netflix gry stranger things
in ,

Netflix dalej idzie w gry. Firma przejmuje za 65 milionów euro twórców “Stranger Things: Puzzle Tales”

Netflix widzi swoją przyszłość w grach mobilnych. Firma chce przejąć fińskiego dewelopera Next Games.

Netflix skutecznie rozszerza swoją usługę i tworzy coś więcej, aniżeli tylko serwis strumieniujący. Z roku na rok coraz mocniej inwestuje w gry mobilne. Początkowo były to produkcje powiązane bezpośrednio z widowiskami dostępnymi w serwisie, a obecnie pojawia się tam coraz więcej dosyć przypadkowych gier zabijających czas.

Kolejnym ruchem jest oferta przejęcia Next Games — fińskiego dewelopera, który jest odpowiedzialny między innymi za “Stranger Things: Puzzle Tales”. Wiceprezes Netflixa ds. gier, Mike Verdu, powiedział, że to przejęcie pomoże jego firmie w budowaniu biblioteki wspaniałych gier, z których będą mogli korzystać subskrybenci serwisu. Wcześniej Next Games wyprodukowało kilka gier mobilnych związanych z marką “The Walking Dead”.

Gry mobilne, które udostępnia Netflix, są dosyć osobliwe. Aby w nie zagrać, należy je pobrać z App Store lub Google Play. Plus jest taki, że gry Netflixa są zawsze bezpłatne dla jego subskrybentów oraz pozbawione reklam i mikrotransakcji.

65 milionów euro na stole

Netflix zapłaci relatywnie niewiele za studio, jeśli Next Games zgodzi się na wchłonięcie przez giganta. Zaproponowano 65 milionów euro, co w dobie wielomiliardowych przejęć w branży gier, nie jest wielką sumą, ale i ambicje firmy tworzącej wirtualne puzzle nie są olbrzymie.

netflix śmiech

Netflix udostępnił Fast Laughs. Specyficzny klon TikToka pojawił się w krajach anglojęzycznych

Netflix chce, żebyście się uśmiechnęli. Serwis w wybranych państwach zaprezentował funkcjonalność, która żywo przypomina to, czym od dawna zabijają czas użytkownicy TikToka. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Najprawdopodobniej Netflix finalnie przejmie Next Games, gdyż samo ogłoszenie propozycji przed zamknięciem transakcji, zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia zakupu. Ponadto zarząd Next Games zlecił przyjęcie oferty, której kwota znacząco przekracza wartość giełdową firmy.

Netflix zmienia zdanie

Jeszcze jakiś czas temu prezes Netflixa, Reed Hastings, mówił, że jego firma nie jest akwizytorem i nie powinniśmy się spodziewać wielu przejęć. Nie przeszkodziło to, chociażby w zakupie spuścizny po Roaldzie Dahlu.

Najwidoczniej strategia giganta się zmienia wraz ze zmieniającym się rynkiem, który kiedyś gonił Netflixa, a obecnie nieraz to właśnie Netflix musi nadążać za zmianami. Następnym, wcale nie budzącym zdziwienia ruchem, byłaby inwestycja w sport czy formy informacyjne, od których Hastings się odżegnywał, a które unoszą obecnie konkurencję. Czego świetnym przykładem jest rosnąca pozycja Prime Video w Wielkiej Brytanii i Niemczech czy Viaplay w Polsce, które w krótkim czasie zdobyło bazę oscylującą w okolicy 500 tysięcy użytkowników w naszym kraju. W dużej mierze właśnie dzięki sportowi na żywo.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Gdzie oglądać serial "Sługa narodu"? po polsku online za darmo

Gdzie oglądać serial “Sługa narodu”? Produkcję z Wołodymyrem Zełenskim obejrzycie online za darmo po polsku

psie pazury film netflix sam elliott

Sam Elliott jest homofobem. Aktor krytykuje “Psie pazury” między innymi za homoseksualizm głównego bohatera