The Boys sezon 4

Jak uzyskać dostęp do Netflix po ukraińsku w Polsce? Dzięki temu poradnikowi zrobicie to w kilka sekund

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Netflix po ukraińsku w Polsce jest na wyciągnięcie ręki. W kraju, w którym przebywa obecnie grubo ponad milion Ukraińców, a z terenu pogrążonej w wojnie Ukrainy przybywają kolejni, jest to niezwykle przydatna funkcjonalność.

Netflix po ukraińsku w Polsce należy podzielić na dwie kategorie. Po pierwsze treści, czyli filmy i seriale z ukraińskim dubbingiem lub napisami. Po drugie interface, który można zmienić z polskiego na ukraiński. Z tych dwóch krótkich poradników dowiecie się, jak szybko i sprawnie udostępnić swoim ukraińskim znajomym serwis w ich języku.

- Reklama -
Ad image

Jak znaleźć filmy i seriale po ukraińsku w serwisie Netflix?

Netflix po ukraińsku w Polsce

Chociaż cała biblioteka Netflixa w Polsce nie jest dostępna w po ukraińsku, to i tak możecie uzyskać dostęp do setek produkcji w tym języku. Żeby sprawdzić, które produkcje z tego serwisu można obejrzeć po ukraińsku, należy wejść na podstronę Netflixa, na której można wybrać dźwięk i napisy. Poza językiem polskim i ukraińskim w Polsce podstawowymi językami są angielski, białoruski, litewski oraz niemiecki. Jakkolwiek poszczególne materiały są dostępne również w innych językach.

Ukraińcy w Polsce mogą oglądać zarówno takie nowości jak “Wikingowie: Walhalla” czy “Juvenile Justice”, jak i największe hity pokroju “Squid Game” tudzież “Wiedźmin”, ale także starsze widowiska jak “Ozark” lub “Making a Murderer”. Można przebierać w filmach, serialach, anime, dokumentach, jak i produkcjach skierowanych do najmłodszych widzów.

Miejmy nadzieję, że z czasem liczba widowisk w tym języku znacząco się zwiększy. Jednak już teraz Netflix po ukraińsku w Polsce ma całkiem przyzwoitą ofertę, która pozwoli nieco rozerwać się Waszym ukraińskim znajomym. Trzeba mieć w pamięci, iż obywatele tego kraju to już teraz znaczący procent naszego społeczeństwa, który najpewniej będzie się tylko powiększał, więc zainwestowanie w ukraińskie tłumaczenia będzie zarówno z zyskiem dla samych Ukraińców, jak i dla Netflixa.

Jak zmienić język Netflixa na ukraiński?

netflix zmiana języka na ukraiński

Język Netflixa z polskiego na ukraiński można szybko zmienić w obrębie wybranego profilu. To znacząco ułatwia widzom pochodzącym z Ukrainy poruszenie się po polskim Netfliksie. Wystarczy wejść na podstronę z ustawieniami zmiany języka tekstu. W tym miejscu można zmienić także to, w jakich językach najchętniej będziecie oglądali materiały. Możliwy jest wybór kilku języków.

Tym samym widać, iż Netflix po ukraińsku w Polsce uzyskacie bezproblemowo, a jednocześnie możecie podobnie zrobić z innymi językami, jeśli będziecie mieli taką potrzebę.

Netflix ma tę wielką przewagę nad konkurencją w Polsce, że można na nim żonglować językami. Podobnie rzecz się ma z Apple TV+, gdzie każdy materiał jest dostępny z napisami w wielu językach, w tym po ukraińsku. Gorzej jest z serwisem HBO, Canal+ czy Viaplay, gdzie materiałów po ukraińsku ze świecą szukać. Z kolei najgorzej prezentuje się Prime Video, gdzie nierzadko są tak daleko idące braki, że niektóre materiały nie mają ani polskiego lektora, ani polskich napisów, o ukraińskich nawet nie wspominając.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz