Netflix dzielenie konta
in

Co trzeci subskrybent Netflixa dzieli się dostępem do serwisu

Netflix kręci bat na użytkowników dzielących się dostępem do serwisu poza gospodarstwami domowymi i może na tym całkiem nieźle zarobić. Najnowsze badania pokazują, że skala procederu dzielenia się Netflixem jest olbrzymia.

Netflix traktujemy jak chleb i dzielimy się nim z bliźnimi na całego — sugeruje wynik badań przeprowadzonych przez Leichtman Research Group. Tak jest przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie według danych analityków 53% tamtejszych gospodarstw domowych ma dostęp do przynajmniej jednej usługi strumieniującej treści wideo w modelu subskrypcyjnym. Spośród nich aż 67% korzysta z Netflixa.

Badanie wykazuje, iż 33% kont Netflixa w Stanach Zjednoczonych używa się w więcej niż jednym gospodarstwie domowym. Regulamin serwisu jasno mówi, że “treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym”.

Netflix jest udostępniany poza gospodarstwa domowe częściej od innych serwisów. Średnia dla wszystkich usług strumieniujących to 29%, czyli o 4% mniej od Netflixa.

Netflix szuka dodatkowych pieniędzy

Netflix chce, aby osoby dzielące się dostępem poza gospodarstwami domowymi zapłaciły dodatkową, niewielką opłatę, Ma to być między 2 a 3 dolary od osoby, pod warunkiem, że na jednym koncie nie będzie więcej niż dwie osoby spoza gospodarstwa domowego. To rozwiązanie jest już testowane w niektórych krajach.

Ciężko powiedzieć, w jaki sposób Netflix będzie to egzekwował, gdyż firma nie jest w stanie sprawdzić, czy dana osoba mieszka w gospodarstwie domowym, czy nie. Ponadto z serwisu można korzystać na urządzeniach mobilnych czy laptopach, więc regularna zmiana adresów ip oraz geolokalizacji jest wpisana w to, w jaki sposób korzysta się z usługi.

Disney+ w Polsce w czerwcu. Cena subskrypcji nie zwala z nóg

Disney+ już niedługo pojawi się w Polsce. Znamy cenę, datę premiery oraz coraz więcej wiemy o ofercie serwisu. Jest na co czekać! CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Konta, które są współdzielone, chociażby na Prime Video, miewają gorsze dni. Dzielenie się nimi jest utrudnione przez to, iż serwis od czasu do czasu prosi użytkownika o podanie przesłanego na email kodu. Jakkolwiek taki kod może być szybko przesłany przez właściciela konta do użytkownika, który ma z tym problem. Na koniec dnia takie rozwiązanie nie załatwia sprawy, gdyż można je prosto obejść.

Analitycy wskazują, że jeśli Netflix wprowadzi nowe obostrzenia globalnie, może uzyskać w pierwszym roku około 1,6 miliard dolarów.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the girl from plainville serial hulu premiera online gdzie oglądać cały

Premiera serialu “The Girl From Plainville” w serwisie Hulu

disney plus cenzura marvel falcon i zimowy żołnierz

Disney+ cenzuruje serial Marvela. “Falcon i Zimowy Żołnierz” poszedł pod nóż i nagle stał się mniej krwawy