netflix kasuje seriale
Netflix uważa, że decyzje o kasowaniu seriali są przemyślane
in

LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

Netflix kasuje kolejne seriale i powinniście do tego przywyknąć

Netflix wzbudza coraz większe kontrowersje, gdyż serwis kasuje uznane seriale, a przedłuża szrotowe produkcje.

Bela Bajaria, która po ostatnich roszadach na wysokich stanowiskach w firmie została prezesem ds. globalnych widowisk i broni decyzji strategicznych Netflixa dotyczących szybkiego kasowania seriali. Na konferencji Paley International Council Summit stwierdziła, iż serwis chce “zbawiać świat”, a decyzji o anulowaniu niektórych seriali, broniła za pomocą danych analitycznych zbieranych przez firmę.

⚡ PRZECZYTAJ: Netflix produkuje drugi sezon “Rojstu”

Powiedziała, że serwis strumieniujący odnawia 67% programów, które dostały drugi sezon. Dodała, iż nie jest to nic niezwykłego oraz że jest to standard w branży, w której pracuje. Stwierdziła również, iż odsetek widowisk skasowanych po pierwszym sezonie może wydawać się nieproporcjonalny z uwagi na to, że Netflix zamawia rekordowe liczby seriali rokrocznie.

Bela Bajaria Netflix
Bela Bajaria broni strategicznego kasowania seriali przez Netflix.

Firma została oskarżona przez niektórych znawców branży o to, że nie pozwala serialom rozwinąć skrzydeł. Za przykłady podaje się między innymi “To nie jest OK” czy “Mesjasza”, które zostały skasowane ostatnio po pierwszych sezonach.

⚡ PRZECZYTAJ: Netflix może nie przedłużyć “Mindhuntera”

Netflix podkreślił w liście do inwestorów, iż nowości są kluczem do tego, aby przyciągnąć nowych subskrybentów. To jak długo przetrwają na antenie, jest sprawą drugorzędną.

Jednak Bela Bajaria powiedziała również, że wskaźnik odnowień po pierwszym sezonie jest naprawdę silny. Wskazała przy tym takie seriale jak “The Crown”, “Grace i Frankie” czy “The Ranch”. Według niej mieszanka seriali, które są produkcjami jednosezonowymi, jak i tych, które trwają przez wiele sezonów, to dobra strategia.

Netflix zbawia świat od Hollywood

Ponadto zaznaczyła, iż Netflix dalej będzie dążył ku temu, by serwis był jak najbardziej międzynarodowy. Firma zmieniła sposób działania branży rozrywkowej, która przez lata była oparta przede wszystkim na dostarczaniu produkcji ze Stanów Zjednoczonych. Ten kierunek ma być utrzymany i możemy się spodziewać jeszcze większej liczby widowisk nieanglojęzycznych.

Bela Bajaria została w tym roku uznana za 49. Najbardziej wpływową kobietą na świecie w corocznym zestawieniu magazynu Forbes.

A Wy jak myślicie – Netflix odnawia wystarczająco wiele dobrych seriali czy decyzje programowe serwisu są nietrafione? Dajcie znać w sekcji komentarzy czy skasowano ostatnio jakiś serial, który wyjątkowo przypadł Wam do gustu.

Źródło: TBI

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

amber heard johnny depp warner bros. petycja aquaman

Petycja, żeby usunąć Amber Heard z “Aquamana 2” ma ponad milion podpisów

Disney Plus

Disney Plus ma prawie 74 miliony subskrybentów po roku działania