in ,

Reklamy na Netfliksie? Netflix odpowiada

Netflix reklamy pakiet
Netflix i reklamy (źróło: Netflix, stock; edycja: Popkulturyści)

Netflix chce, abyście spali spokojnie i zaznacza, że nie ma żadnych planów obecnie ani w przyszłości, by wystartować w serwisie z reklamami.

Netflix będzie wolny od reklam. Serwis nie ma zamiaru w ten sposób zarabiać. Nie chce również oferować swoich widowisk w formie pay-per-view. Co akurat jest pewną nieścisłością, gdyż od lat niektóre programy serwisu można w ten sposób kupować i oglądać, chociażby poprzez Amazon. Na Prime Video cena odcinka House of Cards to 1,99 dolar, a całego sezonu to 14,99 dolarów. Jakkolwiek faktycznie Netflix nie sprzedaje programów bezpośrednio a przez pośredników.

Kierownictwo firmy twierdzi, iż reklamy, jak i płacenie za widowiska z osobna to są dobre modele biznesowe, z którymi świetnie radzą sobie inne firmy, ale to nie jest filozofia Netflixa. Całe zamieszanie z reklamami ma Netfliksie to wyłącznie regularne spekulacje dziennikarzy opierających się na informacjach niepochodzących od Netflixa.

O sprawie pisałem niedawno, odnotowując, że reklamy to jakiś pomysł, ale Netflix świetnie radzi sobie bez nich i na dobrą sprawę mogłoby to spowodować więcej strat niż zysków.

Zaznaczyłem wtedy, że przykład Spotify pokazuje, iż serwis ze słuchacza, który korzysta z pakietu premium, zarabia ponad dziesięć razy więcej niż z korzystającego ze Spotify za darmo. Odpływ użytkowników do darmowego lub tańszego pakietu z reklamami mógłby ostatecznie zakończyć się mniejszymi wpływami.

Moje słowa potwierdzają się w tym, co o pomyśle sądzi kierownictwo Netflixa. Mówią dokładnie o tym samym, że analiza badaczy z Instinet nie zawierała faktu, iż nowy pakiet kanibalizowałby się z dotychczasowymi. Mówili również o tym, co także ja odnotowałem – nie uwzględniono kosztów stworzenia i utrzymania działu reklamy i sprzedaży.

Źródło: The Verge

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom z papieru sezon 1 2 recenzja serial netflix
6/10

Dom z papieru – sezon 1-2 – recenzja heistowego serialu Netflixa

To: Rozdział 2 (źródło: Warner Bros.; edycja: Popkulturyści)

To: Rozdział 2 – finałowy zwiastun tegorocznego horroru w Derry