Mowgli: Legenda dżungli
Mowgli: Legenda dżungli (Warner Bros.)
in

SUPER!SUPER!

Mowgli: Legenda dżungli – kit czy strategia?

Początkowo Mowgli: Legenda dżungli był planowany jako film kinowy, który dopiero po jakimś czasie trafiłby do cyfrowej dystrybucji. Jednak nieznane są nam decyzje biznesowe, i tak widowisko trafi niemal w tym samym czasie do kin, co i do abonentów Netflixa.

I chociaż premiera filmu w kinach odbędzie się już 29 listopada, to dystrybucja Mowgli: Legenda dżungli będzie limitowana. Ciężko powiedzieć, czy wpływ na tę decyzję ma jakość filmu. Na tę chwilę, jedyne, co da się zauważyć to, że CGI na najnowszym zwiastunie nie powala – delikatnie rzecz ujmując. Ponadto dochodzą doświadczenia z przeszłości. Kinowa przygoda marnej jakości Paradoksu Cloverfield zakończyła się, zanim się w ogóle zaczęła. Film dosyć niespodziewanie pojawił się na Netfliksie, gdzie został nieledwie zgnojony przez krytyków. Jednak mam krztę wiary. Gdyż być może Netflix tak bardzo wierzy w ten film, że po prostu otworzył worek z pieniędzmi, kiedy decydenci z Warner Bros. nie byli pewni komercyjnego sukcesu widowiska. Tym bardziej że serwis niedawno ogłosił daleko idące kroki produkcyjne, które najpewniej mają za zadanie powalczyć o rynek familijny, zanim Disney wkroczy ze swoim serwisem Disney Plus (tak, to jest nowa, prawdopodobnie ostateczna nazwa).

Jak jest faktycznie, przekonamy się już niedługo, gdyż premiera Mowgli: Legenda dżungli odbędzie się na Netfliksie 9 grudnia.

Film opowiada o chłopcu rozdartym między dwoma światami, który ostatecznie akceptuje swoje przeznaczenie i zostaje legendą. Mowgli nigdy nie czuł się w pełni częścią ani dżungli, ani cywilizowanego świata. Teraz musi stawić czoło niebezpieczeństwom czyhającym w obu tych światach, a przede wszystkim odnaleźć siebie. – Czytam w informacji prasowej. Tym razem prozę Rudyarda Kiplinga przekłada na język filmu aktor Andy Serkins, który od niedawna próbuje sił w reżyserii. Jest to kolejne już podejście do Księgi dżungli. Jej pierwsza adaptacja sięga 1942 roku, a dwa lata temu z niemałym sukcesem komercyjnym, historię Mowgli opowiedział Jon Favreau. Jak słychać na najnowszym zwiastunie, w Polsce widowisko będziecie mogli obejrzeć z dubbingiem. Głosu postaciom użyczyli m.in.: Karol Kwiatkowski, Agata Kulesza, Zbigniew Zamachowski, Jarosław Boberek, Jerzy Stuhr, Agnieszka Kunikowska, Miłogost Reczek, Mirosław Wieprzewski.

Film Mowgli: Legenda dżungli w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5be4dcfc5571a1c36764e666″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

film breaking bad film

Powstaje film osadzony w świecie Breaking Bad

diego luna serial gwiezdne wojny łotr 1 disney plus Cassian Andor

Ogłoszono kolejny serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen