The Boys sezon 4

Disney skasował świetnie zapowiadającą się Mysią Straż. Mamy 9-minutowe demo tego projektu

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Oparta na serii komiksów Mysia Straż mogła doczekać się kinowej adaptacji. Jednak projekt został wstrzymany przez Disneya. Szkoda, bo udostępniony materiał prezentuje się interesująco.

Filmowa Mysia Straż została anulowana przez Disneya po zakupie aktywów 21st Century Fox. Przypominam, iż po przejęciu doszło do daleko idących cięć. Zabrakło zaledwie kilku tygodni do rozpoczęcia właściwej produkcji filmu.

- Reklama -
Ad image

Po obejrzeniu 9-minutowego dema, które nakreśla z grubsza, jak widowisko mogłoby wyglądać, żal tego projektu. Zapowiadał się bardzo ciekawie. Jednak Disney pozwolił, by film mógł odżyć w innym miejscu, ale do tej chwili nie było chętnych na jego kontynuację. Sam zamysł na produkcję i klimat dema sprawiają, iż chciałoby się to obejrzeć.

Mysia Straż to opowieść napisana i narysowana przez Davida Petersena. Komiks przenosi czytelnika do średniowiecza, gdzie w świecie bez ludzi, tytułowa Mysia Straż chroni mysie społeczeństwo przed wszelkimi zagrożeniami.

Być może kwestią sporną były pieniądze. Produkcja animacji miała pochłonąć 170 milionów dolarów.

Oglądając testowy materiał, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Mysia Straż sprawdziłaby się przynajmniej równie ciekawie jako gra. Zapewne to uczucie pogłębia fakt, iż demo zostało stworzone na silniku Unreal Engine, który zasila między innymi serię gier Gears of War.

Reżyserii miał podjąć się Wes Ball, znany przede wszystkim z serii filmowej Więzień labiryntu. W filmie animowanym głosu miał użyczyć Idris Elba, Andy Serkis, Thomas Brodie-Sangster oraz Sonoya Mizuno.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
2 komentarze