netflix google obciążenie sieci internecie
Netflix to blisko 12% ruchu w sieci (Netflix, stock)
in ,

SZOKSZOK

Netflix to już niemal 12% ruchu w sieci. Serwis idzie łeb w łeb z Google

Netflix mocno nadwyręża światowe łącza internetowe. Z serwisu z Los Gatos i usług związanych z Google pobieramy mnóstwo danych.

Netflix generuje w skali światowej obciążenie na poziomie podobnym do Alphabetu, do którego należy m.in. wyszukiwarka Google, chmura obliczeniowa Google Cloud Platform, YouTube i ekosystem Androida.

Według firmy badawczej Sandive szeroko pojęty segment wideo to 60% całego ruchu w sieci.

Netflix generuje 12,6% ruchu od usługodawcy do usługobiorcy i jednocześnie 11,44% całego ruchu w internecie. Z kolei usługi Alphabetu to 12% ruchu do i od użytkownika. Wyraźnie wzrasta ruch związany ze strumieniowaniem i pobieraniem gier, a Twitch wchodzi do głównego nurtu. Protokół BitTorrent stanowi 27% całkowitego ruchu od użytkownika do serwera.

Netflix od lat stara się jak najbardziej ograniczać obciążenie, stosując skomplikowaną kompresję danych, które częściowo są przechowywane w chmurze obliczeniowej Amazon Web Services.

Źródło: Advance Television

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News.

Napisz na [email protected], gdybyś miał jakieś uwagi. Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz nas wesprzeć, to możesz kupić nam kawę!

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

watchmen zwiastun serial hbo go

Watchmen – nowy zwiastun pokazuje nam, co serial skrywa pod maską

bob iger prezes disney plus apple

Bob Iger odchodzi ze stanowiska. Powodem konflikt Disneya z Apple