najpopularniejsze seriale jessica jones
Drugi sezon Jessiki Jones okazał się sukcesem komercyjnym, ale opinie o nim są mieszane (Marvel)
in

SZOKSZOK

Najpopularniejsze seriale w USA – Jessica Jones okazała się sukcesem? [04.03-10.03.18]

Star Trek: Discovery od kilku tygodni nie dawał szans konkurencji. Jednak w zeszłym tygodniu premierę miała inna superprodukcja, czyli Jessica Jones od Netflixa i Marvela. Sprawdźcie, jak poradziła sobie komiksowa heroina. Nie obyło się bez niespodzianek.

Kiedy spojrzeć na zestawienie seriali przeznaczonych wyłącznie na streaming, to doskonale widać, że chociaż Jessica Jones poradziła sobie ze Star Trekiem: Discovery, to wygrała z nim zaledwie o włos. Z jednej strony mogliśmy ją oglądać dopiero o czwartku – co przemawia na jej korzyść – z drugiej, najnowszy sezon nie spotkał się z wieloma niepochlebnymi opiniami.

Poza tym na streamingu większych roszad nie widać. Warto jedynie odnotować, że z zestawienia wypadł serial Everything Sucks!, a wskoczyło na nie anime Voltron: Legendary Defender. Niestety tego drugiego widowiska w Polsce nie ma. Po ostatniej zapowiedzi finałowego House of Cards, chyba przypomnieliśmy sobie o tej produkcji, gdyż wróciła na koniec stawki.

Ciekawie robi się, kiedy spojrzeć na ogólne zestawienie. I jak to było w zeszły, tak i w tym tygodniu seriale tradycyjne nie dają szans tym ze streamingu. Tam mamy zaskakującą gwiazdę. Po kilku tygodniach skakania z miejsca na miejsce SpongeBob Kanciastoporty zdeklasował zeszłotygodniowego lidera The Walking Dead i rozgościł się na tronie. I nie jest to jedna kreskówka z dobrym wynikiem. Na miejscu 4. mamy Star Wars: Rebelianci, na 5. Miasteczko South Park, a na 7. znalazł się Rick i Morty.

Źródło: Dane pochodzą od firmy badawczej Parrot Analytics, która mierzy popyt na seriale nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Uwzględniając wiele platform i sposobów na konsumowanie treści – źródła legalne, nielegalne, opinie fanów oraz krytyków, a także ruch w sieciach społecznościowych. Z jej usług korzysta między innymi Warner Bros., Sky oraz FOX Networks Group, a raporty publikuje Bloomberg, Variety, Wired i wiele innych serwisów internetowych.

Popularność seriali w Stanach Zjednoczonych z poprzednich tygodni:

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

zagubieni w kosmosie sci-fi 2018

Netflix prezentuje serial sci-fi Zagubieni w kosmosie

jessica jones netflix

TOP 10 serialowych maratonów – Jessica Jones pokonała Dom z papieru [05-11.03.18]