nawiedzone filmy cursed films
in ,

SUPER!SUPER!

Nawiedzone filmy wracają z drugim sezonem. “Cursed Films” zbiera się za “Nagich i rozszarpanych” i kokainową Dorotkę

Zwiastun dokumentu

Nawiedzone filmy może i nie są faktem, ale wiele widowisk miało większe problemy produkcyjne od innych. Niejednokrotnie plany filmowe i ich okolice były usłane krwią niewinnych. I właśnie o tym opowiada dokument “Cursed Films”.

“Cursed Films” to serial dokumentalny opowiadający o rzekomo nawiedzonych filmach. Pierwszy sezon zadebiutował w 2020 roku i był na tamten czas drugą najchętniej oglądaną produkcją w odcinkach, jaką pokazał swoim subskrybentom Shudder. Pierwsze miejsce należało do przebojowej antologii “Creepshow”.

Nawiedzone filmy kolejny raz eksploruje Jay Cheel. Twórca ostatnio pracował nad kryminalnym dokumentem o komediowym zabarwieniu, czyli “For Heaven’s Sake” dla serwisu Paramount+.

Od “Egzorcysty” po “Strefę mroku”

Poprzednio dokument traktował o “Egzorcyście”, którego wiąże się z licznymi zgonami członków ekipy filmowej, urazami fizycznymi i późniejszymi problemami psychicznymi osób pracujących nad klasykiem horroru; “Omenie”, z którego produkcją wiązała się seria dziwnych wydarzeń — od odwołanego lotu, który zakończył się tragicznie, poprzez zbombardowanie hotelu, w którym zatrzymał się reżyser, kończąc na tym, iż podczas kręcenia sceny w ZOO lwy pożywiły się strażnikiem; “Duchu”, którego część ekipy zginęła w dziwnych okolicznościach po nakręceniu filmu; “Kruku”, w którym śmierć poniósł Brandon Lee; oraz o “Strefie mroku”, znanej niestety głównie przez feralny dzień, kiedy to wykorzystywany podczas kręcenia zdjęć helikopter spadł na ziemię, czego skutkiem była śmierć dwójki dzieci, Vica Morrowa i pilota.

bitocin netflix

Ukradzione bitcoiny

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przechwycił miliardy dolarów w kryptowalucie Bitcoin, które miało zdefraudować ekscentryczne małżeństwo z Nowego Jorku. Netflix opowie o tym w dokumencie zapowiadającym się na kolejną szaloną historię kryminalną. Czytaj więcej o dokumencie Netflixa ▶

Odcinkowe widowisko spotkało się z przychylnością widowni, która wystawiła “Cursed Films” bardzo przyzwoite 7,1/10. Krytycy jeszcze cieplej przyjęli serial dokumentalny, którego pierwszy sezon ma na Rotten Tomatoes ocenę 7,7/10.

Nawiedzona Dorotka?

Drugi sezon opowie o “Czarnoksiężniku z krainy Oz”, “Dziecku Rosemary”, “Wężu i tęczy”, “Stalkerze” oraz o “Nagich i rozszarpanych”. Czyli dla odmiany dostaniemy trochę kokainy i historii o mordowaniu zwierząt w obecności gadających głów i przy licznych materiałach archiwalnych.

Kim jest Chloe Cherry?

Gwiazda porno na HBO

Chloe Cherry zachwyciła widzów w “Euforii” rolą Faye, ale mimo pierwszych kroków w tradycyjnym aktorstwie, nie rezygnuje z udziału w filmach dla dorosłych. Poznajcie Chloe Cherry ▶

Premiera drugiego sezonu została zaplanowana na 7 kwietnia 2022 roku. Widowisko obejrzą widzowie mający dostęp do serwisu Shudder. Na tę chwilę seria nie jest dostępna w żadnym z działających w Polsce serwisów strumieniujących. Szkoda, bo pomijając wiarę lub niewiarę w nawiedzenia, to kawał interesującej i tragicznej historii kina.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

bitcoin netflix

Netflix ma kolejny szalony temat. Twórca “Króla tygrysów” opowie o wielkim przekręcie z bitcoinami

They Live in the Grey film horror 2022 shudder premiera online cda filmweb

Premiera dnia: “They Live in the Grey” w serwisie Shudder