netflix cenzura if only serial turcja
Netflix anulował serial "If Only" z powodu tureckiej cenzury
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL WTF?!WTF?! SMUTNESMUTNE

Netflix skasował serial “If Only” z powodu tureckiej homofobicznej cenzury

Netflix skasował turecki serial “If Only” z powodu rządowej cenzury. Tureccy cenzorzy nie zgodzili się na gejowski wątek w serialu.

Serial “If Only” miał być wyprodukowany przez tureckiego giganta Ay Yapim i opisano go w materiałach promocyjnych jako opowieść o Reyhan, która jest nieszczęśliwa i rozczarowana swoim małżeństwem. Przedstawiciele firmy, która wyprodukowała dla Netflixa także serial “Love 101” odmówili komentarza w sprawie “If Only”.

Turecki rząd cenzuruje Netflix

Po przejrzeniu scenariusza, w którym jedna z pięciu wiodących postaci jest gejem, tureckie władze nie wydały zgody na kręcenie widowiska na terenie kraju. Netflix odmówił zmiany scenariusza i zamiast zdecydować się na zmianę lub nakręcenie serialu w innym kraju, postanowił anulować produkcję, płacąc przy tym wszystkie koszty przedprodukcyjne.

Netflix wycofa się z Turcji?

W związku z problemami z “If Only” zaczęły się spekulacje, iż z powodu cenzury Netflix wycofa się z Turcji. Jednak serwis Variety potwierdził, iż firma nie ma takich planów i będzie kontynuowała produkcję innych widowisk w tym kraju. Obecnie serwis ma pięć tureckich widowisk w różnej fazie produkcji. Pierwszy turecki serial oryginalny Netflixa, czyli “The Protector”, okazał się światowym hitem i jest uważany przez wielu za przełomowy, jeśli chodzi o zmianę modelu produkcji i zupełnie inne, do tej pory niespotykane formowanie fabuł na tureckim rynku telewizyjnym.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

macgyver lucas till serial samobójstwo peter m lenkov

Gwiazda “MacGyvera” miała myśli samobójcze przez wrogie środowisko pracy

netflix google nest hub max google cast urządzenia

Netflix obsłuży urządzenia Google Nest Hub Max i Google Cast