Nagato Iwasaki
Źr. Foto. strona internetowa Nagato Iwasaki
in

Nagato Iwasaki i jego ludzkie drzewa

Od czasu do czasu mój Flipboard uraczy mnie jakąś niesamowitością. Tym razem padło na rzeźby Nagato Iwasakiego. Japońskiego rzeźbiarza, którego dzieła są tak magnetyczne, że nie tylko ciężko je przegapić – prawdziwą sztuką jest oderwać od nich oczy.

Jest w nich zarówno coś niepokojącego, jak i pięknego.

Zastygnięte pozy drewnianych figur wyglądają niesamowicie. Momentami przerażająco. Jednocześnie w swojej nieruchomości prezentują się zaskakująco żywo, ludzko. Niektóre wręcz sprawiają wrażenie, jakby spoglądały w jakimś kierunku. Zresztą sprawdźcie sami.

Iwasaki rzeźbi swoje postaci z wypłukanego drewna, które zbiera głównie w zatoce Suruga-wan, znajdującej się pół godziny jazdy samochodem od jego studia w prefekturze Yamanashi. Nie posiłkuje się klejami, a zamiast gwoździ używa drewnianych palików. Zebranego materiału nie poddaje żadnej obróbce. Każdy kawałek dobiera do konstrukcji według uznania. Ma to oddawać budowę ludzkiego ciała, którego części łączą się naturalnie.

Nie tylko rzeźbi. Jest również malarzem oraz artystą cyfrowym. Jego twórczość jest wystawiana i była wielokrotnie nagradzana od lat 80.

Na prace artysty natrafiłem poprzez witrynę boingboing.com. Z jego sztuką możecie się zapoznać na stronie nagato-iwasaki.com.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Thor Ragnarok SDCC 2017

TOP 8 najlepszych zwiastunów SDCC 2017

Liga Sprawiedliwości vs Thor: Ragnarok

Liga Sprawiedliwości vs Thor: Ragnarok – kto wygrał na YouTube?