Kierowca netflix 2017 wheelman film online
7/10
Frank Grillo w desperacji naciska gaz do dechy w filmie Kierowca | Netflix
in

SUPER!SUPER!

Fury, pościgi, bluzgi, kasa, postrzały i Frank Grillo – recenzja filmu Netflixa Kierowca

Kierowca nie jest tak efektowny, kolorowy i rozbudowany jak tegoroczny pościgowy hit Baby Driver Edgara Wrighta. Jednak film Jeremy’ego Rusha to ciągle kawał solidnego i rozrywkowego kina. Jeśli lubicie ostrą jazdę, będziecie zadowoleni.

Konstrukcja widowiska jest prosta jak budowa cepa. Przypomina Locke’a z Tomem Hardym. Akcja rozgrywa się w samochodzie, a kontakt ze światem zewnętrznym odbywa się przez telefon komórkowy. Największa różnica jest podyktowana gatunkiem. Życiowe rozterki zastąpił oszałamiający pęd.

Wcielający się bezimiennego kierowcę Frank Grillo ma dług, który zaciągnął u nieodpowiednich ludzi. Żeby wykaraskać się z problemów finansowych, godzi się na udział w skoku na bank. Sprawy nie idą gładko i nasz bohater ucieka z torbą wypełnioną po brzegi gotówką. Tym samym znajduje się w ogniu krzyżowym dwóch zwalczających się gangów. Na domiar złego nie tylko on jest zagrożony, ale również jego rodzina. Atmosfera się zagęszcza, a klocki hamulcowe nagrzewają do czerwoności.

Kierowca to widowisko jednego aktora, ale z takim Grillo warto sobie pojeździć. Aktor wyrobił sobie markę filmowego twardziela i nawet kiedy siedzi za kółkiem robi to tak charakternie, że na niespełna półtorej godziny uwierzyłem mu, iż jest najlepszy w tym, co robi.

Drugim, nie mniej ważnym bohaterem produkcji są świetne zdjęcia. Ujęcia wymyślono tak, by widz nie czuł, iż ogląda niskobudżetowy film akcji. I chociaż mamy tu do czynienia z kinem klasy B, to pomimo oszczędności środków nie odczuwa się nieprofesjonalizmu. Co więcej, oglądając Kierowcę bawiłem się lepiej, niż na którejkolwiek z części Szybkich i wściekłych. Może przez nieco niższy poziom niedorzeczności i surowy neo noirowy klimat nocnego jeźdźcy.

Jeśli brak Wam krwawych pościgów to Kierowca będzie jak znalazł na wieczorną przygodę z odmóżdżającym kinem akcji dla dorosłych. I co rzadkie, z tyłu głowy chodziła mi myśl, że chętnie zobaczyłbym kontynuację.

Kierowca na Netfliksie

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Ocena końcowa
7/10
7/10

Kierowca (2017) [Wheelman]

Ostra jazda dla niewybrednych

Wysyłanie
Ocena użytkownika
3 (2 Głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Thor: Ragnarok za darmo online napisy

Film Thor: Ragnarok za darmo w przełomowej wersji 4D!

Netflix sygnet

Wyłudzanie danych abonentów Netflixa. Pilnujcie kart płatniczych