Nawiedzony dwór w Bly serial netflix
"Nawiedzony dwór w Bly"
in

SUPER!SUPER!

“Nawiedzony dwór w Bly” przestraszy widzów Netflixa jesienią

Mike Flanagan jesienią znów będzie straszył widzów Netflixa. Serialem “Nawiedzony dwór w Bly” wraca do tematu nawiedzonych domów.

“Nawiedzony dwór w Bly” to adaptacja opowiadania trzykrotnie nominowanego do Literackiej nagrody Nobla, jednego z prekursorów pragmatyzmu, Henry’ego Jamesa. Jego historie wielokrotnie były przenoszone na duży ekran. Ostatnim filmem opartym na jego prozie jest chłodno przyjęta “Guwernantka”, która opiera się na tym samym pomyśle, co kultowe “W kleszczach lęku” z 1961 roku. I właśnie ta historia może być trzonem trzeciego sezonu nawiedzonej antologii Netflixa. Jakkolwiek Mike Flanagan nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji i pod uwagę bierze również “Niezły narożnik” ze zbioru “Opowiadania nowojorskie” lub “The Romance of Some Old Clothes” Henry’ego Jamesa.

Poprzedni sezon, czyli “Nawiedzony dom na wzgórzu” oparto luźno na podstawie prozy Shirley Jackson i spotkał się z przyzwoitym odbiorem przez widzów i krytyków. Widowisko doczekało się nawet wersji rozszerzonej na Blu-ray i DVD.

Mike Flanagan tworzy aż trzy serialowe horrory dla Netflixa

Za serialem stoi nadworny twórca horrorów Netflixa. Dla serwisu wyreżyserował już filmy “Hush” oraz “Gra Geralda”. Bez niego nie byłoby serialu “Nawiedzony dom na wzgórzu”. W tym roku mamy prawdopodobnie dostać od niego dwa horrorowe seriale – “Midnight Mass” oraz właśnie “Nawiedzony dwór w Bly”. Niedawno dowiedzieliśmy się, iż w serwisie obejrzymy jeszcze jeden jego serial grozy, czyli “The Midnight Club”.

Miejmy nadzieję, że liczba widowisk, w które się zaangażował, nie wpłynie na ich jakość. W końcu przygotowuje także adaptację “Przebudzenia” Stephena Kinga i jest świeżo po “Doktorze Śnie”. Niestety ten twórca ma mocne wahania jakości. Niektóre jego filmy są naprawdę solidnymi straszakami, ale zdarzają mu się też nieludzkie koszmarki.

“Nawiedzony dwór w Bly” w rękach przeciętnych reżyserów

Netflix poza plakatem i kilkoma zdjęciami z serialu podzielił się również paroma informacjami dotyczącymi produkcji. Reżyserami poszczególnych odcinków zostali Yolanda Ramke i Ben Howling (“Cargo”), Ciaran Foy (“Citadel”), Liam Gavin (“Mroczna pieśń”) oraz Axelle Carolyn (“Soulmate”). Niestety większość z nich nie ma wielkich dokonań reżyserskich na koncie. Pozostaje liczyć na to, że wspólnie będą potrafili stworzyć jakościowe widowisko.

Na plan wrócili aktorzy znani z “Nawiedzonego domu na wzgórzu”, którzy wcielą się w nowych bohaterów. Zupełnie jak ma to miejsce w innej horrorowej antologii, czyli “American Horror Story”. Obok żony Mike’a Flanagana, Kate Siegel, zobaczymy Olivera Jacksona-Cohena, Victorię Pedretti, Henry’ego Thomasa i Catherine Parker. Pojawią się również świeże twarze: T’Nia Miller, Rahul Kohli, Amelia Eve, Benjamin Ainsworth i Amelie Smith.

Myślicie, że nadmiar pracy pozwoli Mike’owi Flanaganowi stworzyć wciągającą i przerażającą historię?

W Polsce serial “Nawiedzony dwór w Bly” obejrzycie w serwisie Netflix >>

Źródło: BD

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dom grozy: Miasto Aniołów sezon 2

“Dom grozy: Miasto Aniołów” wróci z drugim sezonem?

hausen serial

Brakuje Wam “Dark”? “Hausen” to kolejny serial, który przestraszy nas po niemiecku