bodyguard serial bodyguard netflix bodyguard bbc bodyguard iplayer bodyguard 2018 zwiastun trailer
Serial Bodyguard od 24 października w serwisie Netflix (źródło: BBC; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Serial Bodyguard ląduje na Netfliksie. Tego thrillera nie można przegapić

Jestem już po pięciu z sześciu odcinków serialu BBC Bodyguard i tym bardziej się cieszę, że Netflix postanowił zaimportować to świetne widowisko od twórcy Line of Duty.

Tak, chodzi o Jeda Mercurio, który nie tylko dał nam jeden z najlepszych thrillerów policyjnych w odcinkach, czyli wspomniane już Line of Duty, ale również porywający dramat medyczny Bodies (jestem w trakcie recenzji, więc spodziewajcie się, że jeszcze w tym miesiącu usłyszycie o tym serialu). Pracował również nad pierwszym i najlepszym sezonem Contry, ma na koncie także Cardiac Arrest i kilka innych seriali.

O tym, że oglądam Bodyguard, wspomniałem kilka dni temu na naszym Instagramie. I jestem pod niesamowitym wrażeniem tej produkcji, opowiadającej o ochroniarzu brytyjskiej minister spraw wewnętrznych.

https://www.instagram.com/p/BnwJgttHrES/

David Budd jest nie tylko weteranem i sierżantem policji pracującym w RaSP. W pierwszym odcinku jesteśmy świadkami, jak powstrzymuje terrorystkę przed wysadzeniem pociągu pełnego ludzi. Dzięki temu dostaje awans i trafia do ochrony Julii Montague, której niedługo później również ratuje życie. Jednak jego zwierzchnicy nie wiedzą, że nieradzący sobie w życiu prywatnym mężczyzna cierpi na PTSD.

W Budda wcielił się Richard Madden, którego zapewne większość z Was świetnie kojarzy z Gry o tron, w której wcielał się w Robba Starka. Zagrał również księcia w ostatnim Kopciuszku. Jednak oglądając go tutaj, na ekranie jest zupełnie inną osobą. To niesamowite, jakim kameleonem jest ten aktor.

Ministerską tekę dostała Keeley Hawes, przez kilka sezonów przewijająca się w Line of Duty.

W Wielkiej Brytanii Bodyguard okazał się wielkim hitem. Premierowy odcinek na BBC One miał aż 40,9% udział w rynku. Serial zgromadził przed ekranami 10,4 milionów widzów!

O tym, że widowisko trzyma poziom i jest jednym z największych serialowych hitów w historii BBC ostatnich lat, świadczy fakt, iż piąty odcinek obejrzało 8 milionów osób. To dało BBC One 38,2% udział w rynku.

Serial zadebiutuje w Polsce w serwisie Netflix 24 października. Ciekawostką jest to, że w Bodyguardzie jest małe odniesienie do Line of Duty. Jednak trzeba trochę wytężyć wzrok.

Serial Bodyguard w serwisie Netflix

[interaction id=”5ba143ad6cadaf9c2c043ae0″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

kapitan marvel zwiastun kapitan marvel data premiery kapitan marvel obsada kapitan marvel oppis fabuły

Kapitan Marvel – zwiastun najnowszego filmu Marvela jest wybuchowy i ekscytujący

seriale loki serial scarlet witch serial disney play seriale

Loki, Scarlet Witch i inni bohaterowie Marvela dostaną seriale w serwisie Disney Play