprodukowanym przez Marvel Studios dla Disney+, to zbiera przeważnie bardzo dobre opinie wśród krytyków. Do tej pory na Rotten Tomatoes pojawiły się 84 recenzje serialu i 84% w pozytywnym tonie odnosi się do widowiska. Jakkolwiek wszystkie recenzje dotyczą pierwszych czterech odcinków, które przedpremierowo przesłano do redakcji w krajach, w których dostępny jest serwis Disneya. Kolejne recenzje zapewne nieco zmienią ten obraz. Prawdziwym sprawdzianem dla serialu będą opinie, które pojawią się po zakończeniu sezonu. Na tę chwilę średnia nota dla “Moon Knighta” na Rotten Tomatoes to 7,55/10.

Moon Knight
Chociaż serial nie jest najlepiej ocenianym odcinkowym widowiskiem Marvela, to i tak recenzenci go głównie chwalą

Wczytując się w recenzje, nie da się nie odnieść wrażenia, że nawet część pozytywnych recenzji ma mieszany wydźwięk. Jedną z takich opinii jest ta napisana przez Allison Rose z FlickDirest, która to idealnie ilustruje — stwierdziła, że koncepcja serialu jest ciekawa, wykonanie również ok, ale najważniejszym pytaniem pozostaje, czy serial był nam potrzebny.

Według dużej części recenzentów produkcja jest rozrywkowa, chociaż ma gorsze momenty narracyjne. Powtarza się twierdzenie, że Isaac był świetnym wyborem na odtwórcę głównej roli. Obok głosów, że jest to najlepszy serial Marvela jak do tej pory, pojawiają się też takie, które mówią, iż widowisko tylko udaje głębokie. Odnotowano także, że historia trafi zarówno do długoletnich fanów produkcji ze świata Marvel Cinematic Universe, jak i do zupełnie nowych widzów. Wbrew pozorom to ostatnie jest znaczące, gdyż sugeruje, że serial stoi na własnych nogach.

Disney+ cenzuruje serial Marvel Studios

Disney+ robi wiele, żeby zasłużyć sobie na miano najbardziej zachowawczego serwisu strumieniującego. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Z kolei widzowie na IMDB są na tę chwilę wprost zachwyceni serialem. Ciężko brać ich opinie za dobrą monetę, bo jak na standardy serwisu jest ich relatywnie mało i dotyczą tylko pierwszego odcinka. Jakkolwiek warto odnotować, iż serial jest tam oceniany na 9/10 przy 4,6 tysiącach oddanych głosów. Widziałem pierwszy odcinek i aż tak pozytywnie serialu nie odebrałem. To interesująco zapowiadające się widowisko, ale obecnie bliżej mi ocenie recenzentów, aniżeli hurraoptymizmowi szerokiej widowni.

Chociaż wiele osób nie spodziewało się, że Marvel Studios sięgnie po Moon Knighta, gdyż to dosyć specyficzny bohater, to cztery lata temu stwierdziłem, że komiksy z tym herosem są świetnym pomysłem na adaptację. Pokręcony, brutalny superbohater z bogatą przeszłością jest genialnym materiałem na film, a jeszcze lepszym na serial.

Gdzie obejrzeć “Moon Knighta”?

Serial można oglądać od 30 kwietnia 2022 roku w serwisie Disney+. Usługa zadebiutuje w Polsce w czerwcu bieżącego roku. Premierowo wypuszczono pierwszy odcinek sześcioodcinkowego sezonu. Kolejne będą pojawiały się w serwisie co tydzień.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

disney plus cenzura marvel falcon i zimowy żołnierz

Disney+ cenzuruje serial Marvela. “Falcon i Zimowy Żołnierz” poszedł pod nóż i nagle stał się mniej krwawy

gry planszowe dla dorosłych ranking 2022

Planszówki dla dorosłych – ranking najlepszych gier planszowych