The Boys sezon 4

Serial Bodyguard ląduje na Netfliksie. Tego thrillera nie można przegapić

Dariusz Filipek
2 min czytania
Serial Bodyguard od 24 października w serwisie Netflix (źródło: BBC; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Jestem już po pięciu z sześciu odcinków serialu BBC Bodyguard i tym bardziej się cieszę, że Netflix postanowił zaimportować to świetne widowisko od twórcy Line of Duty.

Tak, chodzi o Jeda Mercurio, który nie tylko dał nam jeden z najlepszych thrillerów policyjnych w odcinkach, czyli wspomniane już Line of Duty, ale również porywający dramat medyczny Bodies (jestem w trakcie recenzji, więc spodziewajcie się, że jeszcze w tym miesiącu usłyszycie o tym serialu). Pracował również nad pierwszym i najlepszym sezonem Contry, ma na koncie także Cardiac Arrest i kilka innych seriali.

- Reklama -
Ad image

O tym, że oglądam Bodyguard, wspomniałem kilka dni temu na naszym Instagramie. I jestem pod niesamowitym wrażeniem tej produkcji, opowiadającej o ochroniarzu brytyjskiej minister spraw wewnętrznych.

https://www.instagram.com/p/BnwJgttHrES/

David Budd jest nie tylko weteranem i sierżantem policji pracującym w RaSP. W pierwszym odcinku jesteśmy świadkami, jak powstrzymuje terrorystkę przed wysadzeniem pociągu pełnego ludzi. Dzięki temu dostaje awans i trafia do ochrony Julii Montague, której niedługo później również ratuje życie. Jednak jego zwierzchnicy nie wiedzą, że nieradzący sobie w życiu prywatnym mężczyzna cierpi na PTSD.

W Budda wcielił się Richard Madden, którego zapewne większość z Was świetnie kojarzy z Gry o tron, w której wcielał się w Robba Starka. Zagrał również księcia w ostatnim Kopciuszku. Jednak oglądając go tutaj, na ekranie jest zupełnie inną osobą. To niesamowite, jakim kameleonem jest ten aktor.

Ministerską tekę dostała Keeley Hawes, przez kilka sezonów przewijająca się w Line of Duty.

W Wielkiej Brytanii Bodyguard okazał się wielkim hitem. Premierowy odcinek na BBC One miał aż 40,9% udział w rynku. Serial zgromadził przed ekranami 10,4 milionów widzów!

O tym, że widowisko trzyma poziom i jest jednym z największych serialowych hitów w historii BBC ostatnich lat, świadczy fakt, iż piąty odcinek obejrzało 8 milionów osób. To dało BBC One 38,2% udział w rynku.

- Reklama -
Skazana Max serial

Serial zadebiutuje w Polsce w serwisie Netflix 24 października. Ciekawostką jest to, że w Bodyguardzie jest małe odniesienie do Line of Duty. Jednak trzeba trochę wytężyć wzrok.

Serial Bodyguard w serwisie Netflix

[interaction id=”5ba143ad6cadaf9c2c043ae0″]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz