serial Ghul Netflix Ghul serial ghul recenzja ghul 2018 ghoul ghul miniserial ghul online
3/10
Ghul (źródło: Netflix; edycja: Poppkulturyści)
in ,

SMUTNESMUTNE

Ghul – sezon 1 – recenzja indyjskiego miniserialu Netflixa

Początkowo Ghul miał być filmem i po obejrzeniu myślę, że zmianę formuły na miniserial poparto wyłącznie tym, że w Netfliksie stwierdzono, iż jako historia odcinkowa bardziej przyciągnie uwagę widowni. Jednakże trzy 40-kilku minutowe odcinki nijak mają się do serialu. I niestety, nijak mają się również do dobrego horroru.

Nie dziwię się, że serwis kombinował, co zrobić, żeby lepiej sprzedać Ghula. W końcu produkcja nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której Indie nie mają się najlepiej. Po fali terroru, która przetoczyła się przez kraj, wojsko przejmuje władzę w państwie i wprowadza totalitarystyczny ustrój. Zamykane są szkoły, w społeczeństwie wzbudza się wzajemną nieufność, ludziom odbierane są niemal wszystkie prawa, co ma przez ogłupianie i zastraszanie prowadzić do posłuszeństwa.

Główną bohaterką Ghula jest Nida Rahim. Wcieliła się w nią Radhika Apte, którą mogliście oglądać niedawno w innym indyjskim serialu Netflixa, nieco lepszym Sacred Games. Tutaj gra odpowiedzialną żołnierkę, aspirującą do roli przesłuchującej potencjalnych terrorystów. Tak bardzo wierzy w system, że jest zdolna poświęcić nawet najbliższą sobie osobę w imię idei.

Ni stąd, ni zowąd, zanim zakończyła szkolenie, trafiła do jednego z licznych tajnych więzień, w którym ma uczestniczyć w przesłuchiwaniu niebezpiecznego terrorysty. Nie wie jednak, że jest to nie tyle człowiek, a stworzenie, które – pozornie wydawałoby się – wywodzi się z arabskiego folkloru. Z tą różnicą, że tutaj nabiera całkiem realnych konturów. Tytułowy Ghul wchodzi w umysł ofiary, manipuluję nią lub przeraża, a na końcu zabija lub przejmuje jej ciało. Tym samym wojskowi są w niezłych opałach.

netflix ghul online pl za darmo
Ghul (Netflix)

Zapomnijcie jednak o strachu. Zapomnijcie również o tym, że będzie się Wam to dobrze oglądało.

Ani nie czułem napięcia, ani w produkcji nie pokazano niczego spektakularnego, ani nawet jump scares nie zrobiły na mnie wrażenia. A horror, który nie robi żadnej z tych rzeczy to ostatecznie nie horror, a ponad dwugodzinna strata czasu.

Odejmując od widowiska otoczkę, która miała być straszna, nie znajduję w Ghulu żadnych plusów. Niby serial pokazuje, czym się kończy zwalczanie terroru terrorem, ale nie zaprezentowano tego atrakcyjnie, nie przyłożono ku temu odpowiednio mocnego nacisku.

Realizacyjnie też jest bez rewelacji. Ogląda się to jak serial sci-fi wyprodukowany poprawnie, ale jak najmniejszym kosztem. Aktorsko nie jest fatalnie, ale też nie ma na czym oka zawiesić. Dialogi są momentami drętwe, a sama historia pod koniec dostaje totalnej głupawki. Ponadto zakończenie jest naiwne i do bólu przewidywalne.

recenzja gul recenzja ghul serial ghul netflix ghul opinia gul ocena ghul oceny ghul opinie ghul recenzje ghul 2018
Ghul (Netflix)

Ostatecznie Ghul to kolejna nieudana produkcja z indyjskiej ofensywy Netflixa.

Aczkolwiek w przypadku thrillera kryminalnego Sacred Games przez kilka pierwszych odcinków doceniałem to, co działo się na ekranie. Tutaj od pierwszych minut czułem taniość, a z czasem coraz więcej niewykorzystanych dróg i po prostu produkcję ukończoną na siłę, ładnie wyglądającą wyłącznie jako zwiastun lub pomysł na papierze. Na tych trzech odcinkach wynudziłem się prawdopodobnie bardziej, niż znużyłbym się na maratonie całego sezonu Mody na sukces. Jakkolwiek przebrnąć przez to można, ale jaki jest ku temu sens, kiedy na Netfliksie jest tak wiele innych, o niebo ciekawszych, lepiej opowiedzianych historii.

Ghul w serwisie Netflix

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Ghul (2018) (oryg. Ghoul) - sezon 1
horror ghul blumhouse ghul horror plakat poster zwiastun trailer

Nazwa: Ghul

Opis: Główną bohaterką Ghula jest Nida Rahim. Wcieliła się w nią znana ze Sacred Games Radhika Apte. Tutaj gra odpowiedzialną żołnierkę, aspirującą do roli przesłuchującej potencjalnych terrorystów. Tak bardzo wierzy w system, że jest zdolna poświęcić nawet najbliższą sobie osobę w imię idei.

[ Więcej ]

3/10
3/10

Werdykt

Tak słabego serialu, jak Ghul, nie widziałem na Netfliksie od niepamiętnych czasów. Darujcie sobie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

asia argento jimmy bennett The Heart Is Deceitful Above All Things

Asia Argento uprawiała seks z 17-latkiem, którego poznała, kiedy miał 7 lat

Box Office USA bajecznie bogaci azjaci

Box office USA: Bajecznie bogaci Azjaci jeszcze bogatsi