Netflix okres próbny koniec miesięczny okres próbny 30 dniowy okres próbny
Netflix w Polsce (źródło: Netflix, Good Free Photos; edycja: Popkulturyści)
in

SZOKSZOK LOLLOL OkropneOkropne

Netflix nie oferuje już 30-dniowego okresu próbnego w Polsce

Wcale mnie nie dziwi wyłączenie okresu próbnego przez Netflix w Polsce. Skala kombinatorstwa w naszym kraju przechodziła ludzkie pojęcie. O czym pisałem w tekście Jak Polacy okradają Netflix?, gdzie podawałem przykłady tej głupawki.

Do tej pory potencjalni abonenci Netflixa mogli skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Przynajmniej na razie takiej możliwości mieć nie będziecie. Proceder tworzenia próbnych kont Netflixa i odsprzedawania ich za psie pieniądze, najwidoczniej zostanie trochę ukrócony. Ciężko powiedzieć, czy Janusze-biznesu nie zaczną zakładać kont poza Polską, ale na tę chwilę Netflix dał jasny znak Polakom: Nie podoba nam się to, co robicie.

Gigant streamingowy dostarcza nam nowe widowiska w liczbie trudnej do ogarnięcia. Wydaje na to ciężkie miliardy dolarów rok do roku. Mimo to nasze narodowe kombinatorstwo bierze górę. Kiedyś byliśmy jednymi z liderów w piraceniu treści, teraz najpewniej jesteśmy w światowej czołówce piracenia Netflixa.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby przez takie postępowanie użytkowników Netflixa, HBO GO, ShowMaxu i Amazon Prime Video, okazało się w pewnym momencie, że ludzie z tych serwisów kiedyś przekalkulują sensowność istnienia okresów próbnych. I skrócą je w najlepszym wypadku do tygodnia. – pisałem pół roku temu.

Polak mądry po szkodzie – powiadają. Jednak znając życie wiele osób, które do tej pory żerowały na serwisie, do żadnych mądrości nagle nie dojdą. Dlatego nie będę nawet próbował przemawiać do sumienia takich osobników – jak jest, każdy widzi. Robimy sobie jak zwykle pod górkę.

Informacja o okresie próbnym Netflixa.
Informacja o okresie próbnym Netflixa.

Po słowie dodam, że być może Netflix testuje brak 30-dniowego okresu próbnego w Polsce. Jakkolwiek, kiedy liczby zaczną się zgadzać, najpewniej pożegnamy się na dłuższy czas z możliwością przetestowania konta przed rozpoczęciem opłacania subskrypcji.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Toy Story 4 oceny zwiastun pixar seria

Możliwe, że Toy Story 4 będzie mocniejszą serią niż Ojciec chrzestny

Once Upon a Time in Hollywood zwiastun quentin tarantino trailer

Szalone lata 60. w zwiastunie Once Upon a Time in Hollywood Quentina Tarantino