in

Najlepsze gry wideo stworzone w Polsce

Grając w gry wideo często nawet nie zastanawiamy się, gdzie zostały one wyprodukowane i kto był ich pomysłodawcą. Jednak oprócz świetnej zabawy, warto zapoznać się także z rodzimymi skarbami ze świata gier komputerowych. Czy wiedziałeś, że Wiedźmin jest polską produkcją, a także na podstawie tej gry powstał już serial? 

Klara Czerwińska zajęła się dogłębnie tym tematem, przedstawiając najpopularniejsze polskie gry dostępne na całym świecie. Dowiedz się więcej o naszej autorce tutaj. 

Wiedźmin 

Wiedźmin to gra, w której odgrywasz rolę Geralta, została stworzona przez CD Projekt RED. Polska gra, oparta na serii Wiedźmin o tym samym tytule autorstwa polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, wykorzystuje autorski silnik Aurora Engine firmy BioWare i została wydana w październiku 2007 roku.  

Wiedźmin śledzi historię Geralta z Rivii, wiedźmina: wędrownego łowcy potworów na wynajem, obdarzonego nienaturalnymi mocami. Odbywająca się w fikcyjnym, średniowiecznym świecie gra implementuje szczegółową wizualizację.  

Naturalne światło w różnych fazach dnia jest realistycznie zmienione, a przejścia w dzień i w nocy służą wzbogaceniu atmosfery gry. Pogoda może dynamicznie zmieniać się od lekkiej mżawki do ciemnej, burzowej ulewy, której towarzyszą grzmoty i błyskawice, a postacie niezależne reagują na deszcz, chowając się pod dachami, próbując wydostać się z deszczu. 

Zawsze możesz także rozpocząć rozgrywkę ze swoimi znajomymi co tylko polepszy twoje doznania. Przygotuj wieczór gier, aby spotkać się ze znajomymi i przyjemnie spędzić z nimi czas. 

Frostpunk 

Frostpunk, opracowany i wydany przez 11 Bit Studios i wydany w 2018 roku, jest jednym z tych tytułów, z których być może nie zdajesz sobie sprawy, że pochodzi z Polski. Frostpunk to pierwsza społeczna gra o przetrwanie.  

Będąc władcą ostatniego istniejącego miasta, musisz kontrolować mieszkańców, a także infrastrukturę. Wszystkie twoje decyzje wpływają na przetrwanie twoich mieszkańców. Jak sobie z tym poradzisz? 

Stopień adrenaliny w tej grze może być porównywalny do tej otrzymanej w kasyna online. Nie tylko podejmujesz szybkie decyzje w celu wygranej, ale także prowadzisz intensywną rozgrywkę co trzyma Cię w ciągłym napięciu. 

Niezależnie czy jest to pełnowartościowa gra jak Frostpunk czy sloty lub blackjack w kasynie. Zapewnia Ci to niesamowitą rozrywkę i świetnie spędzone chwile. 

Weedcraft Inc 

Stworzona przez Vile Monarcha i wydana w 2019 roku, Weedcraft Inc jest grą typu zarządzania postacią, która patrzy na początkujący świat legalnej uprawy i sprzedaży marihuany. Weedcraft Inc bada działalność w zakresie produkcji, hodowli i sprzedaży zioła w Ameryce. 

Zaczniesz rozumiesz finansowe, polityczne i kulturowe podejście kraju do marihuany i w jaki sposób jest ona piętnowana w tym kraju. Dzięki swojej tematyce zajmuje wyjątkowe miejsce w świecie gier menedżerskich w stylu potentata.  

W niej zaczynasz jako nielegalny diler i powoli pracujesz nad podejmowaniem decyzji, które (miejmy nadzieję) pomogą Ci stać się legalną organizacją. Z drugiej strony, musisz się upewnić, że używasz odpowiednich składników odżywczych, świateł i innych, aby produkować najlepsze możliwe rośliny. Jeśli chcesz grać w zarządzanie z unikalnym twistem, mamy dla Ciebie Weedcraft Inc. 

Layers of Fear 

Kolejna przerażająca polska gra wideo, Layers of Fear, został po raz pierwszy wydany w 2016 roku przez Bloober Team. Grasz jako malarz, który stara się skończyć swoje wielkie dzieło, ale sprawy szybko przybierają dziwny obrót, gdy zaczynasz mieć halucynacje.  

Będziesz musiał rozwiązywać zagadki i przeszukiwać swój ciągle zmieniający się dom, aby odkryć wszystkie tajemnice. Dzięki trzem różnym końcówkom, Layers of Fear oferuje wiele możliwości odtwarzania dla graczy szukających ciekawej fabuły, w której kontrolują oni wynik. 

Layers of Fear to psychodeliczna gra z gatunku horrorów, w której główny nacisk kładzie się na historię i eksplorację.  

Dying Light 

Jedna z najbardziej kultowych gier zombie, która ukazała się w ostatniej dekadzie, Dying Light, została stworzona w Polsce przez Techland i wydana przez Warner Bros. w 2015 roku. W grze grasz jako Kyle Crane, tajny agent wysłany, by sprawdzić strefę kwarantanny w mieście Harran.  

Musisz odzyskać ważny plik, ale żeby to zrobić, będziesz musiał pokonać fale groteskowych zombie. Posiada on dynamiczne cykle oświetlenia, w którym gracze szukają materiałów i innych przedmiotów w ciągu dnia, podczas gdy w nocy zombie w stagnacji stają się znacznie szybsze i potężniejsze, więc walka o swoje życie staje się o wiele trudniejsza. 

Podsumowanie 

Jak widać polskie zaplecze gier wideo jest całkiem spore i stale rośnie. Chociaż nadal najbardziej znaną polską grą jest Wiedźmin, inne zaczynają deptać jej po piętach. Przyglądaj się temu rynkowi, aby dowiedzieć się o innych zyskujących na popularności grach. 

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

tenet vod gdzie obejrzeć film online

Premiera dnia: “Tenet” w serwisach VOD

books of blood 2020 film recenzja clive barker hulu
5/10

“Books of Blood” – recenzja filmu