Najlepsze horrory na Showmax – Halloween 2017
Jeśli planujecie filmowe Halloween to Showmax nie będzie złym wyborem | Ilustracja: Freejpg; edycja: Popkulturyści; Logo: Showmax
in ,

LOLLOL SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Najlepsze horrory na Showmax – Halloween 2017

Showmax może przegrywać z Netflixem na wielu polach, ale jeśli jesteśmy przy horrorach, to platforma miażdży konkurenta. Co wybrać na Halloween?

Chociaż ilościowo katalog filmów grozy nie oszałamia, to i tak najlepsze horrory na Showmax powinny Was usatysfakcjonować. Znajdziecie tu klasyki, kino światowe, jak i kilka dosyć świeżych produkcji.

Z góry uprzedzam malkontentów, że poniższe zestawienie jest absolutnie prywatnym widzimisię, które odzwierciedla mój gust. A z gustami to wiadomo, jak jest – każdy ma swój. Nie jest to również ranking od najlepszego do najgorszego filmu, a wyłącznie lista widowisk wartych uwagi. Żeby tym razem nie przynudzać, jak to mam w naturze, filmów będzie pięć. Bo i noc halloweenowa, chociaż już dłuższa, więcej łakoci nie pomieści.

#1 World War Z (2013)

Mniej horror, bardziej wysokobudżetowy film akcji, mocno posiłkujący się elementami kina grozy. Jeśli przymknąć oko na głupotkę tu i ówdzie, Marcowi Forsterowi udało się stworzyć spektakularną i porywającą historię o nierównej walce z armią nieumarłych. Z apokalipsą zombie dzielnie walczy Brad Pitt, więc tym bardziej warto sprawdzić.

#2 Coś za mną chodzi (It Follows, 2014)

Nie tylko najlepszy horror, ale również jedna z najlepszych produkcji 2014 roku. David Robert Mitchell napisał i wyreżyserował film o klątwie przenoszonej drogą płciową. Na szczególną uwagę zasługuje Maika Monroe wcielająca się w główną bohaterkę. Po Coś za mną chodzi na jakiś czas odechce Wam się seksu.

#3 Przypadek 39 (Case 39, 2009)

Pamiętam, że Przypadek 39 ktoś mi polecił. Ktoś, kogo gust dopiero poznawałem, więc podszedłem do produkcji Christiana Alvarta bardzo ostrożnie, bez oczekiwań. Niesłusznie, gdyż film z Renée Zellweger oglądało się świetnie i przede wszystkim trzymał w napięciu do ostatniej chwili. Nie taka zwykła historia, o nie takiej zwykłej dziewczynce, której stara się pomóc opiekunka społeczna.

#4 [Rec] (2007)

Hiszpański horror found footage, który poznał cały świat. Jednocześnie jedna z ciekawszych serii horrorowych XXI wieku. W tegoroczne Halloween planuję odświeżyć sobie dwie pierwsze części i przyswoić resztę filmów z serii [Rec], których jeszcze nie widziałem. Na Showmaksie znajdziecie wszystkie cztery odsłony produkcji o zombiakach.

#5 Piąty wymiar (Triangle, 2009)

Zaskoczenie i to podwójne. Nie dość, że film oglądało się świetnie, to dodatkowo miał ciekawy finał. Christopher Smith odwalił kawał dobrej roboty i z dosyć konwencjonalnego tematu, jakim jest walka o przetrwanie, zrobił coś oryginalnego i przy okazji bardzo krwawego.


Na liście zabrakło Domu na końcu ulicy, który chociaż słabo oceniany przez widzów i krytyków, mi do gustu przypadł. Nie ma również klasycznego Piątku 13-go (nie piszcie w ten sposób, proszę). Nie udało się również koreańskiemu Lamentowi, który zły nie jest i warto go sprawdzić.

Mało Wam krwi lub korzystacie z innego SVOD? Sprawdźcie najlepsze horrory na Halloween 2017 na czterech najważniejszych platformach streamingowych w Polsce:

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Najlepsze horrory na Netflix – Halloween 2017

Najlepsze horrory na Netflix – Halloween 2017

Najlepsze horrory na HBO GO – Halloween 2017

Najlepsze horrory na HBO GO – Halloween 2017