netflix polska sziedziba biuro w polsce
Netflix chce otworzyć w Polsce szóste europejskie biuro (źródło: Wikipedia, Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Netflix zamierza otworzyć biuro w Polsce. Poszukiwani są specjaliści

Netflix chce w 2020 roku otworzyć szóste biuro w Europie. Ma być zlokalizowane w Polsce. Serwis szuka menadżerów.

Do tej pory Netflix działał w Polsce głównie przez zewnętrzne firmy i filie, ale jak podaje Broadband TV News, korporacja szykuje się do otwarcia biura w Polsce.

Siedziba w Polsce miałaby być otwarta w Warszawie w 2020 roku. To byłoby szóste biuro firmy w Europie. Poza Amsterdamem Netflix ma również filie w Berlinie, Londynie, Madrycie i Paryżu.

Ponadto w Amsterdamie obecnie firma jest w trakcie rekrutacji menadżera wyższego szczebla ds. Rozwoju biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej. Wymagana jest znajomość języka angielskiego i polskiego. Netflix chce również zatrudnić starszego menadżera ds. Partnerstwa w regionie. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest menadżer jednej z polskich firm medialnych.

Na początku roku Netflix zatrudnił Łukasza Kluskiewicza jako menadżera ds. Pozyskiwania treści w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza tym w zeszłym miesiącu mianowano Tomasza Ebbiga na nowo utworzone stanowisko dyrektora marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią.

Inwestycja w struktury w Polsce oznacza większe przywiązanie do naszego kraju i najpewniej wiąże się ze stałymi inwestycjami w produkcję nowych treści polskojęzycznych.

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

netflix hiszpania podatki

Hiszpania kręci bata na Netflix. Serwis płaci tam skandaliczne podatki

Rocketman film recenzja
8/10

Rocketman – recenzja filmu o Eltonie Johnie