Gra Geralda
Już w piątek na Netflixie Gra Geralda | Zrzut ekranu, YouTube
in

SUPER!SUPER!

Netflix nakręcił hit! Pojutrze obejrzycie film Gra Geralda

Mamy rok Stephena Kinga w kinie i telewizji. W 2017 zobaczyliśmy m.in. Mr. Mercedes, MgłęTo oraz Mroczną wieżę. Przed nami 1922, a także Gra Geralda, która zadebiutuje na Netflixie za dwa dni.

Adaptacja prozy Kinga – co zabawne, książka została uznana za jedną z gorszych w jego dorobku – zapowiada się przednio. Opowiada o nieciekawych skutkach perwersyjnej gry seksualnej. Ot, zwykłe zakucie żony w kajdanki przez męża, który chwilę później zionie ducha. Świetny punkt wyjściowy, by nakręcić horror psychologiczny z nurtu fobii w stylu Pogrzebanego z Ryanem Reynoldsem.

Jest na co czekać. Horror zbiera pierwsze oceny, które mówią jedno – Netflix ma hit!

Obecnie widowisko ma na Rotten Tomatoes 91%. Do tej pory film zebrał jedenaście recenzji. W tym tylko jedną negatywną. Na Metacritic jest na razie siedem opinii. Sześć pozytywnych i jedna mieszana, co daje wynik 78/100.

Gra Geralda to symfonia podniecenia i przerażenia, wzbogacona odpowiednią ilością makabrycznego gore. – Pisze Kristy Puchko z serwisu The Playlist.

Pomimo kilku wad, jest to rzadko spotykany horror, który działa zarówno na poziomie psychologicznym, jak i trzewiowym. – Opisuje z chirurgiczną precyzją Dan Caffrey z Consequence of Sound.

Ciężko się odwrócić… Aż do chwili, gdy naprawdę trudno patrzeć. – Podsumowuje grozę, którą zobaczymy na ekranie, Tasha Robinson z The Verge. – Mike Flanagan i współautor scenariusza Jeff Howard przekształcili Grę Geralda w jedną z najciekawszych, niesamowitą i pamiętną adaptację Stephena Kinga. – Dodała Robinson.

Pomimo że prawie nigdy nie wstaje z łóżka, Netflixowa Gra Geralda może być najbardziej nawiedzającą adaptacją Stephena Kinga w tym roku. – Odnotowuje David Crow z Den of Geek.

W filmie wyreżyserowanym i napisanym przez Mike’a Flanagana (Hush, Oculus) zobaczymy Carlę Gugino, która wciela się w uwięzioną Jessie Burlingame. Premiera w piątek.

Gra Geralda na Netflixie

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Showtime

Stacja Showtime przeszła samą siebie. Zamieniła sprzęty widzów w koparki kryptowaluty Monero

zwiastun inhumans

Nowy zwiastun Inhumans zawiera sporo nowych scen i daje nadzieję