netflix amazon prime video imdb rotten tomatoes oceny
Produkcje oryginalne Amazon Prime Video mają lepsze oceny na IMDB od Netflixa
in

SZOKSZOK WTF?!WTF?! SUPER!SUPER! LOLLOL

Amazon Prime Video lepszy od Netflixa? Tak mówią oceny na IMDB należącym do Amazonu

Cable.co.uk zrobiło ciekawe porównanie. Serwis sprawdził, które produkcje oryginalne są lepiej oceniane na IMDB – te Netlixa czy Amazon Prime Video?

Na wstępie zaznaczę, iż zarówno serwis IMDB, jak i Amazon Prime Video należą do tej samej firmy. IMDB pozwala widzom oceniać filmy i seriale, z czego chętnie korzystają i na najbardziej popularne widowiska głosy oddają setki tysięcy użytkowników.

Cable.co.uk sprawdziło oceny produkcji oryginalnych dostępnych na Netfliksie i Amazon Prime Video w Wielkiej Brytanii. Średnia ocen produkcji oryginalnych serwisu Amazon Prime Video wyniosła na IMDB 7,49/10, a tych należących do Netflixa 7,11/10.

Zupełnie inaczej rzecz wygląda na Rotten Tomatoes, gdzie 80% seriali Netflixa zostało ocenionych pozytywnie, co przełożyło się na średnią notę 79,74/100. Z kolei seriale Amazonu zostały ocenione pozytywnie w 76% i mają średnią ocenę 76,47.

Rozbieżność jest dosyć jaskrawa i nieco zaskakująca

Nie piszę o żadnej manipulacji ze strony IMDB, ale nie można nie zauważyć tego, że seriale i filmy z Amazon Prime Video są mocno promowane w serwisie. To może się w jakiś sposób przekładać na oceny widzów. Nikt Amazonowi nie zabroni promować własnego serwisu streamingowego na należącym do niego portalu filmowym, ale trzeba przyznać, że coś jest przynajmniej trochę nie tak.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Lost Zagubieni powrót nowa wersja reboot remake restart

Z powrotem “Zagubionych” może być coś na rzeczy

Peninsula recenzje premiera budżet box office

“Peninsula” wielkim hitem pomimo kinowego reżimu sanitarnego