netflix cenzura if only serial turcja
Netflix anulował serial "If Only" z powodu tureckiej cenzury
in

SUPER!SUPER! LOLLOL SZOKSZOK SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

Netflix skasował serial “If Only” z powodu tureckiej homofobicznej cenzury

Netflix skasował turecki serial “If Only” z powodu rządowej cenzury. Tureccy cenzorzy nie zgodzili się na gejowski wątek w serialu.

Serial “If Only” miał być wyprodukowany przez tureckiego giganta Ay Yapim i opisano go w materiałach promocyjnych jako opowieść o Reyhan, która jest nieszczęśliwa i rozczarowana swoim małżeństwem. Przedstawiciele firmy, która wyprodukowała dla Netflixa także serial “Love 101” odmówili komentarza w sprawie “If Only”.

Turecki rząd cenzuruje Netflix

Po przejrzeniu scenariusza, w którym jedna z pięciu wiodących postaci jest gejem, tureckie władze nie wydały zgody na kręcenie widowiska na terenie kraju. Netflix odmówił zmiany scenariusza i zamiast zdecydować się na zmianę lub nakręcenie serialu w innym kraju, postanowił anulować produkcję, płacąc przy tym wszystkie koszty przedprodukcyjne.

Netflix wycofa się z Turcji?

W związku z problemami z “If Only” zaczęły się spekulacje, iż z powodu cenzury Netflix wycofa się z Turcji. Jednak serwis Variety potwierdził, iż firma nie ma takich planów i będzie kontynuowała produkcję innych widowisk w tym kraju. Obecnie serwis ma pięć tureckich widowisk w różnej fazie produkcji. Pierwszy turecki serial oryginalny Netflixa, czyli “The Protector”, okazał się światowym hitem i jest uważany przez wielu za przełomowy, jeśli chodzi o zmianę modelu produkcji i zupełnie inne, do tej pory niespotykane formowanie fabuł na tureckim rynku telewizyjnym.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

macgyver lucas till serial samobójstwo peter m lenkov

Gwiazda “MacGyvera” miała myśli samobójcze przez wrogie środowisko pracy

netflix google nest hub max google cast urządzenia

Netflix obsłuży urządzenia Google Nest Hub Max i Google Cast