The Boys sezon 4

Zdjęcia do nowego filmu Mortal Kombat ruszyły w Australii

Dariusz Filipek
2 min czytania
Mortal Kombat (źródło: DeviantArt - luciferFlash; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Rozpoczęła się produkcja nowego filmu Mortal Kombat. Nad widowiskiem czuwa sam James Wan. Poznaliśmy również reżysera i datę premiery.

Historia Mortal Kombat rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy Midway Games wypuściło pierwszą część z serii mordobić. Nie obyło się bez kontrowersji, gdyż nawalanki z chicagowskiego studia firmowały się niezwykłą brutalnością. Od tego czasu poza grami mieliśmy osadzone w tym uniwersum komiksy, seriale, a także kilka filmów pełnometrażowych. Do najciekawszych należy pierwszy Mortal Kombat w reżyserii Paula Andersona. Film z 1995 roku spotkał się z negatywnymi opiniami wśród krytyków (4,45/10 na Rotten Tomatoes), ale świetnie poradził sobie przy kasach biletowych (122 miliony dolarów przy budżecie oscylującym w okolicy 18 milionów). Do dziś pozostaje jednym z moich największych guilty pleasures. Chociaż wcale nie czuję się z tego powodu winny, bo to krwawa rozrywka klasy-b w najlepszym wydaniu.

- Reklama -
Ad image

Serwis Deadline donosi, iż na nowy film nie będziemy musieli długo czekać. Widowisko ma pojawić się na ekranach kin 5 marca 2021 roku. Producentem nowego Mortal Kombat jest James Wan, a za kamerą stanie Simon McQuoid, dla którego będzie to debiut reżyserski. Produkcja właśnie się rozpoczęła w Australii. Na tę chwilę nie znamy żadnych informacji dotyczących obsady.

Mortal Kombat to opowieść o najznakomitszych ziemskich wojownikach, którzy muszą stanąć w nierównej walce z operującymi ponadludzkimi siłami przeciwnikami z innego wymiaru. Tytułowy turniej, w którym się zmierzą, stanowi o dalszym losie ludzkości.

Prawa do serii gier, jak i filmów, należą do WarnerMedia. Najnowsza gra z serii, Mortal Kombat 11, miała premierę w kwietniu bieżącego roku.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz