The Magic Order netflix komiks millarworld
The Magic Order to pierwszy komiks, który zostanie wydany przez Netflixa po zakupie Millarworld | Twitter: Mark Millar/Oliver Coipel/Netflix/Millarworld
in

SUPER!SUPER!

Komiksy w Netfliksie będą za darmo dla wszystkich abonentów

Tegoroczny zakup Millarworld przez Netflixa okazuje się podwójnym sukcesem, który docenią i widzowie i czytelnicy. The Magic Order przeczytacie za darmo. O ile subskrybujecie Netflix, oczywiście.

Pierwszą pozycją komiksową wydaną przez Netflixa będzie The Magic Order – 6-zeszytowa miniseria napisana przez Marka Millara, narysowana przez Olivera Coipela. Scenarzysta zapowiada, że jego komiks będzie bardziej przypominał Rodzinę Soprano niż Władcę Pierścieni, chociaż w historii znajdziemy sporo magii i dziwów.

Czy oznacza to, że obok filmów i seriali Netflix będzie również platformą komiksową?

Niekoniecznie. Millarworld to nawet nie wydawnictwo, co bardziej studio tworzące komiksy i wydające je nakładem zewnętrznych oficyn. Mark Millar swoje pozycje w ostatnich latach wydawał premierowo głównie w Image Comics, ale również w imprincie Marvel Comics Icon. Jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że komiksy pokroju The Magic Order będą nie tylko miłym dodatkiem dla widzów, ale również badaniem gruntu pod mniejszy, stricte obrazkowy biznes.

Jeśli tak, to czy Netflix stanie się czymś więcej niż tylko usługą oferującą filmy i seriale?

Być może. W ogóle bym się nie zdziwił, gdyby za jakiś czas w moim smartfonie wylądowała aplikacja Netflix Music lub/oraz Netflix Comics. Wszystko zależy od zainteresowania. Wbrew pozorom rynek komiksowy jest malutki, kiedy przyrównamy go do innych branż kulturowo-rozrywkowych. Jednak cyfrowa odnoga ma zwyżkową tendencję i jest tam sporo do ugrania. Ponadto funkcjonuje kilka odpowiedników Netflixa, oferujących ograniczoną bazę tytułów w zamian za comiesięczny abonament. Liderem w tym segmencie jest należące do Amazonu Comixology ze swoim Comixology Unlimited. W zamian za 5.99 dolarów daje możliwość czytania komiksów na ulubionych urządzeniach.

Komiks zostanie wydany zarówno cyfrowo, jak i tradycyjnie. Ozdobi go logo Netflixa. Premiera The Magic Order wiosną. A ja zaczynam bacznie obserwować działania streamingu z Los Gatos, bo to, co robi, zapowiada się niezwykle ciekawie i jest warte śledzenia.

Źródło: Paste Magazine

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Brian Bendis przechodzi z Marvel do DC

Brian Bendis przechodzi do DC. Marvel traci najpopularniejszego scenarzystę

Morderstwo w orient expressie 2017 film kino oceny

Morderstwo w Orient Expressie nie rozkochuje krytyków