in

Najlepsze gry wideo stworzone w Polsce

Grając w gry wideo często nawet nie zastanawiamy się, gdzie zostały one wyprodukowane i kto był ich pomysłodawcą. Jednak oprócz świetnej zabawy, warto zapoznać się także z rodzimymi skarbami ze świata gier komputerowych. Czy wiedziałeś, że Wiedźmin jest polską produkcją, a także na podstawie tej gry powstał już serial? 

Klara Czerwińska zajęła się dogłębnie tym tematem, przedstawiając najpopularniejsze polskie gry dostępne na całym świecie. Dowiedz się więcej o naszej autorce tutaj. 

Wiedźmin 

Wiedźmin to gra, w której odgrywasz rolę Geralta, została stworzona przez CD Projekt RED. Polska gra, oparta na serii Wiedźmin o tym samym tytule autorstwa polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, wykorzystuje autorski silnik Aurora Engine firmy BioWare i została wydana w październiku 2007 roku.  

Wiedźmin śledzi historię Geralta z Rivii, wiedźmina: wędrownego łowcy potworów na wynajem, obdarzonego nienaturalnymi mocami. Odbywająca się w fikcyjnym, średniowiecznym świecie gra implementuje szczegółową wizualizację.  

Naturalne światło w różnych fazach dnia jest realistycznie zmienione, a przejścia w dzień i w nocy służą wzbogaceniu atmosfery gry. Pogoda może dynamicznie zmieniać się od lekkiej mżawki do ciemnej, burzowej ulewy, której towarzyszą grzmoty i błyskawice, a postacie niezależne reagują na deszcz, chowając się pod dachami, próbując wydostać się z deszczu. 

Zawsze możesz także rozpocząć rozgrywkę ze swoimi znajomymi co tylko polepszy twoje doznania. Przygotuj wieczór gier, aby spotkać się ze znajomymi i przyjemnie spędzić z nimi czas. 

Frostpunk 

Frostpunk, opracowany i wydany przez 11 Bit Studios i wydany w 2018 roku, jest jednym z tych tytułów, z których być może nie zdajesz sobie sprawy, że pochodzi z Polski. Frostpunk to pierwsza społeczna gra o przetrwanie.  

Będąc władcą ostatniego istniejącego miasta, musisz kontrolować mieszkańców, a także infrastrukturę. Wszystkie twoje decyzje wpływają na przetrwanie twoich mieszkańców. Jak sobie z tym poradzisz? 

Stopień adrenaliny w tej grze może być porównywalny do tej otrzymanej w kasyna online. Nie tylko podejmujesz szybkie decyzje w celu wygranej, ale także prowadzisz intensywną rozgrywkę co trzyma Cię w ciągłym napięciu. 

Niezależnie czy jest to pełnowartościowa gra jak Frostpunk czy sloty lub blackjack w kasynie. Zapewnia Ci to niesamowitą rozrywkę i świetnie spędzone chwile. 

Weedcraft Inc 

Stworzona przez Vile Monarcha i wydana w 2019 roku, Weedcraft Inc jest grą typu zarządzania postacią, która patrzy na początkujący świat legalnej uprawy i sprzedaży marihuany. Weedcraft Inc bada działalność w zakresie produkcji, hodowli i sprzedaży zioła w Ameryce. 

Zaczniesz rozumiesz finansowe, polityczne i kulturowe podejście kraju do marihuany i w jaki sposób jest ona piętnowana w tym kraju. Dzięki swojej tematyce zajmuje wyjątkowe miejsce w świecie gier menedżerskich w stylu potentata.  

W niej zaczynasz jako nielegalny diler i powoli pracujesz nad podejmowaniem decyzji, które (miejmy nadzieję) pomogą Ci stać się legalną organizacją. Z drugiej strony, musisz się upewnić, że używasz odpowiednich składników odżywczych, świateł i innych, aby produkować najlepsze możliwe rośliny. Jeśli chcesz grać w zarządzanie z unikalnym twistem, mamy dla Ciebie Weedcraft Inc. 

Layers of Fear 

Kolejna przerażająca polska gra wideo, Layers of Fear, został po raz pierwszy wydany w 2016 roku przez Bloober Team. Grasz jako malarz, który stara się skończyć swoje wielkie dzieło, ale sprawy szybko przybierają dziwny obrót, gdy zaczynasz mieć halucynacje.  

Będziesz musiał rozwiązywać zagadki i przeszukiwać swój ciągle zmieniający się dom, aby odkryć wszystkie tajemnice. Dzięki trzem różnym końcówkom, Layers of Fear oferuje wiele możliwości odtwarzania dla graczy szukających ciekawej fabuły, w której kontrolują oni wynik. 

Layers of Fear to psychodeliczna gra z gatunku horrorów, w której główny nacisk kładzie się na historię i eksplorację.  

Dying Light 

Jedna z najbardziej kultowych gier zombie, która ukazała się w ostatniej dekadzie, Dying Light, została stworzona w Polsce przez Techland i wydana przez Warner Bros. w 2015 roku. W grze grasz jako Kyle Crane, tajny agent wysłany, by sprawdzić strefę kwarantanny w mieście Harran.  

Musisz odzyskać ważny plik, ale żeby to zrobić, będziesz musiał pokonać fale groteskowych zombie. Posiada on dynamiczne cykle oświetlenia, w którym gracze szukają materiałów i innych przedmiotów w ciągu dnia, podczas gdy w nocy zombie w stagnacji stają się znacznie szybsze i potężniejsze, więc walka o swoje życie staje się o wiele trudniejsza. 

Podsumowanie 

Jak widać polskie zaplecze gier wideo jest całkiem spore i stale rośnie. Chociaż nadal najbardziej znaną polską grą jest Wiedźmin, inne zaczynają deptać jej po piętach. Przyglądaj się temu rynkowi, aby dowiedzieć się o innych zyskujących na popularności grach. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tenet vod gdzie obejrzeć film online

Premiera dnia: “Tenet” w serwisach VOD

books of blood 2020 film recenzja clive barker hulu
5/10

“Books of Blood” – recenzja filmu