Netflix kupił Millarworld
Netflix kupił Millarworld | Źr. Graf.: Netflix Canada, Twitter - zrzut ekranu
in , ,

Netflix kupił Millarworld! Tych od Kick-Assa, Wanted i Kingsman

To wielka rzecz. Chociaż wielu z Was nazwa Millarworld mówi zapewne niewiele, to poczynania firmy Marka Millara śledzę od dłuższego czasu i jestem w niesamowitym szoku. Mamy tu do czynienia z bardzo pozytywna wiadomość dla fanów adaptacji komiksów.

Nie jest to akwizycja porównywalna do zakupu Marvel Entertainment przez Disney, jednak sprawa jest również niemała. Mark Millar pod skrzydłami swojego niezależnego wydawnictwa wydawał tony świetnych komiksów.

Musisz wiedzieć: Marvel nie odzyska praw do Spider-Mana

Millarworld ma w swoim portfolio takie tytuły jak American Jesus, Wanted, Kick-Ass i Hit-Girl, Nemesis, Super Crooks, Superior, Starlight, Kingsman: The Secret Service, MPH, Jupiter’s Legacy oraz Jupiter’s Circle, Chrononauts, Huck, Empress i Reborn. Większość z tych komiksów sprzedawała się jak ciepłe bułeczki. Najczęściej pod skrzydłami Image Comics.

Twórczość Marka Millara jest również najchętniej przenoszona na duże ekrany. Warto wspomnieć, chociażby o filmach: Wanted – Ścigani, dwóch Kick-Assach, Kingsman: Tajne służby oraz kontynuacji tego hitu. W mniej lub bardziej zaawansowanej fazie produkcji są przynajmniej dwie kolejne adaptacje jego komiksowych scenariuszy. Również Kapitan Ameryka: Woja bohaterów oraz tegoroczny Logan to filmy powstałe na kanwie jego skryptów.

Kino kocha komiksy Millara, dlaczego Netflix miałby na tym nie skorzystać?

Nie znam na razie szczegółów transakcji, ale pozostaje się cieszyć, iż do niej doszło. Zapowiada to sporo fajnych filmów i seriali na podstawie komiksów Szkota. Na pewno napiszę jeszcze kilka słów na ten temat, jak tylko ochłonę i poznam więcej informacji.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Inferno Davida Hasselhoffa

Cudownie zły teledysk Inferno Davida Hasselhoffa

Josh Brolin jako Cable

Josh Brolin jako Cable wygląda jakby urodził się do tej roli