netflix cenzura
Cenzura w serwisie Netflix (scena z filmu dokumentalnego Most samobójców)
in , , ,

LOLLOL SZOKSZOK SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

9 produkcji, które Netflix musiał wycofać z przyczyn polityczno-prawnych

Czasem nie da się inaczej i dla świętego spokoju Netflix wycofuje poszczególne widowiska z niektórych krajów. Do tej pory było dziewięć takich przypadków, kiedy cenzura dopadła serwis.

Katalog Netflixa różni się w zależności od kraju, w którym go oglądacie. Zazwyczaj wpływ na to mają podpisane licencje, ale w niektórych przypadkach serwis zostaje zmuszony do cenzury i usunięcia określonych tytułów lub odcinków na żądanie lokalnych rządów i organizacji. Do lutego 2020 roku Netflix był zmuszony do ocenzurowania się dziewięć razy.

9. Most samobójców

Nowa Zelandia

https://www.youtube.com/watch?v=Zwl-Pa_QT0M

W 2015 roku Netflix wycofał film dokumentalny Most samobójców z Nowej Zelandii na żądanie New Zealand Film and Video Labeling Body, gdyż produkcja została w tym państwie zaklasyfikowana jako “budząca zastrzeżenia”. Dokument traktuje o samobójstwach na moście Golden Gate San Francisco.

8. Pełny magazynek

Wietnam

W 2017 roku Netflix wycofał film Pełny magazynek z Wietnamu na wniosek urzędu ABEI. Powód był dosyć jasny, gdyż film hardo i bezkompromisowo dotykał tematu wojny w Wietnamie, co nie spodobało się lokalnym urzędnikom.

Film Pełny magazynek w serwisie Netflix >>

7. Noc żywych trupów (1968)

Niemcy

Również w 2017 roku Netflix był zmuszony wycofać Noc żywych trupów z Niemiec. Film jest zakazany w tym kraju.

Film Noc żywych trupów w serwisie Chili >>

6. Gotowanie na haju

Singapur

W 2018 roku wycofano aż trzy produkcje z singapurskiego Netflixa. Pierwszą z nich było Gotowanie na haju, czyli program, w którym szefowie kuchni wykonują potrawy z marihuaną.

Program Gotowanie na haju w serwisie Netflix >>

5. The Legend of 420

Singapur

Kolejnym widowiskiem, które Netflix musiał usunąć z singapurskiego rynku, był dokument The Legend of 420, który traktuje o upowszechnianiu się marihuany w Stanach Zjednoczonych – od kuchni, poprzez medycynę, na sztuce kończąc.

Film dokumentalny The Legend of 420 w serwisie Netflix >>

4. Rodzina w oparach

Singapur

W Singapurze dostało się również serialowi komediowemu Rodzina w opałach. Produkcję usunięto, gdyż także porusza temat marihuany.

Serial Rodzina w oparach w serwisie Netflix >>

3. Być patriotą – zaprasza Hasan Minhaj

Arabia Saudyjska

W 2019 roku Netflix usunął jeden odcinek programu Być patriotą – zaprasza Hasan Minhaj. Na wniosek Saudyjskiej Komisji Komunikacji i Technologii z Arabii Saudyjskiej wycofano odcinek odnoszący się do tego kraju.

Program Być Patriota – zaprasza Hasan Minhaj w serwisie Netflix >>

2. Ostatnie kuszenie Chrystusa

Singapur

Wracamy do Singapuru, gdzie w 2019 roku poleciała kolejna produkcja. Tym razem usunięto film Ostatnie kuszenie Chrystusa.

Film Ostatnie kuszenie Chrystusa w serwisie Chili >>

1. Porta dos fundos: Ostatni kac

Singapur

W tym roku w Singapurze usunięto kolejną produkcję z Netflixa. Porta dos fundos: Ostatni kac to parodia filmu Kac Vegas, gdzie apostołowie budzą się po szalonej Ostatniej Wieczerzy i niewiele z niej pamiętają.

Film Porta dos fundos: Ostatni kac w serwisie Netflix >>

Źródło: Netflix

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

filmy o seryjnych mordercach na faktach

10 filmów o seryjnych mordercach na faktach, które warto znać

mesjasz sezon 2 netflix serial skasowany

Mesjasz skasowany. Netflix nie pokaże drugiego sezonu