The Boys sezon 4

Nagość w telewizji – naga kobieta wystąpiła w programie śniadaniowym

Dariusz Filipek
5 min czytania

Z ostatniej chwili

Uwaga!
  • Tylko dla dorosłych. Artykuł zawiera materiały związane i przedstawiające nagość, które są nieodpowiednie dla nieletnich czytelników.

Zupełnie naga Helen Berriman pojawiła się w brytyjskim programie śniadaniowym “Good Morning Britain” na antenie stacji ITV. I nie dla wszystkich był to dobry dzień – wielu Brytyjczyków oburzyło się nie na żarty.

- Reklama -
Ad image

Widzowie programu “Good Morning Britain” wyładowali się w mediach społecznościowych w związku z wywiadem z nagą kobietą – Berriman, która jest naturystką. Pojawiła się w programie 30 maja 2024 roku, aby omówić, czy opalanie się nago powinno być zalegalizowane na terenie całego kraju, argumentując, że wyspiarze powinni mieć możliwość oddawania się kąpielom słonecznym w miejscach publicznych.

Naga kobieta w telewizji śniadaniowej

Helen Berriman nago w "Good Morning Britain"
Helen Berriman nago w “Good Morning Britain”

We wtorkowym odcinku prowadzącymi byli Ed Balls i Charlotte Hawkins usłyszeli od swojego gościa, że “Przy wszystkim, co dzieje się na świecie w tym momencie, czy naprawdę musimy przejmować się nagim ciałem opalającym się w spokojnym zakątku parku?” – stwierdziła pytająco w pewnym momencie, Berriman. “Dzieje się tyle innych rzeczy, którymi moglibyśmy się martwić” – dodała.

Ekspert ds. kultury Nick Ede, który debatował po drugiej stronie, odparował, twierdząc, że to “egoistyczne”. “Chodzi o ciebie i twoją pewność siebie i całkowicie rozumiem pozytywne podejście do ciała, co uważam za fantastyczne” – powiedział. “Tylko nie bierzesz pod uwagę innych osób w tym otoczeniu, które mogą być trochę zniesmaczone lub uznać to za obraźliwe“.

Publiczna nagość – tak czy nie?

Telewizyjna rozmowa odbyła się po tym, jak administracja Londynu otrzymała skargi na jednego naturystę. Berriman, członkini Naturist Foundation, twierdziła, że nie powinno się wprowadzać prawa zakazującego opalania się nago.

Dzieje się to w momencie, w którym ogłoszono, iż kolejny WNBR (nagi przejazd rowerowy) odbędzie się w Londynie 8 czerwca 2024 roku.

- Reklama -
Skazana Max serial

W wielu europejskich państwach publiczna nagość jest prawną czarną dziurą lub są dopuszczane pewne formy nagości poza własnym domem, ale tylko w Hiszpanii jest to mocno umotywowane ustawą – tam nagość jest podstawowym prawem każdego człowieka. Prawnie zalegalizowano przebywanie nago na terenach publicznych, które obejmują plaże, lasy, parki i ulice.

WNBR wraca do Londynu

Widzowie “Good Morning Britain” podzeleni

Widzowie, którzy oglądali “Good Morning Britain” w domach, postanowili wypowiedzieć się na ten temat w mediach społecznościowych. Zdania były podzielone, ale przede wszystkim mieliśmy do czynienia z nalotem antyfanów naturystki, jak i realizatorów programu, którzy zaprosili ją do programu.

Po co kogoś ‘nagiego’ zapraszać? Czy wy wszyscy oszaleliście?” – napisał jeden z widzów, ale inny stwierdził, że “Niektórzy ludzie po prostu chcą się na wszystko oburzać. Jeśli ludzie chcą się opalać nago we własnym ogrodzie, to co ci to szkodzi?”. Jakkolwiek nie chodziło o opalanie się we własnym ogrodzie, ale np. na terenie publicznego parku, a trzeba wiedzieć, że kultura swobodnego wypoczynku w parkach w Wielkiej Brytanii jest mocno rozpowszechniona.

Nadzy rozmówcy niejednokrotnie pojawiali się w śniadaniówce ITV
Nadzy rozmówcy niejednokrotnie pojawiali się w śniadaniówce ITV

Ktoś inny stwierdził: “To ciało, wszyscy je mamy, nie powinno się ich postrzegać jako nieczyste lub coś, czego należy się wstydzić. W domu cały czas chodzę nago.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Nagość w brytyjskiej telewizji to norma

To nie pierwszy raz, kiedy na antenie ITV w programie “Good Morning Britain” pojawia się naga osoba. Wcześniej stało się to, chociażby cztery lata temu w związku z programem “Good Morning Britain” traktującym o tym, czy agresja wobec naturystów powinna być traktowana jako zbrodnia nienawiści. Naga kobieta wystąpiła w programie na moment przed Brexitem w ramach protestu. Z kolei dwa lata temu w programie wystąpił nagi mężczyzna, którego akty rysowali emeryci.

Działaczka wystąpiła nago w programie śniadaniowym, aby zaprotestować przeciwko Brexitowi
Działaczka wystąpiła nago w programie śniadaniowym, aby zaprotestować przeciwko Brexitowi

Każdorazowo nagie segmenty śniadaniówki były cenzurowane poprzez rozmycie obrazu. Jakkolwiek telewizja w Wielkiej Brytanii jest dosyć otwarta na nagość, co świetnie obrazuje fakt, iż format “Magia nagości” pochodzi właśnie z tego kraju. Jeśli chcecie poznać więcej tego typu widowisk, to warto zapoznać się z naszym artykułem, gdzie odnotowaliśmy najciekawsze nagie programy telewizyjne.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz