Shogun oglądaj online serial disney

Netflix traci użytkowników przez wspieranie LGBT w Polsce?

Dariusz Filipek
1 min czytania
Mural Netflixa wspierający Pride Week w Poznaniu (zdjęcie: Głos Wielkopolski; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Jak podaje Głos WielkopolskiNetflix żywo wspiera tegoroczną edycję Pride Week w Poznaniu. Firma stworzyła tęczowy mural na jednej z poznańskich kamienic, który zdobi hasło Orange is Part of the Rainbow, a bohaterki serialu Orange is the New Black pozdrowiły Poznań.

Netflix od lat wspiera środowisko LGBT i w samym serwisie można spotkać sporo treści skierowanych do gejów i lesbijek. Bardzo ładnym gestem było stworzenie kolorowego murala i pozdrowienie uczestników poznańskiego Marszu Równości, który został zorganizowany przez grupę Stonewall i odbywa się w bieżący weekend.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Cała akcja spotkała się zarówno z głosami aprobaty, miejscami nawet wdzięczności, ale i sprzeciwu. W Polsce Netflix ma około pół miliona użytkowników, ale kilku może z usługi teraz zrezygnować. Kiedy popatrzeć na facebookowe grupy, można natrafić na wielce rozgoryczonych abonentów Netflixa, którym ta sytuacja nieprzypadła do gustu.

Na grupie Netflix Polska (PL) temat wzbudził tak wiele kontrowersji, że administracja zablokowała dyskusję pod wpisem. Zapewne przez kwiatki tego sortu:

Głupia akcja, co najwyżej nie będę im płacił 😀

Czyli czas przerzucić się na piraty… Szkoda, do dzisiaj uważałem netflixa za ideał 🙁

jprdl gdzie nie pójdziesz – lewactwo

Niedługo bycie białym heterosiem, który nie usunął co najmniej jednej ciąży, nie przypinał się łańcuchami w puszczy białowieskiej, czy nie leżał pokotem pod sejmem , będzie passe. Co się dzieje z tym światem.

Na szczęście oznaki zadowolenia górują nad małością malkontentów. Tym samym można sądzić, iż serwis będzie miał dziesięciu nowych użytkowników na każdego utraconego lgbtfoba, jeśli w ogóle głosy mówiące o porzuceniu Netflixa są szczere.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mariksha
mariksha
5 lat temu

Co ma jedno z drugim wspólnego?
Już widze jak ludzie zrezygnują z abonamentu z takiego powodu….

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  mariksha
5 lat temu

Przeczytaj sekcje, w której są cytaty. Przeczytaj akapit podsumowujący. Pomyśl zanim napiszesz komentarz.

Vuko4000
Vuko4000
5 lat temu

Mnie tam takie akcje nie ruszają ale już dawno przeszedłem do Amazona.

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
Reply to  Vuko4000
5 lat temu

Też korzystam z Prime Video, ale mimo wszystko, szczególnie w Polsce, ciągle tam jeszcze trochę biednie. Właśnie rozmawiałem ze znajomym, że super byłoby, gdyby Amazon wystartował wreszcie w Polsce jak należy. Mają spore struktury w kilku miastach u nas, a gramolą się nieziemsko. I nie piszę o samym streamingu, ale też sklepie.

A co do akcji, okazuje się, że to jakoś rusza ludzi. Bo albo wszedłem nieźle w SERP-y (przeciętnie tekst czyta średnio 250 osób tutaj, a ten 2k, nie licząc kilku wyjątków po 20k) albo ludzi to faktycznie interesuje.

Darek Filipek POPKULTURYSCI.PL
5 lat temu

Ja myślę, że oni pieprzą takie głupoty dla samej radości pieprzenia głupot. Wiadomo, internety…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x