bitcoin netflix
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK Na czasieNa czasie

Netflix ma kolejny szalony temat. Twórca “Króla tygrysów” opowie o wielkim przekręcie z bitcoinami

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przechwycił miliardy dolarów w kryptowalucie Bitcoin, które miało zdefraudować ekscentryczne małżeństwo z Nowego Jorku. Netflix opowie o tym w dokumencie zapowiadającym się na kolejną szaloną historię kryminalną.

Netflix dał zielone światło dla serialu dokumentalnego o defraudacji 119 754 bitcoinów z giełdy Bitfinex. Na dzień dzisiejszy ich wartość to 21 miliardów złotych. Za takie pieniądze można przez pół roku finansować program 500+ lub kupić ponad 39 tysięcy Maserati Ghibli w najbogatszej wersji. I mowa tu o sumie po spadku wartości bitcoina, za którego obecnie płaci się 175 610 zł. W listopadowym szczycie kosztował on 267 929 zł. W dniu dokonania przestępstwa wartość zahakowanych bitcoinów wynosiła około 71 milionów dolarów.

Kim są oszuści?

Za przestępstwem stoi małżeństwo — Ilya Lichtenstein i Heather Morgan. Osobliwa para niewiele skorzystała z wykradzionej kryptowaluty i planowała ucieczkę do Rosji lub Ukrainy. Bardzo chcieli, ale niezbyt owocnie prali wykradzione bitcoiny. Grozi im do 25 lat więzienia.

Ilya Lichtenstein i Heather Morgan
Osobliwosci — Ilya Lichtenstein i Heather Morgan

On na łamach magazynu Forbes nazywał się Krokodylem z Wall Street, a ona rapowała. Jednak to zaledwie wierzchołek ich dziwactw. Teraz będą musieli kontynuować kariery w dosyć ograniczonych warunkach, gdyż trafili do aresztu. Prokuratura wystąpiła o to, aby tam pozostali. Zaznaczono, że mają środki i intencję połączoną z naglącą potrzebą zniknięcia z radaru wymiaru sprawiedliwości.

downing street starz

Premier z problemami

“Downing Street” opowie o premierze Wielkiej Brytanii zmagającym się z szeregiem kryzysów. Czytaj więcej o serialu ▶

Podczas policyjnego nalotu na ich mieszkanie na Manhattanie znaleziono wiele telefonów, kart SIM i torbę podpisaną “telefony na kartę”. W sumie znaleziono ponad 50 urządzeń elektronicznych. Ponadto skonfiskowano 40 tysięcy dolarów w gotówce i znaczną ilość obcej waluty. Za wykradzione bitcoiny kupili między innymi ponad 70 jednouncjowych złotych monet. Mieli również przygotowane fałszywe tożsamości na wypadek ucieczki.

Netflix opowie o bitcoinowym przekręcie

Netflix zamówił serial dokumentalny o panu krokodylu i pani krokodylowej, którego reżyserem i producentem wykonawczym został Chris Smith. Wcześniej wyreżyserował “Zaginięcie Madeleine McCann”, “100 Foot Wave” oraz “Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła”. Jest też producentem “Króla tygrysów”. Drugim producentem wykonawczym serialu został Nick Bilton — znany z pracy nad dwuczęściowym dokumentem HBO “Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi”, czyli historii o przekręcie Elizabeth Holmes z jej Theranosem (za dwa tygodnie zobaczymy fabularną wersję tej historii w serialu “The Dropout”).

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

downing street serial

“Downing Street” od twórców “Justified” i “House of Cards”. Premier Wielkiej Brytanii jeszcze nigdy nie miał tylu problemów

nawiedzone filmy cursed films

Nawiedzone filmy wracają z drugim sezonem. “Cursed Films” zbiera się za “Nagich i rozszarpanych” i kokainową Dorotkę