Dziś premiera 1983 – warto oglądać pierwszy polski serial Netflixa?

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 53 wyświetleń
2 min czytania
1983 (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)Serial Netflixa 1983 można podsumować takimi słowami: miało wyjść dobrze, a wyszło nam bokiem. Nam, czyli osobom, które produkcję już widziały.

Kiedy popatrzeć na 1983 z perspektywy takich seriali jako Rojst, Ślepnąc od świateł czy Nielegalni – można uznać, że mieliśmy kilka naprawdę przyjemnych rodzimych produkcji, ale nie można mieć wszystkiego. Nie każde widowisko się udaje. Doskonale potwierdzają to opinie krytyków.

Andrzej Grabiec ze Spider’s Web:

To nie tak, że Netflix przyszedł i pokazał Polakom, jak się powinno robić seriale. 1983 nie jest produkcją, po obejrzeniu której opada szczęka. Jest dobrze nakręcony i nie skąpiono mu budżetu, ale do zachwytów mi daleko. Ocena: 8/10.

Kornel Nocoń z FDB:

Z bólem serca stwierdzę, że wątpię, aby 1983 wzbudził zainteresowanie za granicą. Powiem więcej: nie uważam, aby jakikolwiek obcokrajowiec poczuł potrzebę kontynuowania oglądania serialu po pierwszym odcinku. Ocena: 4/10.

Wojtini z IGN Polska:

Ciężki klimat, chaos w fabule, drętwe dialogi i niewiarygodna ilość ciemnych ujęć sprawiają, że 1983 nie jest produkcją, którą ogląda się z przyjemnością. Ocena: 6/10.

Jędrzej Dudkiewicz z PPE:

1983 ogląda się nieźle. Składające się na serial osiem odcinków jest sprawnie wyreżyserowane i ma niezłe tempo. Co z tego jednak, skoro jedynym uczuciem, jakie zostaje w widzu po ostatnim epizodzie jest rozczarowanie. Ocena: 5/10.

Dawid Muszyński z Na ekranie:

Podchodziłem z dużym oczekiwaniem do tej produkcji i zostałem rozczarowany. Ocena: 5/10.

Łukasz Kołakowski z Movies Room:

Chyba nie tak miało to wyglądać. Ocena: 5/10.

Marcin Kempisty z Filmawki:

Największym grzechem Longa jest nieumiejętność stworzenia alternatywnej rzeczywistości i zaprezentowania zasad w niej panujących. Ocena: 3/10.

Katarzyna Ulman ze Świata seriali:

1983″ nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Ocena: 6,5/10.

Na koniec zostawiłem moją recenzję:

1983 nie jest serialem nieoglądalnym. Aczkolwiek ma sporo problemów. Nudzi, bredzi i zawodzi. Ocena: 5/10.

Premiera 1983 już dziś, czyli 30 listopada o 9:00 rano.

Jak mówi mój sprytny kalkulator, średnia ocen to zaledwie 5,31/10. Gdyby to było Rotten Tomatoes, serial byłby nieświeży.

Jakkolwiek jeśli jesteście twardzielkami i twardzielami i chcecie wyrobić sobie sami zdanie to pewnie, obejrzeć warto – to nie zapiecze. Jeśli jednak szanujecie swój czas, może lepiej zaufać recenzentom i zaryzykować, sprawdzając Rzymskie dziewczyny. Ten serial również ma dziś premierę na Netfliksie i może uratować dzień.

Będąc już po słowie – recenzji jest więcej. I to nie to, że niektórych unikałem przy cytowaniu, a jedynie posiłkowałem się tymi, które znalazłem i miały ocenę podsumowującą w skali dającej się przełożyć prosto, łatwo i przyjemnie na od 1 do 10.

Serial 1983 w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bfad12aad2c17eb10e2f8de”]

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x