najlepiej opłacane aktorki 2019 roku scarlett johansson
in , ,

SZOKSZOK

Najlepiej opłacane aktorki 2019 roku. Sprawdźcie, która zarobiła najwięcej

Zarabiają świetnie i chociaż artyści w Hollywood są stanowczo przepłacani, to trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie.

Dziś zapewne wielu z Was chciałoby włożyć obcisły kostium Czarnej Wdowy i zarobić kilkadziesiąt milionów dolarów. Przede wszystkim dzięki tej roli Scarlett Johansson znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu Forbesa. I chociaż uważam, że wyliczenia magazynu często są mniej lub bardziej przekłamane, to i tak warto się nad nimi pochylić, ponieważ są jakimś odnośnikiem do tego, jakie pieniądze pompuje się w przemysł kinowy z roku na rok.

W przypadku liderki padło oszałamiające 56 milionów dolarów. Scarlett Johansson miała zarobić najwięcej za udział w filmach Marvela – w solowym widowisku o Czarnej Wdowie i około 35 milionów dolarów za grę w Avengers: Koniec gry.

Ciekawostką jest to, że kolejny raz obok aktorek, które widzimy przede wszystkim w filmach, pojawiają się te, które zarabiają najwięcej w serialach. A niektóre z nich dorobiły się takich pieniędzy, występując zarówno na dużym, jak i na małym ekranie.

Forbes stworzył listę, opierając się na danych Nielsena, ComScore, Box Office Mojo oraz IMDB, a także posiłkując się wywiadami branżowymi. Wszystkie podane kwoty nie uwzględniają podatków oraz opłat agentów, menadżerów oraz prawników (zwykle jest to odpowiednio 10%, 15% i 5%).

Najlepiej opłacane aktorki 2019 roku

10. Ellen Pompeo – 22 miliony

9. Charlize Theron – 23 miliony

8. Margot Robbie – 23,5 miliony

7. Elisabeth Moss – 24 miliony

6. Kaley Cuoco – 25 milionów

5. Jennifer Aniston – 28 milionów

4. Nicole Kidman – 34 miliony

3. Reese Witherspoon – 35 milionów

2. Sofia Vergara – 44,1 miliony

1. Scarlett Johansson – 56 milionów

Trzeba przyznać, że są to świetne pieniądze i Scarlett Johansson już nie tak daleko do Roberta Downeya Jr., który zarobił 76 milionów dolarów na grze w Avengers: Koniec gry.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

paz de la huerta oskarża prezesów disneya w sprawie harveya weinsteina

Paz de la Huerta oskarża prezesów Disneya w pozwie przeciwko Harveyowi Weinsteinowi

mr. robot sezon czwarty sezon finałowy zwiastun hbo go amazon prime video

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy – nawet Mr. Robot