Shogun oglądaj online serial disney

Nagato Iwasaki i jego ludzkie drzewa

Dariusz Filipek
1 min czytania
Źr. Foto. strona internetowa Nagato Iwasaki

Z ostatniej chwili

Od czasu do czasu mój Flipboard uraczy mnie jakąś niesamowitością. Tym razem padło na rzeźby Nagato Iwasakiego. Japońskiego rzeźbiarza, którego dzieła są tak magnetyczne, że nie tylko ciężko je przegapić – prawdziwą sztuką jest oderwać od nich oczy.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Jest w nich zarówno coś niepokojącego, jak i pięknego.

Zastygnięte pozy drewnianych figur wyglądają niesamowicie. Momentami przerażająco. Jednocześnie w swojej nieruchomości prezentują się zaskakująco żywo, ludzko. Niektóre wręcz sprawiają wrażenie, jakby spoglądały w jakimś kierunku. Zresztą sprawdźcie sami.

Iwasaki rzeźbi swoje postaci z wypłukanego drewna, które zbiera głównie w zatoce Suruga-wan, znajdującej się pół godziny jazdy samochodem od jego studia w prefekturze Yamanashi. Nie posiłkuje się klejami, a zamiast gwoździ używa drewnianych palików. Zebranego materiału nie poddaje żadnej obróbce. Każdy kawałek dobiera do konstrukcji według uznania. Ma to oddawać budowę ludzkiego ciała, którego części łączą się naturalnie.

Nie tylko rzeźbi. Jest również malarzem oraz artystą cyfrowym. Jego twórczość jest wystawiana i była wielokrotnie nagradzana od lat 80.

Na prace artysty natrafiłem poprzez witrynę boingboing.com. Z jego sztuką możecie się zapoznać na stronie nagato-iwasaki.com.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x