The Boys sezon 4

Jeśli macie już bilet na “Morbiusa”, zapytajcie w kinie, czy jeszcze można go zwrócić

Dariusz Filipek
4 min czytania

Z ostatniej chwili

Zwiastun filmu “Morbius”

“Morbius” to tragedia. Tak źle ocenianego filmu superbohaterskiego dawno kina nie miały nieprzyjemności wyświetlać. Krytycy z dziką pasją miażdżą widowisko.

“Morbius” miał ciężką drogę na duży ekran. Planowo film miał trafić do kin 10 sierpnia 2020 roku, ale data premiery była wielokrotnie zmieniana i ostatecznie widowisko będzie można obejrzeć 1 kwietnia 2022 roku.

- Reklama -
Ad image

Pytaniem pozostaje, czy warto? Wiele wskazuje na to, że niekoniecznie. Film wyreżyserowany przez Daniela Espinosa (“Szybki cash”, “Safe House”, “Life”, “System”), napisany przez Matta Sazama i Burka Sharplessa (“Zagubieni w kosmosie”, “Łowca czarownic”, “Dracula: Historia nieznana”, “Bogowie Egiptu”) zapowiada się na wielką porażkę.

Adaptacja komiksów wydawnictwa Marvel Comics wyprodukowana przez Sony Pictures na Rotten Tomatoes zbiera głównie miażdżące opinie. Obecnie zaledwie 18% recenzentów wypowiedziało się o “Morbiusie” pozytywnie, a średnia nota dla produkcji to beznadziejne 3,9/10. To gorzej niż źle.

Historia zna tylko jedną gorzej ocenianą adaptację komiksów Domu Pomysłów. Jest to ostatnia “Fantastyczna Czwórka”, której średnia nota to 3,6/10. Lepiej oceniany jest trzeci “Blade” (4,4/10) czy “Howard the Duck” (4/10). Tym samym mamy do czynienia z najniższym możliwym poziomem i filmem, który najpewniej w najlepszym wypadku niektórzy z nas zakwalifikują do tak złych, że aż dobrych.

MORBIUS disney+

Disney+ cenzuruje serial Marvela

Disney+ ma w swojej krótkiej historii sporo na sumieniu, kiedy mowa o autocenzurze. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Do tej pory film oceniło 84 krytyków, którzy między innymi napisali, że “Morbius” jest pozbawiony ducha, stylu i napięcia. Widowisko nie przeraża, jest bezzębne, a scenariusz zawodzi. Dostało się również Jaredowi Leto wcielającemu się w tytułowego antybohatera, a film, w którym wystąpił, ma sprowadzać się wyłącznie do niemrawej i cynicznej próby poszerzenia pajęczego uniwersum Sony. Krytykowana jest również warstwa realizacyjna. Produkcja ma być spektakularnie słaba, kiedy mowa o ładunku emocjonalnym i wartości rozrywkowej. Nawet wczytując się w pozytywne opinie, widać, że recenzenci mieli wiele zastrzeżeń.

Superbohaterskie widowisko zostało wyprodukowane za przynajmniej 75 milionów dolarów, więc próg opłacalności nie powinien być wysoki. Jednak wraz ze spływającymi recenzjami i po roznoszeniu się opinii wśród widzów, “Morbiusowi” może być ciężko nawet wyjść na zero. Co prawda Sony przewiduje, iż z samego weekendu otwierającego historia o żywym wampirze przyniesie do kas biletowych 33 miliony dolarów, a analitycy mówią nawet o 40-50 milionach, to film może mieć wyjątkowo krótkie nogi.

- Reklama -
Skazana Max serial
doktor strange 2 disney+plus

Disney+ w Polsce w czerwcu

Disney+ już niedługo pojawi się w Polsce. Znamy cenę oraz datę premiery serwisu. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Już niedługo przekonamy się, czy wytwórni uda się sprzedać tak słabo zapowiadającą się produkcję dzięki Leto, logo Marvela oraz historycznymi powiązaniami ze Spider-Manem.

Chyba lepiej zostać w domu i zapłacić za dostęp do Apple TV+, gdzie można oglądać o wiele lepiej oceniany serial “WeCrashed: Upadek start-upu”, w którym również można zobaczyć Leto w głównej roli. Na koniec dnia cena za subskrypcji jest podobna do ceny biletu, a jednocześnie uzyskacie możliwość obejrzenia wielu innych ciekawych filmów i seriali.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz