CO BĘDZIE GRANE? Podpowiadamy, co obejrzeć w kinach, na Netfliksie, HBO GO i Prime Video #11/2019

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 11 wyświetleń
4 min czytania
Co będzie grane #11/2019 (źródło: Netflix, HBO GO, Prime Video i inni)

To będzie interesujący tydzień. Zarówno w kinach, jak i na streamingu czeka na nas sporo dobroci. Szykujcie się na zupełne nowości, jak i interesujące powtórki i powroty świetnych seriali.

Na ten tydzień przyszykowałem dla Was listę 20 widowisk, którymi warto się zainteresować. Dla siebie znajdą coś kinomanii, abonenci Netflixa i HBO GO, a na Prime Video wystartowała długo wyczekiwana kontynuacja Amerykańskich bogów.

Sprawa przeciw Adnanowi Syedowi, sezon 1 (HBO GO, 11 marca)

Na początek tygodnia HBO przygotowało dla nas niezwykle interesująco zapowiadający się serial, który wyreżyserowała Amy Berg. Znacie ją z West of Memphis czy Zbaw nas ode złego. W swoim czteroodcinkowym serialu dokumentalnym porusza sprawę, którą poznaliśmy dzięki podcastowi Serial. Kryminalny dokument opowiada o Adnanie Syedzie, który został oskarżony o morderstwo byłej dziewczyny.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (HBO GO, 17 marca)

Jedni twierdzą, że świetny, inni, że niepotrzebny, a cała reszta go nie znosi. Ostatni film, którego akcja rozgrywa się w świecie Gwiezdnych wojen, zawiódł przy kasach biletowych i nie usatysfakcjonował wielu widzów, ale warto go ocenić samemu.

Sprawa idealna, sezon 3 (HBO GO, 14 marca)

Świetny serial prawniczy wraca! Premierowy sezon spin-offu Żony idealnej okazał się świetny, a kolejny nie gorszy niż pierwszy. Stąd wielkie nadzieje, iż trzecia odsłona historii o prawniczych bataliach w Chicago, również dostarczy sporo elektryzujących dramatów.

Amerykańscy bogowie, sezon 2 (Prime Video, 11 marca)

https://www.youtube.com/watch?v=5xBezGRPUR4

Pierwszy sezon Amerykańskich bogów pozamiatał. Później zaczęły się schody. Odchodziły najważniejsze osoby związane z produkcją, zrezygnowało też paru aktorów, a na domiar złego widowisko miało problem z domknięciem budżetu. Jednak wiele wskazuje na to, że te problemy są już za nami. Jak nowi twórcy poradzili sobie z tymi problemami, możecie sprawdzić już w tym tygodniu na Prime Video.

Potrójna granica (Netflix, 13 marca)

Świetna obsada (Ben Affleck, Pedro Pascal, Oscar Isaac, Charlie Hunnam i Garrett Hedlund), interesujące nazwiska wśród twórców (reżyseruje J.C. Chandor do scenariusza, który napisał z Markiem Boalem) i cholernie ciekawa fabuła – to wszystko przemawia na tak dla najnowszego filmu Netflixa. Potrójna granica opowie o byłych agentach specjalnych, którzy wyruszają na ostatnią misję. Jednak nie ku chwale ojczyzny, ale dla własnego zysku. Postanawiają skroić kartel narkotykowy w Ameryce Południowej.

Miłość, śmierć i roboty, sezon 1 (Netflix, 15 marca)

Miłość, śmierć i roboty to osiemnaście futurystycznych filmów krótkometrażowych. Każdy z nich zrealizowany został w innym stylu, przy użyciu różnych technik. Historie pokazane w serialu dotkną takich tematów jak obdarzone świadomością produkty mleczarskie, żołnierze-wilkołaki, zbuntowane roboty, potwory z wysypisk, łowcy cyborgów, pająki z innego wymiaru i piekielne, żądne krwi demony.

Gdybym cię nie spotkał, sezon 1 (Netflix, 15 marca)

Nowy serial na Netfliksie prosto z Hiszpanii. Opowieść o mężu, który w wypadku traci rodzinę, ale dociera do równoległego świata, gdzie stara się lepiej zadbać o żonę. Zwiastun zapowiada wyjątkowo zajmującą historię.

Jak ukraść Księżyc (Netflix, 12 marca)

Niezwykle popularny film animowany, który rozpieszcza wizualnie nawet dziś, a jego humor trafi do wszystkich pokoleń.

Minionki rozrabiają (Netflix, 12 marca)

Spin-off Jak ukraść Księżyc. Dla tych, którzy po poprzednim seansie będą chcieli więcej!

Death Race: Wyścig śmierci (Netflix, 12 marca)

Chociaż Death Race nie jest najmądrzejszym filmem, to dostarcza sporo rozrywki. Jeśli potrzebujecie się ogłupić i niestraszny Wam futurystyczny wyścig o życie, możecie śmiało zasiąść do tego rozrywkowego cyrku przepełnionego krwią, potem, olejem i testosteronem.

Powrót do przyszłości III (Netflix, 12 marca)

Klasyk i domknięcie niesamowitej trylogii. To poleca się samo i wiele nie trzeba dodawać.

Spider-Man: Homecoming (Netflix, 15 marca)

Spider-Mana nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego najnowsza inkarnacja, osadzona w Marvel Cinematic Universe została świetnie przyjęta przez większość widzów. Tym samym fani superbohaterszczyzny obejrzeć muszą.

Focus (Netflix, 15 marca)

Typowy rozrywkowy średniak dla fanów typowych średniaków z Willem Smithem w kryminalnej otoczce.

Przemytnik (kina, 15 marca)

Dystrybutor kazał nam czekać chwilę na najnowszy film Clinta Eastwooda. Wielki powrót do gry aktorskiej wielkiego aktora i nie mniejszego reżysera to coś, co nie powinno umknąć uwadze kinomanów. Tym razem Eastwood opowiada historię zainspirowaną życiem. Przemytnik to historia o najstarszym szmuglerze narkotyków w dziejach.

Wszyscy wiedzą (kina, 15 marca)

Przyzwoicie przyjęty przez krytyków dramat z Penelope Cruz, Javierem Bardem i Ricardo Darinem. Wszyscy wiedzą opowiada o powracającej do rodzinnego miasteczka Laurze, która pojawia się na weselu siostry. W tym czasie znika jej córka. W czasie poszukiwań na jaw wychodzą niewygodne rodzinne tajemnice.

Przepraszam, że przeszkadzam (kina, 15 marca)

https://www.youtube.com/watch?v=w468esXbfnw

Futuryzująca komedia o telemarketerze, który odkrywa klucz do sukcesu zawodowego. A to sprowadza na niego kłopoty.

Kurier (kina, 15 marca)

Król rodzimego kina akcji wraca. Władysław Pasikowski tym razem opowie historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, z czasów, gdy był kurierem AK.

High Life (kina, 15 marca)

Świetnie przyjęty przez krytyków fantastycznonaukowy dramat przygodowy, który opowiada o skomplikowanej relacji ojca z córką.

Monument (kina, 15 marca)

Od pierwszego pokazu Monumentu minęły wieki i kiedy wydawało się, że film przepadnie gdzieś w niebycie serwisów PPV, historia dziwna, ale doceniona przez tych, którzy widzieli widowisko Jagody Szelc, wreszcie pojawia się w kinowej dystrybucji. Zapowiada się interesująco i oby to nie był kolejny świetny polski film, który przegapi cała Polska.

Próba (kina, 15 marca)

Tydzień wypełniło sporo mniejszych kinowych premier, ale każda z wymienionych zasługuje na uwagę. Jeśli mało Wam będzie siedzenia w świątyniach filmu, warto również sprawdzić Próbę – interesujący thriller o studentach, którzy posuną się bardzo daleko, by zdobyć popularność.

#Co będzie grane?

Jeśli zapomniałem o czymś interesującym, dajcie znać w komentarzach, a postaram się uzupełnić listę.

Podziel się artykułem
Śledź
Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.
Zostaw komentarz