in

SMUTNESMUTNE

Koniec serialu Punisher i Jessica Jones na Netfliksie

Netflix Jessica Jones Punisher Marvel koniec
Jessica Jones i Punisher (źródło: Netflix/Marvel; edycja: Popkulturyści)

Wszystko wskazywało na to, że po skasowaniu serialu Defenders, Iron Fist, Luke Cage i Daredevil, podobny los czeka historie o przygodach Punishera i Jessiki Jones.

I tak się stało. Oficjalnie zakończono pewną erę na Netfliksie. Kończy się również pewien etap w historii Marvela. Anulowano dwa ostatnie seriale, które Marvel Television produkował dla Netflixa. Tym samym drugi sezon Punishera można uznać za finałowy, a trzecią odsłona Jessiki Jones będzie ostatecznym domknięciem współpracy Marvela z gigantem streamingowym.

Seriale Marvela od czasu świetnego debiutu Daredevila miały lepsze i gorsze momenty. Dziś można śmiało powiedzieć, że uliczny zakątek Marvel Cinematic Universe nie wyszedł telewizyjnemu oddziałowi Marvela najlepiej pomimo kilku dobrych sezonów poszczególnych widowisk.

Punisher nie wróci z trzecim sezonem – ogłosił Netflix, dziękując twórcom i obsadzie za świetną pracę.

Rzeczy między firmami zaczęły się psuć w momencie, w którym Disney ogłosił, iż pracuje nad własną platformą streamingową. Prezes Disneya Bob Iger powiedział wtedy, że Marvel będzie skupiał się coraz mocniej na produkowaniu historii w odcinkach wyłącznie w obrębie kanałów i usług związanych z Disneyem (Disney Plus, Hulu, ABC oraz Freeform).

Zdecydowaliśmy, że nadchodzący trzeci sezon będzie także ostatnim dla Jessiki Jones – dodał Netflix.

Jakiś czas temu zakładałem, że Marvel i Disney grali o to, by wymusić zakończenie współpracy z Netflixem.

W końcu ciężko się spodziewać, iż po premierze platformy Disney Plus, która ma się odbyć w tym roku, Disney będzie chciał tworzyć treści dla największego konkurenta. Być może sprawa rozbiła się o rosnące ceny produkcji. Bo chociaż Netflix ma prawo zamawiać kolejne sezony seriali Marvela, to Marvel ustala koszt produkcji kolejnych sezonów.

Jednocześnie fani nie zostali z rękami w nocnikach. Niedawno ogłoszono, że powstanie pięć animowanych seriali dla platformy HULU – Howard the DuckM.O.D.O.K.Hit-MonkeyTigra and Dazzler oraz crossover wymienionych w miniserialu The Offenders.

Ponadto Marvel Studios pracuje obecnie nad przynajmniej trzema serialami fabularnymi dla platformy Disney Plus. Showrunnerów mają seriale o Lokim, Visionie i Scarlet Witch oraz Falconie i Buckym.

Na kolejne sezony czekają Runaways na Hulu, Agenci T.A.R.C.Z.Y. na ABC oraz Cloak i Dagger na Freeform.

Źródło: Deadline

Serial Jessica Jones w serwisie Netflix >>

Serial Punisher w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serial Dirty John Netflix Dirty John recenzja
6/10

Dirty John – sezon 1 – recenzja serialu opartego na faktach

Ucieczka z Dannemory recenzja Ucieczka z Dannemory hbo go Ucieczka z Dannemory showtime
8/10

Ucieczka z Dannemory – sezon 1 – recenzja serialu o prawdziwej ucieczce z więzienia