Ad image

Netflix zamierza otworzyć biuro w Polsce. Poszukiwani są specjaliści

Dariusz Filipek
1 min czytania
Netflix chce otworzyć w Polsce szóste europejskie biuro (źródło: Wikipedia, Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Do tej pory Netflix działał w Polsce głównie przez zewnętrzne firmy i filie, ale jak podaje Broadband TV News, korporacja szykuje się do otwarcia biura w Polsce.

Siedziba w Polsce miałaby być otwarta w Warszawie w 2020 roku. To byłoby szóste biuro firmy w Europie. Poza Amsterdamem Netflix ma również filie w Berlinie, Londynie, Madrycie i Paryżu.

- Reklama -
Ad image

Ponadto w Amsterdamie obecnie firma jest w trakcie rekrutacji menadżera wyższego szczebla ds. Rozwoju biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej. Wymagana jest znajomość języka angielskiego i polskiego. Netflix chce również zatrudnić starszego menadżera ds. Partnerstwa w regionie. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest menadżer jednej z polskich firm medialnych.

Na początku roku Netflix zatrudnił Łukasza Kluskiewicza jako menadżera ds. Pozyskiwania treści w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza tym w zeszłym miesiącu mianowano Tomasza Ebbiga na nowo utworzone stanowisko dyrektora marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią.

Inwestycja w struktury w Polsce oznacza większe przywiązanie do naszego kraju i najpewniej wiąże się ze stałymi inwestycjami w produkcję nowych treści polskojęzycznych.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz