Mowgli: Legenda dżungli
Mowgli: Legenda dżungli (Warner Bros.)
in

SUPER!SUPER!

Mowgli: Legenda dżungli – kit czy strategia?

Początkowo Mowgli: Legenda dżungli był planowany jako film kinowy, który dopiero po jakimś czasie trafiłby do cyfrowej dystrybucji. Jednak nieznane są nam decyzje biznesowe, i tak widowisko trafi niemal w tym samym czasie do kin, co i do abonentów Netflixa.

I chociaż premiera filmu w kinach odbędzie się już 29 listopada, to dystrybucja Mowgli: Legenda dżungli będzie limitowana. Ciężko powiedzieć, czy wpływ na tę decyzję ma jakość filmu. Na tę chwilę, jedyne, co da się zauważyć to, że CGI na najnowszym zwiastunie nie powala – delikatnie rzecz ujmując. Ponadto dochodzą doświadczenia z przeszłości. Kinowa przygoda marnej jakości Paradoksu Cloverfield zakończyła się, zanim się w ogóle zaczęła. Film dosyć niespodziewanie pojawił się na Netfliksie, gdzie został nieledwie zgnojony przez krytyków. Jednak mam krztę wiary. Gdyż być może Netflix tak bardzo wierzy w ten film, że po prostu otworzył worek z pieniędzmi, kiedy decydenci z Warner Bros. nie byli pewni komercyjnego sukcesu widowiska. Tym bardziej że serwis niedawno ogłosił daleko idące kroki produkcyjne, które najpewniej mają za zadanie powalczyć o rynek familijny, zanim Disney wkroczy ze swoim serwisem Disney Plus (tak, to jest nowa, prawdopodobnie ostateczna nazwa).

Jak jest faktycznie, przekonamy się już niedługo, gdyż premiera Mowgli: Legenda dżungli odbędzie się na Netfliksie 9 grudnia.

Film opowiada o chłopcu rozdartym między dwoma światami, który ostatecznie akceptuje swoje przeznaczenie i zostaje legendą. Mowgli nigdy nie czuł się w pełni częścią ani dżungli, ani cywilizowanego świata. Teraz musi stawić czoło niebezpieczeństwom czyhającym w obu tych światach, a przede wszystkim odnaleźć siebie. – Czytam w informacji prasowej. Tym razem prozę Rudyarda Kiplinga przekłada na język filmu aktor Andy Serkins, który od niedawna próbuje sił w reżyserii. Jest to kolejne już podejście do Księgi dżungli. Jej pierwsza adaptacja sięga 1942 roku, a dwa lata temu z niemałym sukcesem komercyjnym, historię Mowgli opowiedział Jon Favreau. Jak słychać na najnowszym zwiastunie, w Polsce widowisko będziecie mogli obejrzeć z dubbingiem. Głosu postaciom użyczyli m.in.: Karol Kwiatkowski, Agata Kulesza, Zbigniew Zamachowski, Jarosław Boberek, Jerzy Stuhr, Agnieszka Kunikowska, Miłogost Reczek, Mirosław Wieprzewski.

Film Mowgli: Legenda dżungli w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5be4dcfc5571a1c36764e666″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

film breaking bad film

Powstaje film osadzony w świecie Breaking Bad

diego luna serial gwiezdne wojny łotr 1 disney plus Cassian Andor

Ogłoszono kolejny serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen