The Boys sezon 4

Netflix nakręcił hit! Pojutrze obejrzycie film Gra Geralda

Dariusz Filipek
2 min czytania
Już w piątek na Netflixie Gra Geralda | Zrzut ekranu, YouTube

Z ostatniej chwili

Mamy rok Stephena Kinga w kinie i telewizji. W 2017 zobaczyliśmy m.in. Mr. Mercedes, MgłęTo oraz Mroczną wieżę. Przed nami 1922, a także Gra Geralda, która zadebiutuje na Netflixie za dwa dni.

Adaptacja prozy Kinga – co zabawne, książka została uznana za jedną z gorszych w jego dorobku – zapowiada się przednio. Opowiada o nieciekawych skutkach perwersyjnej gry seksualnej. Ot, zwykłe zakucie żony w kajdanki przez męża, który chwilę później zionie ducha. Świetny punkt wyjściowy, by nakręcić horror psychologiczny z nurtu fobii w stylu Pogrzebanego z Ryanem Reynoldsem.

- Reklama -
Ad image

Jest na co czekać. Horror zbiera pierwsze oceny, które mówią jedno – Netflix ma hit!

Obecnie widowisko ma na Rotten Tomatoes 91%. Do tej pory film zebrał jedenaście recenzji. W tym tylko jedną negatywną. Na Metacritic jest na razie siedem opinii. Sześć pozytywnych i jedna mieszana, co daje wynik 78/100.

Gra Geralda to symfonia podniecenia i przerażenia, wzbogacona odpowiednią ilością makabrycznego gore. – Pisze Kristy Puchko z serwisu The Playlist.

Pomimo kilku wad, jest to rzadko spotykany horror, który działa zarówno na poziomie psychologicznym, jak i trzewiowym. – Opisuje z chirurgiczną precyzją Dan Caffrey z Consequence of Sound.

Ciężko się odwrócić… Aż do chwili, gdy naprawdę trudno patrzeć. – Podsumowuje grozę, którą zobaczymy na ekranie, Tasha Robinson z The Verge. – Mike Flanagan i współautor scenariusza Jeff Howard przekształcili Grę Geralda w jedną z najciekawszych, niesamowitą i pamiętną adaptację Stephena Kinga. – Dodała Robinson.

Pomimo że prawie nigdy nie wstaje z łóżka, Netflixowa Gra Geralda może być najbardziej nawiedzającą adaptacją Stephena Kinga w tym roku. – Odnotowuje David Crow z Den of Geek.

- Reklama -
Skazana Max serial

W filmie wyreżyserowanym i napisanym przez Mike’a Flanagana (Hush, Oculus) zobaczymy Carlę Gugino, która wciela się w uwięzioną Jessie Burlingame. Premiera w piątek.

Gra Geralda na Netflixie

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz