Netflix Kobieta w oknie
"Kobieta w oknie" nie trafik do kin, a prosto na Netflix
in

SUPER!SUPER!

“Kobieta w oknie” nie trafi do kin, a prosto na Netflix

“Kobieta w oknie” miała trafić do kin w maju, ale pandemia koronawirusa wymusiła zmianę planów. Właśnie dowiedzieliśmy się, że dreszczowiec Joego Wrighta nie trafi na duże ekrany, a prosto na Netflix.

“Kobieta w oknie” trafi na Netflix, co jest dosyć nieoczywistym wyborem. W końcu film miał być dystrybuowany przez należące do Disneya 20th Century Studios. Disney posiada większościowy udział w serwisie Hulu, który w Stanach Zjednoczonych ma podobny profil, co Netflix. Jednak ktoś w firmie podjął decyzję, by zasilić bibliotekę konkurenta.

Film opowiada o cierpiącej na zaburzenia lękowe Annie Fox. Jej agorafobia sprawiła, że zamknęła się w nowojorskiej kamienicy, gdzie jej ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji oraz śledzenie sąsiadów przez internet i przez okno. Bohaterka, w którą wcieliła się Amy Adams, straciła wszystko, co było dla niej ważne – rodzinę, pracę oraz zdrowie. Niemająca własnego życia kobieta skupia się na cudzych losach. Najbardziej interesuje ją małżeństwo Russelów, którzy wprowadzili się niedawno naprzeciw niej. Para przypomina jej o życiu, które utraciła. Jednak pewnej nocy zobaczy coś, czego nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby oglądać – brutalny atak na sąsiadkę, Jane Russel, z którą się zaprzyjaźniła. Przerażona kobieta wzywa policję, ale jej maż twierdzi, że nic się nie stało i tak naprawdę Anna nigdy nie poznała jego żony. Doszło do zbrodni czy Anna coraz bardziej odpływa?

“Kobieta w oknie” – kiedy film trafi na Netflix?

“Kobieta w oknie” to kolejny film, który z powodu pandemii koronawirusa zamiast do kin, trafi na Netflix. Na tę chwilę nie znamy daty premiery filmu, ale produkcja jest od dawna zakończona, a transakcja przejęcia widowiska przez Netflix jest finalizowana. Tym samym można się spodziewać, że będzie to tegoroczna jesień. Poniżej możecie przesłuchać fragment audiobooka “Kobiety w oknie”.

Joe Wright nakręcił “Kobietę w oknie” do scenariusza Tracy’ego Lettsa, który oparł się na debiutanckim bestsellerze A. J. Finna (właściwie Daniela Mallory’ego). W filmie zobaczymy Amy Adams, Gary’ego Olsmana, Anthony’ego Makiego, Wyatta Russella, Briana Tyree Henry’ego, Jennifer Jason Leight oraz Juliane Moore.

Źródło: BD

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Stephen King Later kryminał

“Later”: Stephen King zapowiada kryminał z elementami horroru

netflix filmy gwiezdne wojny harry potter

Netflix chce własne “Gwiezdne wojny” lub “Harry’ego Pottera”