mural netflix lgbt poznań pride week
Mural Netflixa wspierający Pride Week w Poznaniu (zdjęcie: Głos Wielkopolski; edycja: Popkulturyści)
in ,

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE SZOKSZOK LOLLOL OkropneOkropne

Netflix traci użytkowników przez wspieranie LGBT w Polsce?

Jak podaje Głos WielkopolskiNetflix żywo wspiera tegoroczną edycję Pride Week w Poznaniu. Firma stworzyła tęczowy mural na jednej z poznańskich kamienic, który zdobi hasło Orange is Part of the Rainbow, a bohaterki serialu Orange is the New Black pozdrowiły Poznań.

Netflix od lat wspiera środowisko LGBT i w samym serwisie można spotkać sporo treści skierowanych do gejów i lesbijek. Bardzo ładnym gestem było stworzenie kolorowego murala i pozdrowienie uczestników poznańskiego Marszu Równości, który został zorganizowany przez grupę Stonewall i odbywa się w bieżący weekend.

https://www.facebook.com/grupastonewall/videos/1362632590547050/

Cała akcja spotkała się zarówno z głosami aprobaty, miejscami nawet wdzięczności, ale i sprzeciwu. W Polsce Netflix ma około pół miliona użytkowników, ale kilku może z usługi teraz zrezygnować. Kiedy popatrzeć na facebookowe grupy, można natrafić na wielce rozgoryczonych abonentów Netflixa, którym ta sytuacja nieprzypadła do gustu.

Na grupie Netflix Polska (PL) temat wzbudził tak wiele kontrowersji, że administracja zablokowała dyskusję pod wpisem. Zapewne przez kwiatki tego sortu:

Głupia akcja, co najwyżej nie będę im płacił 😀

Czyli czas przerzucić się na piraty… Szkoda, do dzisiaj uważałem netflixa za ideał 🙁

jprdl gdzie nie pójdziesz – lewactwo

Niedługo bycie białym heterosiem, który nie usunął co najmniej jednej ciąży, nie przypinał się łańcuchami w puszczy białowieskiej, czy nie leżał pokotem pod sejmem , będzie passe. Co się dzieje z tym światem.

Na szczęście oznaki zadowolenia górują nad małością malkontentów. Tym samym można sądzić, iż serwis będzie miał dziesięciu nowych użytkowników na każdego utraconego lgbtfoba, jeśli w ogóle głosy mówiące o porzuceniu Netflixa są szczere.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

The Marvelous Mrs. Maisel sezon 2 zwiastun 2017-2018

Drugi sezon The Marvelous Mrs. Maisel zapowiada jeszcze więcej wzruszeń i zabawy

Fahrenheit 11/9 michael moore donald trump

Amerykańska prawica dostanie po tyłkach – Michael Moore wraca z filmem dokumentalnym Fahrenheit 11/9