Ad image

Netflix to już niemal 12% ruchu w sieci. Serwis idzie łeb w łeb z Google

Dariusz Filipek
1 min czytania
Netflix to blisko 12% ruchu w sieci (Netflix, stock)

Z ostatniej chwili

Netflix mocno nadwyręża światowe łącza internetowe. Z serwisu z Los Gatos i usług związanych z Google pobieramy mnóstwo danych.

Netflix generuje w skali światowej obciążenie na poziomie podobnym do Alphabetu, do którego należy m.in. wyszukiwarka Google, chmura obliczeniowa Google Cloud Platform, YouTube i ekosystem Androida.

- Reklama -
Ad image

Według firmy badawczej Sandive szeroko pojęty segment wideo to 60% całego ruchu w sieci.

Netflix generuje 12,6% ruchu od usługodawcy do usługobiorcy i jednocześnie 11,44% całego ruchu w internecie. Z kolei usługi Alphabetu to 12% ruchu do i od użytkownika. Wyraźnie wzrasta ruch związany ze strumieniowaniem i pobieraniem gier, a Twitch wchodzi do głównego nurtu. Protokół BitTorrent stanowi 27% całkowitego ruchu od użytkownika do serwera.

Netflix od lat stara się jak najbardziej ograniczać obciążenie, stosując skomplikowaną kompresję danych, które częściowo są przechowywane w chmurze obliczeniowej Amazon Web Services.

Źródło: Advance Television

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz