morbius premiera polska
in

Na czasieNa czasie SMUTNESMUTNE SZOKSZOK SUPER!SUPER!

Jeśli macie już bilet na “Morbiusa”, zapytajcie w kinie, czy jeszcze można go zwrócić

Zwiastun filmu “Morbius”

“Morbius” to tragedia. Tak źle ocenianego filmu superbohaterskiego dawno kina nie miały nieprzyjemności wyświetlać. Krytycy z dziką pasją miażdżą widowisko.

“Morbius” miał ciężką drogę na duży ekran. Planowo film miał trafić do kin 10 sierpnia 2020 roku, ale data premiery była wielokrotnie zmieniana i ostatecznie widowisko będzie można obejrzeć 1 kwietnia 2022 roku.

Pytaniem pozostaje, czy warto? Wiele wskazuje na to, że niekoniecznie. Film wyreżyserowany przez Daniela Espinosa (“Szybki cash”, “Safe House”, “Life”, “System”), napisany przez Matta Sazama i Burka Sharplessa (“Zagubieni w kosmosie”, “Łowca czarownic”, “Dracula: Historia nieznana”, “Bogowie Egiptu”) zapowiada się na wielką porażkę.

Adaptacja komiksów wydawnictwa Marvel Comics wyprodukowana przez Sony Pictures na Rotten Tomatoes zbiera głównie miażdżące opinie. Obecnie zaledwie 18% recenzentów wypowiedziało się o “Morbiusie” pozytywnie, a średnia nota dla produkcji to beznadziejne 3,9/10. To gorzej niż źle.

Historia zna tylko jedną gorzej ocenianą adaptację komiksów Domu Pomysłów. Jest to ostatnia “Fantastyczna Czwórka”, której średnia nota to 3,6/10. Lepiej oceniany jest trzeci “Blade” (4,4/10) czy “Howard the Duck” (4/10). Tym samym mamy do czynienia z najniższym możliwym poziomem i filmem, który najpewniej w najlepszym wypadku niektórzy z nas zakwalifikują do tak złych, że aż dobrych.

MORBIUS disney+

Disney+ cenzuruje serial Marvela

Disney+ ma w swojej krótkiej historii sporo na sumieniu, kiedy mowa o autocenzurze. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Do tej pory film oceniło 84 krytyków, którzy między innymi napisali, że “Morbius” jest pozbawiony ducha, stylu i napięcia. Widowisko nie przeraża, jest bezzębne, a scenariusz zawodzi. Dostało się również Jaredowi Leto wcielającemu się w tytułowego antybohatera, a film, w którym wystąpił, ma sprowadzać się wyłącznie do niemrawej i cynicznej próby poszerzenia pajęczego uniwersum Sony. Krytykowana jest również warstwa realizacyjna. Produkcja ma być spektakularnie słaba, kiedy mowa o ładunku emocjonalnym i wartości rozrywkowej. Nawet wczytując się w pozytywne opinie, widać, że recenzenci mieli wiele zastrzeżeń.

Superbohaterskie widowisko zostało wyprodukowane za przynajmniej 75 milionów dolarów, więc próg opłacalności nie powinien być wysoki. Jednak wraz ze spływającymi recenzjami i po roznoszeniu się opinii wśród widzów, “Morbiusowi” może być ciężko nawet wyjść na zero. Co prawda Sony przewiduje, iż z samego weekendu otwierającego historia o żywym wampirze przyniesie do kas biletowych 33 miliony dolarów, a analitycy mówią nawet o 40-50 milionach, to film może mieć wyjątkowo krótkie nogi.

doktor strange 2 disney+plus

Disney+ w Polsce w czerwcu

Disney+ już niedługo pojawi się w Polsce. Znamy cenę oraz datę premiery serwisu. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Już niedługo przekonamy się, czy wytwórni uda się sprzedać tak słabo zapowiadającą się produkcję dzięki Leto, logo Marvela oraz historycznymi powiązaniami ze Spider-Manem.

Chyba lepiej zostać w domu i zapłacić za dostęp do Apple TV+, gdzie można oglądać o wiele lepiej oceniany serial “WeCrashed: Upadek start-upu”, w którym również można zobaczyć Leto w głównej roli. Na koniec dnia cena za subskrypcji jest podobna do ceny biletu, a jednocześnie uzyskacie możliwość obejrzenia wielu innych ciekawych filmów i seriali.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

gry planszowe dla dorosłych ranking 2022

Planszówki dla dorosłych – ranking najlepszych gier planszowych

zegarki najpopularniejsze w polsce

Najpopularniejsze marki zegarków w Polsce