in ,

SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

Netflixowy plan Ultra w Polsce w kilku wariantach. Netflix twierdzi, że to tylko test lojalności

Miałem napisać dziś, że wprowadzenie planu Ultra przez Netflix coraz bardziej przestaje być kwestią czy, a zaczyna się wizualizować jako kiedy i jak, a właściwie za ile.

Testy planu Ultra ruszyły również w Polsce. Akcja ma szalenie szeroko zakrojone spektrum działania. Jednak według przedstawiciela Netflixa, serwis sprawdza naszą lojalność.

O sprawie nowego planu abonamentowego Netflixa wspomniałem kilka dni temu, później zorganizowałem ankietę, w której zapytałem Was, co sądzicie o możliwości wprowadzenia drogiego planu Ultra. Wypowiedzieliście się o nim dosyć negatywnie, stwierdzając, że jeśli do zmian dojdzie, to przesiądziecie się na HBO GO.

Kolejny raz skontaktował się z nami Netflix, ponownie przesyłając oficjalny komunikat firmy. W rozmowie telefonicznej Grzegorz Kuznik porównał sytuację do przeprowadzanego jakiś czas temu testu alternatywnego wyglądu strony głównej serwisu, która ostatecznie została zarzucona. Przekrzykując mnie, twierdził, że wcale nie chodzi o podwyżkę cen, a o sprawdzenie lojalności klientów.

Osoby, które wezmą teraz plan Ultra, zostaną poinformowane, że biorą udział w teście, a ostatecznie zapłacą tyle, ile płaci się za plan Premium (52 zł).

Waszej ocenie pozostawiam czy jest to faktycznie test lojalności klientów.

W Polsce testowane są różne warianty planu Ultra. Do tej pory spotkałem się z dwoma – 63 zł…

Netflix plan ultra 63 zł
Netflix Plan Ultra za 63 zł (zrzut ekranu z serwisu Netflix; Popkulturyści)

…oraz 74 zł.

plan ultra netflix 74 zł
Netflix Plan Ultra za 74 zł (zrzut ekranu z serwisu Netflix; Grupa Serialomaniak na Facebooku)

Netflixowi nieprzypadła do gustu również poniższa grafika, która według serwisu wprowadza czytelników w błąd. I faktycznie, coś w tym jest…

netflix cena 2018 rok netflix 65 zł netflix ultra
… ponieważ wachlarz testowanych cen jest tak rozpięty, że grafikę zmieniłem dla świętego spokoju.

Czas pokaże, kto faktycznie miał, a kto nie miał racji. A może nawet to, kto mówił prawdę. Bo zarówno z prawdą, jak i racją jest tak, że nie ma jej ten, kto krzyczy najgłośniej.

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania, a poszczególne próby zwykle różnią się od siebie czasem trwania. W tym przypadku testujemy różne poziomy cenowe oraz wachlarz dostępnych funkcji, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty Netflix. Nie wszyscy użytkownicy zobaczą ten test, a część z proponowanych w nim elementów może nigdy nie zostać wprowadzona. – Komunikat Netflixa.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

9 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Netflix prostuje sprawę podwyżki w ramach planu Ultra

Box Office USA: Ant-Man i Osa zarabia lepiej od Strażników Galaktyki