nawiedzony dwór w bly zwiastun sekwencja otwierająca netflix
Pokazano sekwencję otwierająca serialu "Nawiedzony dwór w Bly"
in

SUPER!SUPER!

“Nawiedzony dwór w Bly” – Netflix chwali się sekwencją otwierającą serial i faktycznie jest na co popatrzeć

“Nawiedzony dwór w Bly” będzie miał premierę za kilka dni, więc Netflix zaostrza apetyt na serial, chwaląc się sekwencją otwierającą najnowszy horror w odcinkach.

Pozostał niespełna tydzień do premiery serialu “Nawiedzony dwór w Bly”, który jest drugim sezonem horrorowej antologii Netflixa zapoczątkowanej przez “Nawiedzony dom na wzgórzu”. Twórcą serialu jest Mike Flanagan, który nakręcił dla Netflixa filmy “Hush” oraz “Gra Geralda”. Jest również odpowiedzialny za kolejne horrorowe seriale zmierzające na Netflix – “Midnight Mass” oraz “The Midnight Club”.

Na Twitterze pojawiła się kolejna zapowiedź serialu, która w gruncie rzeczy jest sekwencją otwierającą widowisko. Dwa tygodnie wcześniej pokazano nam zwiastun tego horroru, który dopowiedział kilka rzeczy z pierwszej zajawki serialu.

Drugi sezon oparto na opowiadaniu Henry’ego Jamesa

“Nawiedzony dwór w Bly” oparto luźno na opowiadaniu Henry’ego Jamesa. Pisarz był trzykrotnie nominowany do Literackiej nagrody Nobla i jest jednym z prekursorów nurtu pragmatystycznego. Jego historie wielokrotnie były przenoszone na duży ekran. Ostatnim filmem opartym na jego prozie jest chłodno przyjęta “Guwernantka”, która opiera się na tym samym pomyśle, co kultowe “W kleszczach lęku” z 1961 roku. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, ale najprawdopodobniej trzeci sezon serialu również będzie oparty na prozie tego pisarza. Poprzedni sezon był oparty na kanwie powieści Shirley Jackson.

Wracają znane twarze

Reżyserami poszczególnych odcinków są Yolanda Ramke i Ben Howling (“Cargo”), Ciaran Foy (“Citadel”), Liam Gavin (“Mroczna pieśń”) oraz Axelle Carolyn (“Soulmate”). W serialu zobaczymy aktorów: Kate Siegel, Oliver Jackson-Cohen, Victoria Pedretti, Henry Thomas oraz Catherine Parker, T’Nia Miller, Rahul Kohli, Amelia Eve, Benjamin Ainsworth i Amelie Smith. Część z nich pojawiła się już w “Nawiedzonym domu na wzgórzu”, gdyż formuła widowiska jest podobna do antologii “American Horror Story”, gdzie wracają aktorzy z poprzednich sezonów.

Premiera już w przyszły piątek

Premiera serialu odbędzie się już 9 października o 9:00. Sezon będzie miał dziewięć odcinków.

Oglądaj serial “Nawiedzony dwór w Bly” w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

nightbreed serial nocne plemię clive barker film

“Nightbreed” wróci jako serial. Clive Barker pomoże przy remake’u filmu

cobra kai sezon 3 sezon 4 data premiery zwiastun

“Cobra Kai” okazało się strzałem w dziesiątkę! Netflix pokazał zwiastun trzeciego i zapowiedział czwarty sezon