netflix q2 2020
Netflix z dużym przypływem subskrybentów i nie mniejszym spadkiem na giełdzie
in

Netflix ma już prawie 200 milionów subskrybentów

Netflix w ostatnim kwartale pozyskał 10 milionów nowych subskrybentów, co jest o wiele lepszym wynikiem, niż się spodziewano.

Netflix ma już w sumie 192,95 miliony subskrybentów i wiele wskazuje na to, że serwis w tym roku przebije się przez magiczną granicę 200 milionów widzów opłacających usługę. Jednak w firmie kolejny raz założenia na przyszłość są bezpieczne i w trzecim kwartale 2020 roku serwis ma uzyskać kolejne 2,5 miliony subskrybentów. Jeśli faktycznie liczby się potwierdzą, to taki wynik będzie sporym spowolnieniem w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku, gdy Netflix dorzucił do puli 6,8 milionów abonentów.

Giełda w panice

Giełda trochę spanikowała i akcje Netflixa spadły niedługo po opublikowaniu raportu o 10%. Jest to dosyć krótkowzroczne zachowanie akcjonariuszy, gdyż według niektórych analityków Netflix może w 2023 roku mieć aż 300 milionów subskrybentów.

Ponadto serwis w pierwszym półroczu 2020 roku zyskał aż 26 milionów abonentów, co niemal równa się z 28 milionami z całego 2019 roku. Warto również pamiętać, iż przy prognozach wzrostów Netflix zawsze szacuje bezpiecznie i nierzadko zaskakuje o wiele lepszymi wynikami.

Dotychczasowe tegoroczne wzrosty serwis zawdzięcza częściowo pandemii koronawirusa, która wielu z nas zmusiła do izolacji.

Jednocześnie serwisowi rośnie konkurencja. Niedawno wystartował Peacock i HBO Max, wcześniej mieliśmy premierę serwisu Quibi, Fox Corporation przejęło Tubi, a także za pasem mamy start Disney+ oraz Apple TV+. Zbroją się również dotychczasowi konkurenci, czyli Hulu, Amazon Prime Video i wiele mniejszych serwisów strumieniujących filmy, seriale oraz programy rozrywkowe.

Netflix zarabia coraz lepiej

Przychody serwisu w drugim kwartale 2020 roku również były lepsze niż oczekiwane. Zamiast 6,08 miliardów dolarów na konto firmy wpłynęło 6,15 miliardów, co jest 25% wzrostem rok do roku. Zysk operacyjny prawie się podwoił i osiągnął 1,34 miliard.

Jednocześnie Netflix ma około 16 miliardów zadłużenia. Mimo to przedstawiciele serwisu powiedzieli niedawno, że nie będą naliczali opłat abonentom, którzy od dwóch lat nie korzystają  z serwisu. Takie konta mają być zawieszane.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix the gray man najdroższy film james bond

“The Gray Man”: najdroższy film Netflixa ma być jak James Bond

tenet chiny kina data premiery czas trwania

Chińczycy nie chcą “Tenet” w kinach? Film jest dla nich zbyt długi