Shogun oglądaj online serial disney

Amazon Prime Video lepszy od Netflixa? Tak mówią oceny na IMDB należącym do Amazonu

Dariusz Filipek
1 min czytania
Produkcje oryginalne Amazon Prime Video mają lepsze oceny na IMDB od Netflixa

Z ostatniej chwili

Cable.co.uk zrobiło ciekawe porównanie. Serwis sprawdził, które produkcje oryginalne są lepiej oceniane na IMDB – te Netlixa czy Amazon Prime Video?

Na wstępie zaznaczę, iż zarówno serwis IMDB, jak i Amazon Prime Video należą do tej samej firmy. IMDB pozwala widzom oceniać filmy i seriale, z czego chętnie korzystają i na najbardziej popularne widowiska głosy oddają setki tysięcy użytkowników.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Cable.co.uk sprawdziło oceny produkcji oryginalnych dostępnych na Netfliksie i Amazon Prime Video w Wielkiej Brytanii. Średnia ocen produkcji oryginalnych serwisu Amazon Prime Video wyniosła na IMDB 7,49/10, a tych należących do Netflixa 7,11/10.

Zupełnie inaczej rzecz wygląda na Rotten Tomatoes, gdzie 80% seriali Netflixa zostało ocenionych pozytywnie, co przełożyło się na średnią notę 79,74/100. Z kolei seriale Amazonu zostały ocenione pozytywnie w 76% i mają średnią ocenę 76,47.

Rozbieżność jest dosyć jaskrawa i nieco zaskakująca

Nie piszę o żadnej manipulacji ze strony IMDB, ale nie można nie zauważyć tego, że seriale i filmy z Amazon Prime Video są mocno promowane w serwisie. To może się w jakiś sposób przekładać na oceny widzów. Nikt Amazonowi nie zabroni promować własnego serwisu streamingowego na należącym do niego portalu filmowym, ale trzeba przyznać, że coś jest przynajmniej trochę nie tak.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x