netflix q2 2020
Netflix z dużym przypływem subskrybentów i nie mniejszym spadkiem na giełdzie
in

Netflix ma już prawie 200 milionów subskrybentów

Netflix w ostatnim kwartale pozyskał 10 milionów nowych subskrybentów, co jest o wiele lepszym wynikiem, niż się spodziewano.

Netflix ma już w sumie 192,95 miliony subskrybentów i wiele wskazuje na to, że serwis w tym roku przebije się przez magiczną granicę 200 milionów widzów opłacających usługę. Jednak w firmie kolejny raz założenia na przyszłość są bezpieczne i w trzecim kwartale 2020 roku serwis ma uzyskać kolejne 2,5 miliony subskrybentów. Jeśli faktycznie liczby się potwierdzą, to taki wynik będzie sporym spowolnieniem w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku, gdy Netflix dorzucił do puli 6,8 milionów abonentów.

Giełda w panice

Giełda trochę spanikowała i akcje Netflixa spadły niedługo po opublikowaniu raportu o 10%. Jest to dosyć krótkowzroczne zachowanie akcjonariuszy, gdyż według niektórych analityków Netflix może w 2023 roku mieć aż 300 milionów subskrybentów.

Ponadto serwis w pierwszym półroczu 2020 roku zyskał aż 26 milionów abonentów, co niemal równa się z 28 milionami z całego 2019 roku. Warto również pamiętać, iż przy prognozach wzrostów Netflix zawsze szacuje bezpiecznie i nierzadko zaskakuje o wiele lepszymi wynikami.

Dotychczasowe tegoroczne wzrosty serwis zawdzięcza częściowo pandemii koronawirusa, która wielu z nas zmusiła do izolacji.

Jednocześnie serwisowi rośnie konkurencja. Niedawno wystartował Peacock i HBO Max, wcześniej mieliśmy premierę serwisu Quibi, Fox Corporation przejęło Tubi, a także za pasem mamy start Disney+ oraz Apple TV+. Zbroją się również dotychczasowi konkurenci, czyli Hulu, Amazon Prime Video i wiele mniejszych serwisów strumieniujących filmy, seriale oraz programy rozrywkowe.

Netflix zarabia coraz lepiej

Przychody serwisu w drugim kwartale 2020 roku również były lepsze niż oczekiwane. Zamiast 6,08 miliardów dolarów na konto firmy wpłynęło 6,15 miliardów, co jest 25% wzrostem rok do roku. Zysk operacyjny prawie się podwoił i osiągnął 1,34 miliard.

Jednocześnie Netflix ma około 16 miliardów zadłużenia. Mimo to przedstawiciele serwisu powiedzieli niedawno, że nie będą naliczali opłat abonentom, którzy od dwóch lat nie korzystają  z serwisu. Takie konta mają być zawieszane.

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

netflix the gray man najdroższy film james bond

“The Gray Man”: najdroższy film Netflixa ma być jak James Bond

tenet chiny kina data premiery czas trwania

Chińczycy nie chcą “Tenet” w kinach? Film jest dla nich zbyt długi