Najlepsze horrory na Netflix – Halloween 2017
Halloween 2017 z Netflixem? To nie jest najtrafniejszy wybór | Ilustracja: Freejpg; edycja: Popkulturyści; logo: Netflix
in ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

Najlepsze horrory na Netflix – Halloween 2017

Macie Netflixa? Jeśli tak, to na pewno część z Was zastanawia się, jakie horrory wybrać na tegoroczne Halloween. Postaram się pomóc.

Najlepsze horrory na Netflix niestety nie trafiają. Platforma stara się usatysfakcjonować wszystkich, ale osoby chcące spędzić tegoroczne Halloween z Netflixem, niestety muszą nastawić się na to, że oferta tego streamingu jest wyjątkowo uboga.

Z góry uprzedzam malkontentów, że poniższe zestawienie jest absolutnie prywatnym widzimisię, które odzwierciedla mój gust. A z gustami to wiadomo, jak jest – każdy ma swój. Nie jest to również ranking od najlepszego do najgorszego filmu, a wyłącznie lista widowisk wartych uwagi. Żeby tym razem nie przynudzać, jak to mam w naturze, filmów będzie pięć. Bo i noc halloweenowa, chociaż już dłuższa, więcej łakoci nie pomieści.

#1 Lśnienie (The Shining, 1980)

Klasyk z tych, które się nie starzeją. Lśnienie to nie tylko jedna z najlepszych adaptacji prozy Stephena Kinga, ale jeden z najlepszych horrorów w ogóle. Kto nie zna, ten znać powinien. Kto zna, ten może sobie odświeżyć kunsztownie zrealizowaną przez Stanleya Kubricka historię o szaleństwie, obłąkaniu, a może złu w najczystszej postaci??? Ilu widzów, tyle interpretacji.

#2 Zaproszenie (The Invitation, 2015)

Film grozy sprytnie lawirujący pomiędzy thrillerem, horrorem i dramatem psychologicznym. Całkowicie w moim guście, bo niepokojący, niejasny, a jednocześnie intymny i kameralny. Produkcja opowiada o Willu, który dostaje niespodziewane zaproszenie od byłej żony. Niestety nie odmawia, a kolacja zamienia się w koszmar.

#3 Hush (2016)

A teraz cichutko, bo zabieram się za oryginalny film Netflixa, wyreżyserowany przez Mike’a Flanagana (Gra Geralda). W jego produkcji Kate Siegel wciela się w głuchoniemą pisarkę, która w środku lasu walczy o przetrwanie w nierównej walce. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko – Maddie czy jej prześladowca?

#4 Zbaw nas ode złego (Deliver Us from Evil, 2014)

Zbaw nas ode złego to zarówno coś dla fanów pełnokrwistych egzorcyzmów, jak i wartkiej akcji. Nie zabrakło również wątków detektywistycznych. Horror Scotta Derricksona był w 2014 roku pewniakiem. W końcu wcześniej reżyser przyłożył rękę do kilku innych świetnych produkcji z gatunku kina grozy – Egzorcyzmów Emily Rose oraz Sinistera.

#5 Motel (Vacancy, 2017)

Motel widziałem baaaaaardzo dawno temu, ale jeśli pamięć mnie nie myli i gust zanadto się nie zmienił, widowisko Nimróda Antala zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie i było przerażająco dobre. Co najważniejsze i niezwykle rzadkie, film tworzy niesamowite napięcie, przez co aż strach się bać.


Zabrakło Krzyku i Obecności? Też mnie to bolało, ale jak miało być pięć, tak jest pięć horrorów, które umilą Wam tegoroczne Halloween z Netflixem. Nie zapomnijcie się bać.

Mało Wam krwi lub korzystacie z innego SVOD? Sprawdźcie najlepsze horrory na Halloween 2017 na czterech najważniejszych platformach streamingowych w Polsce:

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Egzorcysta w Showmax

Egzorcysta w Showmax porażką, jeśli jesteś wybredny

Najlepsze horrory na Showmax – Halloween 2017

Najlepsze horrory na Showmax – Halloween 2017