ms marvel disney plus serial
Serial o Ms. Marvel pojawi sie na Disney+ (Marvel Comics)
in

SUPER!SUPER!

Ms. Marvel z własnym serialem na Disney+

Ms. Marvel zmierza na małe ekrany. Superbohaterka, która zadebiutowała na kartach komiksu zaledwie kilka lat temu, dostanie własny serial na Disney+.

Ms. Marvel jest jednym z trzech nowych seriali zapowiedzianych na Disney+. Poza nią własne widowisko dostanie Moon Knight oraz She-Hulk. Tym samym ci bohaterzy dołączą do innych seriali produkowanych przez Marvel Studios dla Disney+ – WandaVision, Lokiego, The Falcon and the Winder Soldier oraz Hawkeye’a.

Ms. Marvel, a właściwie Kamala Khan, to zwykła nastolatka z Jersey City. Pisze fanfiki, uwielbia Wolverine’a i Kapitan Marvel. Ma problemy rodzinne i męczy ją stanie w rozkroku między tradycją, a amerykańskim stylem życia. Wszystko zmienia się całkowicie po nocnej eskapadzie na pierwszą imprezę. Przyjaciele, muzyka, sok pomarańczowy z wódką… Normalne rzeczy. Nienormalna była tylko mgła, która pojawiła się nagle w okolicy, a w której nasza bohaterka straciła przytomność. I to nie była wina procentów. Mgła to w rzeczywistości było tzw. terrigen mist, które uwolniło przemianę przedstawicieli rasy Inhumans będących w jej polu działania. Jej ciało nagle stało się wyjątkowo giętkie. Nie pozostało jej nic innego, jak spełnić swoje marzenia i zostać superbohaterką. Przydomek przejmuje po swojej ulubionej superheroinie, Miss Marvel, czyli Carol Danvers, która zmieniła pseudonim na Kapitan Marvel.

Logo serialu Ms. Marvel (Marvel Studios)
Logo serialu Ms. Marvel (Marvel Studios)

Ms. Marvel to swoisty Spider-Man swoich czasów. Pierwsza muzułmańska superbohaterka Marvela, która dostała własny komiks, zadebiutowała w masowej świadomości w 2013 roku (jeszcze gościnnie), a jej seria okazała się hitem. Ciekawostką jest to, że jej przygody beznadziejnie sprzedawały się na papierze, ale wydania cyfrowe schodziły jak ciepłe bułeczki.

Showrunnerką serialu została Bisha K. Ali, która wcześniej pracowała nad serialem Four Weddings and a Funeral oraz miała swój wkład w Sex Education. Ponadto bohaterka ma pojawiać się nie tylko w serialu, ale również w filmach Marvela.

Źródło: Comic Book

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

moon knight serial disney plus

Moon Knight jako serial na Disney+

she-hulk serial disney plus

She-Hulk, czyli zielona prawniczka z serialem na Disney+