netflix disney giełda giełdzie ile jest wart
Netflix jest wart więcej niż Disney na giełdzie
in

SZOKSZOK SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

Netflix jest wart na giełdzie więcej niż Disney. Dystans się zwiększa!

Środowe zamknięcie giełdy w Stanach Zjednoczonych przyniosło małą rewelację. Sytuacja być może nie utrzyma się przez długi czas, ale warto odnotować, iż rekordowa cena akcji Netflixa i ostatnie spadki Disneya sprawiły, że streamingowy gigant pod względem kapitalizacji rynkowej przebił korporację, która w portfolio ma nie tylko streamingi, ale również parki rozrywki, wytwórnię filmową, stacje telewizyjne i wiele, wiele więcej. Historyczna sprawa.

Co więcej, dystans między Netflixem a Disneyem zwiększa się z dnia na dzień. W środę był niewielki i Netflix był wart na giełdzie 187,3 miliardów dolarów, a Disney 186,6 miliardów dolarów. Dziś kapitalizacja Netflixa to aż 195,5 miliardów dolarów, a Disneya 182,7 miliardy dolarów.

Wielka w tym zasługa tego, że Netflix pomimo pewnych problemów, które wywołała pandemia koronawirusa (wstrzymano produkcję wielu widowisk), nie mierzy się z kłopotami, z którymi zmaga się Disney. Co prawda serwis Disney Plus osiąga świetne wyniki, ale poza wstrzymaniem produkcji swoich filmów i seriali, Disney musiał zamknąć parki rozrywki i przesunąć premiery kinowe. Ucierpiał również streaming sportowy ESPN Plus, który nie nadaje tego, do czego został stworzony – relacji sportowych na żywo, które zostały odwołane z powodu pandemii.

Na korzyść Netflixa przemawia również to, że ludzie, którzy zostali w domowej izolacji, szukają rozrywki i znajdują ją przede wszystkim w największym serwisie streamingowym. Ponadto giełda jest spokojna, kiedy chodzi o akcje firmy z Los Gatos, gdyż przedsiębiorstwo ciągle notuje wzrosty liczby użytkowników.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

plusk cenzura disney plus spash 1984

Plusk ocenzurowany na Disney Plus. Film jest mniej fajny, ale bardziej familijny

Aplikacja Quibi

Quibi to nowy konkurent Netflixa. Ma już 1,7 mln użytkowników i jest dostępny na całym świecie przez 90 dni za darmo