Ad image

Koniec serialu Punisher i Jessica Jones na Netfliksie

Dariusz Filipek
3 min czytania
Jessica Jones i Punisher (źródło: Netflix/Marvel; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Wszystko wskazywało na to, że po skasowaniu serialu Defenders, Iron Fist, Luke Cage i Daredevil, podobny los czeka historie o przygodach Punishera i Jessiki Jones.

I tak się stało. Oficjalnie zakończono pewną erę na Netfliksie. Kończy się również pewien etap w historii Marvela. Anulowano dwa ostatnie seriale, które Marvel Television produkował dla Netflixa. Tym samym drugi sezon Punishera można uznać za finałowy, a trzecią odsłona Jessiki Jones będzie ostatecznym domknięciem współpracy Marvela z gigantem streamingowym.

- Reklama -
Ad image

Seriale Marvela od czasu świetnego debiutu Daredevila miały lepsze i gorsze momenty. Dziś można śmiało powiedzieć, że uliczny zakątek Marvel Cinematic Universe nie wyszedł telewizyjnemu oddziałowi Marvela najlepiej pomimo kilku dobrych sezonów poszczególnych widowisk.

Punisher nie wróci z trzecim sezonem – ogłosił Netflix, dziękując twórcom i obsadzie za świetną pracę.

Rzeczy między firmami zaczęły się psuć w momencie, w którym Disney ogłosił, iż pracuje nad własną platformą streamingową. Prezes Disneya Bob Iger powiedział wtedy, że Marvel będzie skupiał się coraz mocniej na produkowaniu historii w odcinkach wyłącznie w obrębie kanałów i usług związanych z Disneyem (Disney Plus, Hulu, ABC oraz Freeform).

Zdecydowaliśmy, że nadchodzący trzeci sezon będzie także ostatnim dla Jessiki Jones – dodał Netflix.

Jakiś czas temu zakładałem, że Marvel i Disney grali o to, by wymusić zakończenie współpracy z Netflixem.

W końcu ciężko się spodziewać, iż po premierze platformy Disney Plus, która ma się odbyć w tym roku, Disney będzie chciał tworzyć treści dla największego konkurenta. Być może sprawa rozbiła się o rosnące ceny produkcji. Bo chociaż Netflix ma prawo zamawiać kolejne sezony seriali Marvela, to Marvel ustala koszt produkcji kolejnych sezonów.

Jednocześnie fani nie zostali z rękami w nocnikach. Niedawno ogłoszono, że powstanie pięć animowanych seriali dla platformy HULU – Howard the DuckM.O.D.O.K.Hit-MonkeyTigra and Dazzler oraz crossover wymienionych w miniserialu The Offenders.

Ponadto Marvel Studios pracuje obecnie nad przynajmniej trzema serialami fabularnymi dla platformy Disney Plus. Showrunnerów mają seriale o Lokim, Visionie i Scarlet Witch oraz Falconie i Buckym.

- Reklama -
Skazana Max serial

Na kolejne sezony czekają Runaways na Hulu, Agenci T.A.R.C.Z.Y. na ABC oraz Cloak i Dagger na Freeform.

Źródło: Deadline

Serial Jessica Jones w serwisie Netflix >>

Serial Punisher w serwisie Netflix >>

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz