netflix apple tv plus
Bank inwestycyjny twierdzi, że streaming Apple TV Plus nie zagrozi pozycji Netflixa
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL

Apple TV Plus zagrozi pozycji Netflixa? Specjaliści inwestycyjni zabrali głos

Problemem Apple TV Plus będzie mała liczba seriali, którymi ciężko będzie nawiązać wyrównaną walkę z oferującym tysiące produkcji Netflixem.

Apple startuje 1 listopada z własnym streamingiem, którego koszt w Stanach Zjednoczonych to zaledwie 4,99 dolary miesięcznie lub 45,99 dolarów rocznie. Jednak niska cena nie sprawi, że masowo porzucimy Netflix – twierdzą specjaliści z banku inwestycyjnego.

Największym problemem Apple TV Plus będą treści, których na Netfliksie nie brakuje. Chociaż wyprodukowane przez firmę seriale zapowiadają się świetnie, to będzie ich niewiele. I ciężko to przykryć więcej niż racjonalną ceną usługi.

Zauważyli to specjaliści od inwestycji z Merrill Lynch. Twierdzą, iż Netflix wydający rocznie około 6 miliardów dolarów na produkcję, nie ma się czego obawiać, gdyż ma przewagę nad konkurentem – szum medialny robiony wokół Netflixa. To coś, czym do tej pory mogło poszczycić się przede wszystkim Apple, którego ekwiwalent reklamowy jest nie do przecenienia. Jednak Apple TV Plus to nie nowy iPhone, a usługa streamingowa. W tym segmencie król jest jeden – Netflix, o którym mówi się ciągle i mówi się dużo w kontekście nowych filmów i seriali. Firma jest w cugu produkcyjnym, który będzie utrzymywał obecną sytuację.

Dziewięć oryginalnych widowisk, które zaoferuje Apple TV Plus na starcie to o wiele za mało, by przyćmić ponad 400 oryginalnych seriali dostępnych na Netfliksie i tysiące innych pozycji. Przez to według analityków na początku swojej drogi Apple TV Plus będzie bardziej ciekawostką niż realnym zagrożeniem dla Netflixa.

Ponadto serwis będzie musiał bić się o miejsce na rynku nie tylko z firmą z Los Gatos, ale w Stanach Zjednoczonych nawiąże również konkurencję z Hulu, HBO Max, Disney Plus, Showtime, Starz, CBS All Access, Amazon Prime Video czy z nienazwanym jeszcze streamingiem od NBCUniversal.

Źródło: MPN

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

erynie serial netflix tvp w przemyślu

Erynie – Netflix niemal na pewno wyprodukuje polski serial z TVP

watchmen zwiastun serial hbo go

Watchmen – nowy zwiastun pokazuje nam, co serial skrywa pod maską