netflix google obciążenie sieci internecie
Netflix to blisko 12% ruchu w sieci (Netflix, stock)
in ,

SZOKSZOK

Netflix to już niemal 12% ruchu w sieci. Serwis idzie łeb w łeb z Google

Netflix i Google to liderzy, kiedy myślimy o firmach, które najbardziej obciążają sieć. Razem stanowią ćwierć ruchu w internecie.

Netflix mocno nadwyręża światowe łącza internetowe. Z serwisu z Los Gatos i usług związanych z Google pobieramy mnóstwo danych.

Netflix generuje w skali światowej obciążenie na poziomie podobnym do Alphabetu, do którego należy m.in. wyszukiwarka Google, chmura obliczeniowa Google Cloud Platform, YouTube i ekosystem Androida.

Według firmy badawczej Sandive szeroko pojęty segment wideo to 60% całego ruchu w sieci.

Netflix generuje 12,6% ruchu od usługodawcy do usługobiorcy i jednocześnie 11,44% całego ruchu w internecie. Z kolei usługi Alphabetu to 12% ruchu do i od użytkownika. Wyraźnie wzrasta ruch związany ze strumieniowaniem i pobieraniem gier, a Twitch wchodzi do głównego nurtu. Protokół BitTorrent stanowi 27% całkowitego ruchu od użytkownika do serwera.

Netflix od lat stara się jak najbardziej ograniczać obciążenie, stosując skomplikowaną kompresję danych, które częściowo są przechowywane w chmurze obliczeniowej Amazon Web Services.

Źródło: Advance Television

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

watchmen zwiastun serial hbo go

Watchmen – nowy zwiastun pokazuje nam, co serial skrywa pod maską

bob iger prezes disney plus apple

Bob Iger odchodzi ze stanowiska. Powodem konflikt Disneya z Apple