Shogun oglądaj online serial disney

Co trzeci subskrybent Netflixa dzieli się dostępem do serwisu

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Netflix kręci bat na użytkowników dzielących się dostępem do serwisu poza gospodarstwami domowymi i może na tym całkiem nieźle zarobić. Najnowsze badania pokazują, że skala procederu dzielenia się Netflixem jest olbrzymia.

Netflix traktujemy jak chleb i dzielimy się nim z bliźnimi na całego — sugeruje wynik badań przeprowadzonych przez Leichtman Research Group. Tak jest przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie według danych analityków 53% tamtejszych gospodarstw domowych ma dostęp do przynajmniej jednej usługi strumieniującej treści wideo w modelu subskrypcyjnym. Spośród nich aż 67% korzysta z Netflixa.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Badanie wykazuje, iż 33% kont Netflixa w Stanach Zjednoczonych używa się w więcej niż jednym gospodarstwie domowym. Regulamin serwisu jasno mówi, że “treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym”.

Netflix jest udostępniany poza gospodarstwa domowe częściej od innych serwisów. Średnia dla wszystkich usług strumieniujących to 29%, czyli o 4% mniej od Netflixa.

Netflix szuka dodatkowych pieniędzy

Netflix chce, aby osoby dzielące się dostępem poza gospodarstwami domowymi zapłaciły dodatkową, niewielką opłatę, Ma to być między 2 a 3 dolary od osoby, pod warunkiem, że na jednym koncie nie będzie więcej niż dwie osoby spoza gospodarstwa domowego. To rozwiązanie jest już testowane w niektórych krajach.

Ciężko powiedzieć, w jaki sposób Netflix będzie to egzekwował, gdyż firma nie jest w stanie sprawdzić, czy dana osoba mieszka w gospodarstwie domowym, czy nie. Ponadto z serwisu można korzystać na urządzeniach mobilnych czy laptopach, więc regularna zmiana adresów ip oraz geolokalizacji jest wpisana w to, w jaki sposób korzysta się z usługi.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
disney plus doktor strange prom

Disney+ w Polsce w czerwcu. Cena subskrypcji nie zwala z nóg

Disney+ już niedługo pojawi się w Polsce. Znamy cenę, datę premiery oraz coraz więcej wiemy o ofercie serwisu. Jest na co czekać! CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Konta, które są współdzielone, chociażby na Prime Video, miewają gorsze dni. Dzielenie się nimi jest utrudnione przez to, iż serwis od czasu do czasu prosi użytkownika o podanie przesłanego na email kodu. Jakkolwiek taki kod może być szybko przesłany przez właściciela konta do użytkownika, który ma z tym problem. Na koniec dnia takie rozwiązanie nie załatwia sprawy, gdyż można je prosto obejść.

Analitycy wskazują, że jeśli Netflix wprowadzi nowe obostrzenia globalnie, może uzyskać w pierwszym roku około 1,6 miliard dolarów.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x